агенція новин

НЛО-знавство. Хто в Україні шукає НЛО

Кандидати наук, викладачі вузів і любителі езотерики об'єдналися, щоб займатися уфологією. НЛО в Україну продовжують шукати при всіх владах і в будь-яку погоду.

У британській пресі нещодавно з'явилося повідомлення про те, що ООН призначила «космічного посла» для контакту з позаземними цивілізаціями і цю посаду займе жінка-астрофізик Датук Отман. За версією видання Sunday Times, якщо на Землі висадяться інопланетяни, надати їм гідний прийом повинна буде саме доктор Отман. Незважаючи на те, що це повідомлення нарешті визнали качкою і астрофізику згодом довелося давати спростування, посміялися з цього жарту не всі. Наприклад, в Українському науково-дослідному центрі вивчення аномалій «Зонд» на новину відреагували так: «Давно треба було призначити посла».

 

Непізнане поруч

«У цю суботу ввечері були помічені чотири кулі, вони з'явилися недалеко від пам'ятника Батьківщині-матері і пролетіли в бік Подолу», - старанно викреслює карту польоту на дошці Микола Мартиненко, член центру «Зонд». «Є припущення, що це може бути?» - З перебільшеною серйозністю запитує керівник організації Артем Білик, при цьому чомусь здається, що він ось-ось розсміється. У строгому костюмі і білій сорочці Артем нагадує одного з героїв фільму «Люди в чорному». Взагалі, атмосфера на засіданні центру «Зонд» дуже нагадує кіношну. За столом зібралися фізики-теоретики, кандидати наук, контактери і біоенергетики. Микола Мартиненко розповідає Фокусу, що шість разів вступав у контакт з позаземним розумом. При цьому інші члени організації поблажливо посміхаються. «Ви ж знаєте, багато хто вважає нас диваками, хоча в організації чимало людей з академічної науки», - пояснює Білик.

Артему 25 років, він кандидат технічних наук, викладає системний аналіз в кількох вузах. Каже чітко і по справі. Перш ніж зафіксувати повідомлення про аномальні явища, ретельно аналізує факти. Із сотні звернень, за його словами, інтерес представляє лише п'ята частина. Часто за НЛО городяни беруть китайські ліхтарики, в цьому випадку пильних громадян заспокоюють члени «Зонда». «Відрізнити ліхтарики від літаючих тарілок дуже просто - ліхтарики слідують за вітром, а тарілки висять на одному місці», - просвітлює Білик. А потім демонструє відео, записане в Сімферополі в минулому році. На небі несподівано з'являється металевий шар, зависає на 20 секунд і стрімко зникає. «У таких випадках ми виїжджаємо на місце, опитуємо очевидців», - говорить Артем.

За останній рік таких повідомлень у «Зонда» накопичилося понад півсотні. Ще кілька тисяч знаходяться в архіві. Це спадок радянських часів. Дослідженнями аномальних явищ в Україні тоді займалася спеціальна група вчених, створена при Академії наук, її очолював академік, директор Інституту проблем міцності Георгій Писаренко. У всіх п'ятнадцяти радянських республіках працювало всього шість таких груп. В український філіал стікалися всі повідомлення про аномальні явища не тільки з областей України, а й з Кубані, Молдавії і Прибалтики. Працював в цій команді Олександр Кульський говорить, що дослідження вони проводили паралельно з військовими. Не так давно на архів, розсекречений на початку 90-х, знову наклали гриф «для службового користування». Листи людей, які спостерігали НЛО в радянські час, фотографії і звіти з місця подій - все це тепер знаходиться під замком. Про те, щоб засекретити матеріали, клопотало керівництво КПІ.

 

Позаземні речові докази

«Якось у нас зник дуже важливий артефакт», - пояснює причину засекречування архіву кандидат технічних наук Олександр Кульський. Він проектує прилади в Інституті біохімії Національної академії наук України, у 80-х працював у комісії з аномальних явищ. Одного разу йому доручили розібратися зі зверненням громадянина, який написав, що спостерігав битву літаючих тарілок і приклав до листа два осколки від НЛО. Один із них згодом згорів в лабораторії, другий зник з архіву.

«Коли ми досліджували цей матеріал в Інституті ядерної фізики, виявили, що його склад змінювався. Наприклад, матеріал ставав то оловом, то сурмою. Цей осколок не міг мати земне походження, - навіщось переходить на шепіт Кульський. - Для більш масштабних досліджень потрібні були ще матеріали, але людина, яка надіслала нам лист, безслідно зникла». Нещодавно центр «Зонд» відправив на такі ж аналізи металеві пластинки, які, за словами жінки, що звернулася до організації, їй імплантували інопланетяни.

Технар Кульський прагматичний. У такі історії він не вірить. Хоча добре пам'ятає випадок зникнення тракториста в Дніпропетровській області, який вийшов у двір будинку і зник на п'ять днів. У район стягнули всю міліцію, правоохоронці разом з односельцями прочісували ліс. Тракториста знайшли у дворі, він був упевнений, що провів поза домом не більше години. «Подібний випадок стався у Москві. За таким же сценарієм на борт НЛО підняли художника, - розповідає дослідник. - Так от, описи місця, де вони перебували, ідентичні». У Кульського є своє пояснення: «Математично доведене існування паралельних світів. Швидше за все, до нас з них і прилітають. Причому, я думаю, що летять транзитом, не затримуючись надовго. Як ніби відкривається портал, а потім закривається».

 

УФО і логіка

80-річний доктор фізико-математичних наук Олег Горошко довго придивляється до кореспондента Фокуса, після чого починає розповідати про карго-культ - релігію, яка зародилася на меланезійських островах. Аборигени, які одного разу знайшли пляшку з-під пепсі, вирішили, що це дар духів. Горошко впевнений: людські релігії - це теж карго-культи. На питання, вірити чи не вірити в НЛО, професор поблажливо усміхається. У минулому він не раз виїжджав на місце посадок літальних апаратів, спілкувався з очевидцями. «Знаєте, в радянські часи було багато випадків, коли об'єкти позаземного походження бачили в небі, на місце подій виїжджали ми, а коментарі в пресі давав академік Мігдал, - згадує Олег Горошко. - Він завжди стверджував, що це було природне явище або проведення випробувань». За словами професора, в Україні є чимало місць, куди літаючі тарілки прилітають досить часто. Одне з них - село Яблунівка під Києвом.

Вперше на колгоспне поле трикутний об'єкт сів 20 років тому, з тих пір НЛО з'являються на цьому ж місці раз на кілька років. Нещодавно в цьому селі зафіксували аномальне магнітне поле. «Робили це за допомогою компаса, і в тому місці, де за розповідями очевидців приземлялася тарілка, отримали серйозні розбіжності з даними», - стверджує Кульський. Що це означає? За версією Кульського, поява НЛО змінює магнітне поле в тому місці, де з'являється літаючий об'єкт.

22-річний Микола Миронов викладає в КПІ тривимірне моделювання, проектує літальні апарати, а у вихідні літає на параплані. До організації «Зонд» прийшов три роки тому, коли зайнявся підкоренням неба. Сам він НЛО ніколи не бачив. Ні контактера, ні біоенергетиків - колегам по «Зондові» не вірить. Микола демонструє фотографію якогось світлового об'єкта. Але це виявляється зовсім не НЛО, а величезний ліхтар, який висить над будинками, зруйнованими землетрусом, в той час як там працюють рятувальники. «Люди багато тисячоліть зображують НЛО однаково. Я от думаю: невже інопланетяни такі ортодокси, що використовують тільки одну модель апарату? » - задається питанням Микола Миронов. У кожного активіста «Зонда» на цей рахунок є своя версія. Гарячі суперечки вщухають, коли на електронну скриньку центру приходить нове повідомлення від очевидця. Тоді уфології на час об'єднуються, щоб розгадати чергову таємницю непізнаного. Багаторічне захоплення накладає відбиток і на них самих: вони стають такими ж загадковими, як і предмет їх пристрасті.

 

Анастасія Рінгіс, Фокус

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.11.2010 1319 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

21.02.2020
Ростислав Ковтун

Яке найулюбленіше заняття українців? Правильно — рахувати гроші, особливо чужі, а особливо, якщо це гроші чиновників.

1211
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

354
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

591
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5335
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1393
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

15647 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

593

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

327

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

916

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1250 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

551
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3427 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1656 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

925
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1659
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

682
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4920 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

3017
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2523