агенція новин

НЛО над Карпатами

 

/data/blog/51812/5c0dbcb334d79837657927f9e81b185b.jpg

 

Невдовзі після руйнівної липневої повені неподалік гори Піп-Іван науковець прикарпатського університету об’єктивом фотоапарата зафіксував у небі неопізнаний літаючий об’єкт.

“Я робив панорамну зйомку, коли наша наукова експедиція піднімалася на Піп-Іван (Чорну гору), біля відрогів Смотрича, так званого Вухатого каменя, - розповідав репортерові “ГК” доцент Прикарпатського університету, кандидат історичних наук Богдан Томенчук. - Пізніше, переглядаючи фотографії, несподівано виявив на одній з них дивне зображення. Спершу подумав, що це якийсь дефект оптики. А придивившись уважніше, спостеріг, що форма зафіксованого об’єкта нагадує “літаюче блюдце”...

Великі секрети маленького “блюдця”

Зафіксоване цифровою камерою зображення справді незвичайне. Яскраво-блискучий диск над темною хмаркою такої ж овальної форми. Сонячний відблиск на об’єктиві, за словами Богдана Томенчука, не міг викликати такого ефекту, адже сонце світило йому зі спини, та й небо того серпневого дня було доволі захмарене. Разом з тим нічого аномального ні в той момент, ні пізніше, під час ночівлі у таборі, із групою науковців Прикарпатського університету не трапилося. Тобто ніяких “зелених чоловічків”, ніякого телепатичного зв’язку з представниками позаземних цивілізацій.

ЩОСЬ з’явилося в небі над Карпатами несподівано і, можливо, не особливо охоче проявило себе на одну коротку мить, достатню для того, щоб його упіймав об’єктив фотокамери. Що це було?

На жаль, фахових установ, які б займалися дослідженням неопізнаних літаючих об’єктів, в Україні фактично не існує. Різноманітні товариства уфологів (дослідників НЛО — англ. U.F.O.) працюють здебільшого на аматорському рівні, не володіючи достатньою базою свідчень очевидців НЛО, особливо тих, які в радянські часи були засекречені. Адже відомо, що з такими аномаліями, як колись, так і тепер, найчастіше стикаються військові льотчики, моряки та метеорологи, яким по роботі доводиться стежити за тим, що відбувається в небі. Донедавна така інформація зберігалася під грифом “таємно” і не підлягала розголосу.

“За радянських часів при Міністерстві оборони існував спеціальний підрозділ, в обов’язки якого входив збір інформації про неопізнані літаючі об’єкти, - розповідав репортерові “ГК” колишній військовий льотчик, полковник авіації у відставці Богдан Сподарко. - Коли хтось із льотного складу зауважував щось таке незвичайне, то повідомлення про це одразу надсилали до цієї структури, тоді льотчиків викликали в Москву, там вони пояснювали, що саме вони спостерігали, в яких умовах, за якої ситуації - одним словом, вони давали такі свідчення. Наскільки мені відомо, після цього їм доводилося давати підписку про нерозголошення цієї інформації”.

У пошуках пояснень

За час військової служби Богданові Сподарку доводилося ставати свідком дивних об’єктів та незвичайних явищ у небі. Десь на початку 1991 року, проходячи військову службу у Липецьку, він та його колеги з полку винищувальної авіації були переконані в тому, що одному з льотчиків вдалося зафіксувати “літаюче блюдце”.

“Майор Литвин виконував завдання і в момент, коли приціл зафіксував ціль, натиснув на гашетку, одночасно спрацював “фотокулемет”, - розповідав колишній льотчик. - Коли після виконаного завдання плівку з цього апарата проявили, виявилося, що об’єктив “фотокулемета” зафіксував овальний диск, який стрімко рухався геть від літака. Шляхом нескладних підрахунків я визначив, що об’єкт мав рухатися із швидкістю, близькою до другої космічної. Про цей випадок, звичайно, доповіли у відповідне відомство, невдовзі фотоматеріали у нас вилучили, наказали мовчати”.

Та за декілька років Богданові Сподарку довелося розчаруватися в інопланетній версії цієї пригоди з “літаючим блюдцем”. Це сталося в небі над Івано-Франківщиною. Він був тоді командиром франківського авіаполку. Вилетів на завдання на тому ж МІГ-29, що й тоді у Липецьку. Коли робив розворот, льотчик зауважив, що на прицілі з’явилася яскрава пляма, яка зменшувалася в розмірах, ніби віддаляючись від літака. “В той момент я зрозумів, що явище НЛО викликане оптичним ефектом, що виникає через специфічну конструкцію кабіни літака-винищувача, - розповідав Богдан Сподарко. - При відповідному взаєморозташуванні літака і сонця над горизонтом сонячний промінь переломлюється на склі і утворює світлу пляму такої дивної форми. Я повторив той самий маневр і знову побачив “літаюче блюдце”. Чесно кажучи, я тоді дуже зрадів, що нарешті розв’язав загадку, яка довший час залишалася для мене нез’ясованою. Бачите, я за натурою, фізик, а не лірик, поки руками не помацаю, в жодне НЛО не повірю...”.

Щоправда, колишній льотчик також зізнався, що він був-таки свідком явища, зрозуміти яке не може дотепер. Якось впродовж цілої льотної зміни (близько семи годин) у захмареному небі над одним з населених пунктів льотчики постійно фіксували дивний просвіт у хмарах однакової форми, діаметром 250-300 метрів. При тому, що все небо було щільно засунуте десятибальними хмарами, “діра” залишалася на одному й тому ж місці. Хмари ніби обпливали її з усіх сторін. Найдивніше, що локатори показували на місці отвору в хмарах невстановлену ціль, однак, пролітаючи під і над цим місцем, льотчики не спостерігали жодного об’єкта. Зрозуміти той феномен ні тоді, ні тепер колишньому військовому льотчикові не вдалося.

Небесний знак
...Розповіді про неопізнані літаючі об’єкти в Карпатських горах видаються зайвими на тлі дивовижних місцевих легенд про велетів, лісових людей та “білих” і “чорних” чаклунів. Спостереження за “літаючими блюдцями” так само, як пошуки “снігової людини” (навіть якщо вона залишає виразні сліди на карпатських стежках), на загал сприймаються лише як новомодне захоплення диваків, які намагаються творити новітні міфи сучасного глобалізованого світу.

Разом з тим видається невипадковим, що неопізнаний літаючий об’єкт з’явився над Карпатами саме після руйнівної повені, яка пронеслася у липні Прикарпаттям. Уфологами уже давно спостережено, що “літаючі блюдця” найчастіше з’являються саме в місцях військових конфліктів або природних катаклізмів. Там, де ллються кров чи сльози, де сталася чи має статися біда, фіксуються також інші аномальні явища, прояви та чудеса.
Може, й справді “неспокійні точки” планети відвідують з контрольною місією місіонери позаземного розуму? А може, просто люди саме в такий скрутний час стають уважнішими до знаків на небі?

 

Богдан СКАВРОН, Тайни

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


06.05.2014 649 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

24.01.2020
Олена Британська

Невдовзі оплачувати проїзд в комунальному транспорті Івано-Франківська стане простіше. Вже цього року у місті запрацює електронний квиток.

384
23.01.2020

Фахівці проєкту з вимірювання показників якості повітря Eco-City розповіли про проблематику забруднення повітря в нашому регіоні.

416
21.01.2020

Вона мріяла про археологію, а стала однією з найбільш самобутніх актрис України.

614
20.01.2020
Григорій Войчак

До 90-х років минулого століття тодішнє підприємство „Агромаш” випускало подібні мінітрактори, однак значно гірші за технічними характеристиками та за ціною. Конвеєр зупинили через фінансові труднощі.

1048 2
16.01.2020

Експресія та харизма - перше, що спадає на думку, коли бачиш на дорозі Volkswagen CC.

857 1
15.01.2020

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку.

676

Брати за таких умов новий колосальний і дорогий кредит, щоб його повністю проїсти – це відчайдушне, ризиковане і егоїстичне рішення.

609

Кажуть, що людина, у своїй основі, від народження й до самої смерті залишається одночасно творінням, винаходом та інструментом створеної нею ж культури.

367

Завжди уважно ставлюсь до результатів їх досліджень. Однак днями дещо в моєму сприйнятті трансформувалось.

2456

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

2227
01.01.2020

У 2020 році Україну чекають дуже серйозні зміни. Зокрема, значні зміни кадрів будуть у колі президента та на політичній арені.

2215 2
16.12.2019

У селі на Прикарпатті стаються таємничі підпали – мешканці підозрюють нечисту силу.

5495 1
09.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

2824 2
22.01.2020

В Івано-Франківську у День Соборності України провели спільну молитву за мир та припинення війни.

817
16.01.2020

Відтепер нетлінні останки святого разом з іконою перебуватимуть у соборі преображення Господнього Православної церкви України.

562
30.12.2019

Напередодні Нового року подружжя вечеряли в кафе та оцінювали рік, який вже закінчувався.

971
23.01.2020

У селі Пороги на Богородчанщині під час ремонту сільського клубу знищили мозаїку, яка прикрашала стіну будівлі.

3976
21.01.2020

Поки всі засмагають на пляжах, популярна телеведуча Леся Нікітюк вирішила освоїти лижі.

4160
21.01.2020

Чотири експерти роз'їхалися Україною, щоб відібрати все, що було в холодильниках тамтешніх магазинів.

17210 2