агенція новин

НЛО-знавство. Хто в Україні шукає НЛО

Кандидати наук, викладачі вузів і любителі езотерики об'єдналися, щоб займатися уфологією. НЛО в Україну продовжують шукати при всіх владах і в будь-яку погоду.

У британській пресі нещодавно з'явилося повідомлення про те, що ООН призначила «космічного посла» для контакту з позаземними цивілізаціями і цю посаду займе жінка-астрофізик Датук Отман. За версією видання Sunday Times, якщо на Землі висадяться інопланетяни, надати їм гідний прийом повинна буде саме доктор Отман. Незважаючи на те, що це повідомлення нарешті визнали качкою і астрофізику згодом довелося давати спростування, посміялися з цього жарту не всі. Наприклад, в Українському науково-дослідному центрі вивчення аномалій «Зонд» на новину відреагували так: «Давно треба було призначити посла».

 

Непізнане поруч

«У цю суботу ввечері були помічені чотири кулі, вони з'явилися недалеко від пам'ятника Батьківщині-матері і пролетіли в бік Подолу», - старанно викреслює карту польоту на дошці Микола Мартиненко, член центру «Зонд». «Є припущення, що це може бути?» - З перебільшеною серйозністю запитує керівник організації Артем Білик, при цьому чомусь здається, що він ось-ось розсміється. У строгому костюмі і білій сорочці Артем нагадує одного з героїв фільму «Люди в чорному». Взагалі, атмосфера на засіданні центру «Зонд» дуже нагадує кіношну. За столом зібралися фізики-теоретики, кандидати наук, контактери і біоенергетики. Микола Мартиненко розповідає Фокусу, що шість разів вступав у контакт з позаземним розумом. При цьому інші члени організації поблажливо посміхаються. «Ви ж знаєте, багато хто вважає нас диваками, хоча в організації чимало людей з академічної науки», - пояснює Білик.

Артему 25 років, він кандидат технічних наук, викладає системний аналіз в кількох вузах. Каже чітко і по справі. Перш ніж зафіксувати повідомлення про аномальні явища, ретельно аналізує факти. Із сотні звернень, за його словами, інтерес представляє лише п'ята частина. Часто за НЛО городяни беруть китайські ліхтарики, в цьому випадку пильних громадян заспокоюють члени «Зонда». «Відрізнити ліхтарики від літаючих тарілок дуже просто - ліхтарики слідують за вітром, а тарілки висять на одному місці», - просвітлює Білик. А потім демонструє відео, записане в Сімферополі в минулому році. На небі несподівано з'являється металевий шар, зависає на 20 секунд і стрімко зникає. «У таких випадках ми виїжджаємо на місце, опитуємо очевидців», - говорить Артем.

За останній рік таких повідомлень у «Зонда» накопичилося понад півсотні. Ще кілька тисяч знаходяться в архіві. Це спадок радянських часів. Дослідженнями аномальних явищ в Україні тоді займалася спеціальна група вчених, створена при Академії наук, її очолював академік, директор Інституту проблем міцності Георгій Писаренко. У всіх п'ятнадцяти радянських республіках працювало всього шість таких груп. В український філіал стікалися всі повідомлення про аномальні явища не тільки з областей України, а й з Кубані, Молдавії і Прибалтики. Працював в цій команді Олександр Кульський говорить, що дослідження вони проводили паралельно з військовими. Не так давно на архів, розсекречений на початку 90-х, знову наклали гриф «для службового користування». Листи людей, які спостерігали НЛО в радянські час, фотографії і звіти з місця подій - все це тепер знаходиться під замком. Про те, щоб засекретити матеріали, клопотало керівництво КПІ.

 

Позаземні речові докази

«Якось у нас зник дуже важливий артефакт», - пояснює причину засекречування архіву кандидат технічних наук Олександр Кульський. Він проектує прилади в Інституті біохімії Національної академії наук України, у 80-х працював у комісії з аномальних явищ. Одного разу йому доручили розібратися зі зверненням громадянина, який написав, що спостерігав битву літаючих тарілок і приклав до листа два осколки від НЛО. Один із них згодом згорів в лабораторії, другий зник з архіву.

«Коли ми досліджували цей матеріал в Інституті ядерної фізики, виявили, що його склад змінювався. Наприклад, матеріал ставав то оловом, то сурмою. Цей осколок не міг мати земне походження, - навіщось переходить на шепіт Кульський. - Для більш масштабних досліджень потрібні були ще матеріали, але людина, яка надіслала нам лист, безслідно зникла». Нещодавно центр «Зонд» відправив на такі ж аналізи металеві пластинки, які, за словами жінки, що звернулася до організації, їй імплантували інопланетяни.

Технар Кульський прагматичний. У такі історії він не вірить. Хоча добре пам'ятає випадок зникнення тракториста в Дніпропетровській області, який вийшов у двір будинку і зник на п'ять днів. У район стягнули всю міліцію, правоохоронці разом з односельцями прочісували ліс. Тракториста знайшли у дворі, він був упевнений, що провів поза домом не більше години. «Подібний випадок стався у Москві. За таким же сценарієм на борт НЛО підняли художника, - розповідає дослідник. - Так от, описи місця, де вони перебували, ідентичні». У Кульського є своє пояснення: «Математично доведене існування паралельних світів. Швидше за все, до нас з них і прилітають. Причому, я думаю, що летять транзитом, не затримуючись надовго. Як ніби відкривається портал, а потім закривається».

 

УФО і логіка

80-річний доктор фізико-математичних наук Олег Горошко довго придивляється до кореспондента Фокуса, після чого починає розповідати про карго-культ - релігію, яка зародилася на меланезійських островах. Аборигени, які одного разу знайшли пляшку з-під пепсі, вирішили, що це дар духів. Горошко впевнений: людські релігії - це теж карго-культи. На питання, вірити чи не вірити в НЛО, професор поблажливо усміхається. У минулому він не раз виїжджав на місце посадок літальних апаратів, спілкувався з очевидцями. «Знаєте, в радянські часи було багато випадків, коли об'єкти позаземного походження бачили в небі, на місце подій виїжджали ми, а коментарі в пресі давав академік Мігдал, - згадує Олег Горошко. - Він завжди стверджував, що це було природне явище або проведення випробувань». За словами професора, в Україні є чимало місць, куди літаючі тарілки прилітають досить часто. Одне з них - село Яблунівка під Києвом.

Вперше на колгоспне поле трикутний об'єкт сів 20 років тому, з тих пір НЛО з'являються на цьому ж місці раз на кілька років. Нещодавно в цьому селі зафіксували аномальне магнітне поле. «Робили це за допомогою компаса, і в тому місці, де за розповідями очевидців приземлялася тарілка, отримали серйозні розбіжності з даними», - стверджує Кульський. Що це означає? За версією Кульського, поява НЛО змінює магнітне поле в тому місці, де з'являється літаючий об'єкт.

22-річний Микола Миронов викладає в КПІ тривимірне моделювання, проектує літальні апарати, а у вихідні літає на параплані. До організації «Зонд» прийшов три роки тому, коли зайнявся підкоренням неба. Сам він НЛО ніколи не бачив. Ні контактера, ні біоенергетиків - колегам по «Зондові» не вірить. Микола демонструє фотографію якогось світлового об'єкта. Але це виявляється зовсім не НЛО, а величезний ліхтар, який висить над будинками, зруйнованими землетрусом, в той час як там працюють рятувальники. «Люди багато тисячоліть зображують НЛО однаково. Я от думаю: невже інопланетяни такі ортодокси, що використовують тільки одну модель апарату? » - задається питанням Микола Миронов. У кожного активіста «Зонда» на цей рахунок є своя версія. Гарячі суперечки вщухають, коли на електронну скриньку центру приходить нове повідомлення від очевидця. Тоді уфології на час об'єднуються, щоб розгадати чергову таємницю непізнаного. Багаторічне захоплення накладає відбиток і на них самих: вони стають такими ж загадковими, як і предмет їх пристрасті.

 

Анастасія Рінгіс, Фокус

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.11.2010 1170 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

1800 1
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

593
15.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1782
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1399
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

905
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5852 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

517

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2290 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

815 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2653
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

463
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

411 1
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

1128
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

226
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

531
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

1005
21.09.2019

Прикарпатка скаржиться на зіпсуті продукти, які продають  в одному із супермаркетів області. Мове йде про магазин "Колібріс" в місті Богородчани, пише Фіртка. Як розповідає Ірина Федів, вона мала намір купити квасолю та сир, проте, продукти були ду

1284 2
20.09.2019

У селищі Більшівці історики натрапили на нові докази радянського терору — масове поховання закатованих українців.

5269 3
20.09.2019

Прикарпатець Віктор Худяк опублікував в мережі Фейсбук світлини наближення зими, відзняті на горі Паренки (1735 м).

1940 1
19.09.2019

На прилавках магазинів зустрічається масло селянське солодковершкове "Карпатське" 73% жиру.

3523