Нова схема руху в Івано-Франківську: потреба нагальна, реалізація далека...

 

Про нову схему руху в Івано-Франківську говорять років зо п’ять. Мале транспортне кільце, на якому побудований теперішній трафік, давно стало суцільним корком. Особливо – в районі ринку.

 

Міська влада Івано-Франківська розглядала 4 можливих варіанти зміни схеми руху і зупинилася на одному – проекті спеціалістів з Львова.

 

Але впровадження змін потребує коштів, адже мова йде про зміну знаків, розмітки, світлофорів та контактної мережі. Ну і крім того – волі на такі реформи, адже зміна руху – це ще й зміна автобусних маршрутів.

 

Наразі розроблено техніко-економічне обґрунтування – передпроектна документація, загальна характеристика з усіма розрахунками. По-суті, це зародок майбутньої нової схеми руху.

 

«Цього року закладено гроші в бюджеті, 300 тисяч гривень, для розробки проекту першого малого кільця. Має бути ще 10 світлофорних об’єктів» - говорить заступник міського голови Івано-Франківська з питань житлово-комунального господарства Микола Саєвич..

 

Як зміниться рух після втілення схеми?

Свій рух поміняють практично всі вулиці. В центр міста фактично не буде заїзду, а рух буде йти по колу. Буде два кола: мале і велике. Мале коло буде йти проти годинникової стрілки, а велике – за годинниковою стрілкою. Їх буде поєднувати двохсторонній рух. Центральні вулиці міста поміняють свій односторонній рух на протилежний напрямок.

 

Наприклад по вулиці Дністровській від ринку до вулиці Васильянок буде йти рух в протилежному напрямку: від Васильянок, до Ринку і далі по Новгородській. І Січових стрільців буде йти протилежно. Зараз йде до Мазепи, а звідти до Франка, а буде йти від Мазепи до Франка буде односторонній рух повністю. На Франка тоже буде протилежно до Гаркуші. І по Гаркуші коло до Дністровської і Васильянок. Таке коло перше буде. Навколо буде йти односторонній рух.

 

Коли така схема буде втілена в життя?

Коли буде втілена в життя я не знаю. Ми викликали проектантів зі Львова, дали їм завдання на проектування тільки першого кола. Зробиться проект, після цього треба буде будувати, нові світлофори треба ставити, треба знаки міняти. Треба десь розширювати. Десь з’їзди, заїзди зробити.

 

Все залежить від кількості коштів які виділяються. От цього року виділили тільки на проектування. Будуть на другий рік кошти на будівництво – значить почнеться будівництво. Будемо пробувати частково закладати. Ми не знаємо навіть приблизної вартості на сьогоднішній день. Саме техніко-економічне обгрунтування було зроблено 3 роки тому. Зрозуміло, що ціни змінилися. Треба мати проект, а в проекті буде вказана вартість таких робіт.

 

Тобто ще не скоро іванофранківці будуть їздити по-новому?

По повній схемі, я думаю так, не скоро. Бо це дуже багато змін – і заїзди, і з’їзди. Можливо частково поетапно будемо робити в залежності від того як будуть виділятися кошти. Це важливо, щоб машини не заїжджали в центр міста, тоді воно буде чистіше.

 

Керівник прес-служби управління ДАІ в Івано-Франківській області Костянтин Кулак:

«Міняти схему руху потрібно однозначно. Вже не перший рік це готується. В нас зараз схема така: забрати весь транспорт з центру Івано-Франківська. Тобто буде виїзд транспорту з центру Івано-Франківська. Нариклад, якщо ми знаходимось на вулиці Січових Стрільців – ми їдемо в центр міста, по вулиці Мазепи всі їдуть в центр, з Коновальця і Чорновола також всі з’їжджаються в центр. А буде зовсім інший маршрут руху. Навпаки – з центру.


06.10.2011 2384 1
Коментарі (1)

водій 2011.10.07, 00:03
не треба нічого міняти треба просто зняти всі парковки зробити в деяких місцях двохсторонній рух а щоб корка небуло в районі ринку треба відкрити дорогу по вул шпитальній біля ода і в нашому місті буде порядок а ще зробити переходи яскраво білочервоні і поміняти світлофори які дають відлік на секунди даі читайте що треба нам простим людям це ж так просто
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

768
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

593
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1662
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2977
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2444
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2426

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

472

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

587

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1444

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1517
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

548
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

409
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

784
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

174
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

278
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26913
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

742
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

305
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

303
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

628
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

989 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

829