Нова робота Дениса Шмигаля: можливості для Прикарпаття

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області. Проте, в українській політичній практиці зосібна крісла в кабінетах урядового кварталу виступають чудовою передумовою для клієнтелізму.

Простіше кажучи, з’являється можливість «вибити» додаткове фінансування чи інші ресурси для «свого» регіону в обмін на локальну підтримку місцевих еліт.

З міністрами, звісно, все трохи складніше, аніж з депутатами, кожен з яких мріє переобратись на наступний термін, тому одним з основних завдань  має пролобіювати виділення якнайбільшої субвенції для свого округу. В цьому випадку такі дії —  не передумова, а данність.

Проте для будь-якого топ-урядовця важлива підтримка регіональних еліт, які можуть виявитись стабілізуючим фактором кар’єри, ігнорувати який, як мінімум, нерозумно.

У випадку Шмигаля важливо визначитись про підтримку яких саме еліт йдеться, оскільки Денис Шмигаль сам зі Львова і на території Прикарпаття прожив тільки 2,5 роки, працюючи директором ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Проте це зовсім не означає відсутність в нього інтересу для співпраці з нашими регіональними елітами після отримання урядового портфеля. Швидше навпаки: при хорошому розкладі Шмигаль може стати «своєю людиною» в уряді й для Львівщини, і для Франківщини. Якщо ж після завершення урядової карєри Денис Шмигаль планує піти в політику, така співпраця для нього просто необхідна.

Проблема у спроможності наших місцевих політичних лідерів налагодити реальний діалог, починаючи від міських голів та керівників обласних партійних структур та завершуючи головами найконкурентніших ОТГ.

Щоб відповісти на запитання яким чином Денис Шмигаль може принести користь Івано-Франківській області на посаді міністра, варто проаналізувати його роботу в кріслі голови облдержадміністрації.

Особливостями цієї роботи були:

  • щотижневі оперативні наради з представниками РДА;
  • відвідування об’єктів, пошкоджених повенями 2008 та 2019 років;

Під час одного з таких візитів Шмигаль сказав, що 2020  рік має стати для Івано-Франківщини роком доріг та мостів;

  • прагнення розв'язувати проблему Домбровського кар’єру, яку пан Денис назвав «червоною, гарячою екологічною кнопкою».

Інфраструктурні проблеми області та екологічна ситуація пов’язана з відходами калійного виробництва в міста Калуш – з вирішенням цього кола питань області може допомогти новий Віцепрем'єр-міністр України — Міністр розвитку громад і територій.

Для Івано-Франківська, на мій погляд, топ-питання, яке варто лобіювати через пана Шмигаля – будівництво нового сучасного палацу спорту. Це інфраструктурний проєкт, який місто, зважаючи на теперішній фінансовий стан, не потягне. Не менш важливе виділення співфінансування з державного бюджету на реконструкцію злітно-посадкової смуги Івано-Франківського аеропорту. Про новий міст на Пасічній не говоримо, оскільки вже зрозуміло, що урядового сприяння його будівництву не буде.

Міністерство розвитку громад і територій включає кілька державних підприємств та контролюючих органів в сфері будівництва, які мають філії в області.

Не хочеться, щоб новий міністр брав участь у торгах за місцеві посади. Вже перші заяви Дениса Шмигаля на чолі Мінрегіону, в яких він зазначив про ліквідацію ДАБІ, як основного генератора корупції на будівельному ринку, дають привід для оптимізму.

Втім вся ця самостійність в ухваленні рішень може бути доволі умовною, зосібна через недавні кадрові зміни у владній вертикалі та ризик отримати урядовців, підконтрольних Офісу президента.  Новий глава ОП Андрій Єрмак спробує зробити «ручним» уряд Гончарука, який провинився перед Президентом (скандал з прослуховуванням). До того ж сам прем’єр Гончарук промахнувся ще раз, поклавшись у вирішенні питання пролонгації діяльності свого кабінету не на Єрмака, а вже на ексголову ОП Андрія Богдана.

До стратегічних напрямків, які куруватиме Офіс Президента, безумовно, належатиме й Мінрегіон. Тому актуально наскільки кожне міністерство, виконуючи урядову  програму  буде автономним від впливу інших гілок  влади. Очевидно в ситуації тотального контролю за руками міністрів налагодити додатковий неформальний канал співпраці буде ще важче.

У лабіринті особистих та загальних інтересів, на фоні кадрових перестановок у владній виконавчій вертикалі, доведеться зіграти нашим прикарпатським елітам, щоб отримати дієвий механізм лобіювання інтересів області.


18.02.2020 Кедик Василь 25568
Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6423 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10877 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12147 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5794
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3722
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2954

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

477

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

751

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

741

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1050
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

367
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

450
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

534
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4078
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11609
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6642
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1143
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18037
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

397
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

683
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

806
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

755