Нова поліція в Івано-Франківську: У кандидатів вимагають виписки з лікарень десятирічної давності

 

 

Вчора, 6 жовтня, журналіст АН "Фіртка" Ірина Гаврилюк проходила другий етап відбору у нову поліцію Івано-Франківська - військово-медичну комісію.

 

Дівчина поділилася враженнями. Каже, що медики вивчають історію хвороб конкурсанта до деталей і, у більшості випадків, змушують доносити різноманітні довідки та виписки з амбулаторних карток про хвороби, якими хворів ще в дитинстві.

 

А це вже додає головного болю і затягує процес.

 

Далі пряма мова:

 

6 жовтня, я відправилась проходити військово-медичну комісію для всупу в нову поліцію Івано-Франківська. Скажу відверто, довелося добряче понервувати, адже процес виявився дуже напруженим.

 

В листі, який надіслали мені напередодні, зазначалося, що потрібно мати при собі паспорт та витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років. А для прискорення процесу проходження ВЛК, рекомендували надати результати флюорографії, електрокардіограму з висновками, аналізи крові та висновки огляду в гінеколога.

 

О 8.30 я прийшла на вулицю Сахарова, 11 до поліклініки УМВС, там вже зібралося чимало люду. Черга стояла від вхідних дверей до реєстратури, яка розташована на другому поверсі поліклініки. Поки чекали на реєстрацію знайомились між собою, жартували. Загалом люди налаштовані дуже позитивно, але довге очікування вдається в знаки.

 

Особисто я зареєструвалась десь о десятій. Мене зважили, поміряли і похвалили, що принесла всі аналізи. Після цього я відправилась на огляд до отоларинголога, окуліста, стоматолога, дерматолога, хірурга, гінеколога, терапевта та невропатолога. Процес трохи повільний, бо багато людей і довгі черги, але загалом не страшно.

 

Трималася я оптимістично, бо претензій в медиків до мене не було. Всі писали «Здорова» та «Придатна». Але невропатолог мене мало не довів до істерики. Поясню чому.

 

Заходжу в кабінет, роздягаюся, лікар проводить огляд після чого запитує чи були травми в дитинстві. Відповідаю, що були.

 

«Коли мені було шість років в мене був перелом, руки, ноги, і струс. В 13 я лікувала ВСД (вегетосудинна дистонія), але лікарі сказали, що то через перехідний вік».

 

З того часу минуло багато років, тож я і не думала, що це може вплинути на висновок комісії. Зараз я почуваю себе добре і проблем зі здоров’ям немаю. Але тут лікар мені заявив, що йому потрібні виписки з усіх лікарень де я лікувалася протягом всього життя. Це мене одразу ввело в ступор, адже в листі чітко зазначалося, що «потрібно мати при собі витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років». Крім того, в тому ж листі наголошувалося: «ми не можемо подовжувати одноденний термін проходження ВЛК».

 

Питаю: «А чому про це нічого не було написано в листі?».

Мені відповіли: «Там взагалі погано все написали, вам треба було з собою принести амбулаторні картки, доносьте».

 

Виходжу з кабінету питаю в людей чи в когось була така сама ситуація. Хлопці посміхаються та розповідають, що вони вже тиждень доносять довідки.

 

«Я тут вже вп’яте, - каже кандидат в нову поліцію Володя. – Мені десять років тому вирізали апендицит, а невропатолог сказав принести виписку з лікарні».

 

Я була шокована, починаю шукати всі документи, які маю. Заходжу ще раз в кабінет і намагаюся повторити спробу:

 

«В мене є висновок невропатолога за минулий рік».

 

Там було чітко написано – здорова. Але лікаря це не переконало:

 

«Добре, але вам треба дообстежуватись. Йдіть робіть РЕГ (Реоенцефалографія судин головного мозку)».

 

Пішла, зробила, прийшла вже втретє і знову без результату. Лікар глянула на висновок РЕГ і знову наголосила:

 

«Йдіть шукайте виписки, без них я вам не підпишу».

 

Тоді я мало не зірвалася.

 

Після тривалих суперечок, йдемо разом до головного лікаря ВЛК. Там мені знову уточнюють, що виписки просто необхідні. Але для чого конкретно – пояснити не можуть. Зійшлися на тому, що невропатолог відправить офіційні запити в лікарні, де я колись проходила лікування, щоб там надали історії моїх хвороб.

 

Якщо чесно, в мене склалося враження, що саме в такий спосіб комісія відсіює кандидатів в нову поліцію. Я досі не можу зрозуміти, для чого їм ті виписки. Але наразі залишається лише чекати результатів. Якщо ж я не пройду цей етап, то повинна чітко знати з яких причин. Бо зараз основна причина – відсутність виписок. А це навіть причиною назвати важко, бо раніше про них ніхто не попереджав.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську стати поліцейськими хочуть уже понад дві тисячі людей

Аваков анонсував у Івано-Франківську нових дільничих поліцейських та нову структуру райвідділків

Аваков у Івано-Франківську: Поліція ще не є досконалою, але люди, які свідомо прийшли служити, є ключовою її складовою (відео)

Аваков нагородив прикарпатських міліціонерів та військових (фото+відео)

В Івано-Франківську стартував набір у нову патрульну поліцію міста (фоторепортаж+відео)

Аваков: Нова патрульна поліція в Івано-Франківську запрацює з нового року

Аваков у Франківську обізвав львів’ян дурними


07.10.2015 4163 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1315
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2613
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2155
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2227
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6686 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2502 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

395

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1212

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1334

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1470
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

331
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

203
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

624
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

107
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26563
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

589
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10511 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

111
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

136
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

448
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

597
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

661