Невідома Україна: плоскі будинки

 

В українських містах є ще безліч цікавинок, які можуть неабияк здивувати. До таких екстравагантних витворів архітектури належать і «плоскі» будинки. Спитаєте, як це «плоскі» і чи живуть у них люди? Звичайно, навіть такі, здавалося б, не пристосовані для життя будівлі, мають пожильців.

 

А все тому, що «плоскі» будинки видаються такими тільки завдяки особливому нестандартному спорудженню. Насправді вони – трикутні, а з певного кута видається, що будинок має тільки одну стіну. Ці будівлі – родзинки кожного міста, де вони розташовані. А таких ми нарахували в Україні шість. Що ж, познайомимось із незвичними будинками на вулицях українських міст разом. Почнемо звідти, де таких екзотичних будівель кілька.

 

Одеса

Будинок відьми, Картковий будинок – так цю будівлю у Воронцовському провулку називають у Південній пальмірі.  Незвичайна будівля – одна з найулюбленіших серед туристів. Гіди підводять охочих поглянути на «плоский» будинок справа. Адже саме з цього боку він видається плоским. Завдячують такій дивовижі одесити тим, що у часи зведення будинку на всі чотири стіни грошей банально не вистачило. Так, завдяки оптичному ефекту будинок став родзинкою Одеси. Та він міг бути назавжди втраченим. У 2012 році впритул до будинку почали зводити двоповерхову будівлю. Скандал розрісся настільки, що подальше зведення припинили. Нині будинок – пам’ятка архітектури місцевого значення, яка знаходиться на Воронцовському провулку під номером 4.

 

Джерело фото: livejournal, автор – bogdanovvital.

 

У місті є ще кілька подібних будівель. Проте вони не настільки відомі туристам і тому мандрівники навідуються сюди рідше. Ось такий плоский будинок під номером 12 розташований у провулку Віри Інбер.

 

Джерело фото: odess-life.od.ua.

 

А на Лідерсівському бульварі ось така краса просто радує око. Будинок  під номером 21. Подейкують, що в ньому навіть засідали члени масонської ложі!

 

Джерело фото: odess-life.od.ua.

 

Ще один плоский будинок на вулиці Віри Холодної. Цю похмуру будівлю можна знайти під номером 7.

 

Джерело фото: odessaguide.net.

 

Загалом у місті нарахували 6 таких будинків. Хоча цілком можливо, що їх більше, головне – вміти помічати дивовижу!

 

Львів

Найзнаменитіша львівська «стіна» знаходиться на вулиці Пекарській, 34. У місті Лева будинок має статус «найплоскішого». Адже стіни будинку утворюють кут 45 градусів. А зрізана вершина має всього 1,4 метра. Сюди часто приходять туристи, адже Пекарська – одна із найгарніших вулиць міста Лева.

 

Джерело фото: 1256.lviv.ua.

 

Ще один будинок-стіна знаходиться на вулиці Лисенка під номером 10. Ця унікальна будівля теж багатьом знайома з львівських світлин.

 

Джерело фото: спільнота «Екскурсії Львовом» у соцмережі vk.com.

 

Не менш красива «стіна» також є на вулиці Залізняка. За кронами дерев ховається будинок під номером 10.

 

Джерело фото: fotokor.org.

 

А цей будинок унікальний тим, що єдиний зі своїх «братів» одноповерховий. Розташований він на вулиці Некрасова під номером 73.

 

Джерело фото: photo-lviv.in.ua.

 

Загалом у Львові нарахували 10 «плоских» будинків. Тож не дивуйтесь, коли, прогулюючись цим казковим містом, побачите незвичайну будівлю.

 

Житомир

Будинок-серце – так місцеві називають цей незвичайний будинок. Така романтична назва виникла через легенду про те, що будівлю звів 120 років тому місцевий купець на знак свого палкого кохання. Хоча ця історія документального підтвердження не має. Натомість більш вірогідним є те, що тут розташовувалася міська пожежна команда. Також подейкують, що тут був будинок розпусти. Це теж пов’язано з формою споруди, адже її стіни, з одного боку з’єднуючись під гострим кутом, надають будинку схожості із серцем. Звісно, щоб побачити цей ефект, треба дивитися з висоти пташиного польоту чи зайти до середини двору. Побачити дивовижу можна у Житомирі на площі Перемоги під номером 10.

 

Джерело фото: zhzh.info.

 

Харків

Навіть у такому великому місті, як Харків, теж траплялося, що на будівництво не вистачало коштів. Тож місцеві архітектори також скористалися оригінальним вирішенням цієї проблеми – звели будинок-стіну. Туристи, проходячи Московським проспектом біля будинку номер 193, дивуються, як у плоскому будинку можуть жити люди? На вікнах «стіни» – все як у звичайних будинках – штори приховують від чужого погляду оселі харків'ян, на підвіконнях цвітуть квіти і навіть під сонечком на підвіконні може ніжитися кіт! Тож чи справді цей будинок плоский, – запитують туристи. Ні, просто унікальний, – відповідають харківські екскурсоводи.

 

Джерело фото: lifekharkov.com.

 

Чернівці

Чарівна столиця Буковини теж може похвалитися унікальним творінням архітекторів. Якщо потрапили до цього міста, не змарнуйте нагоди прогулятися старими вуличками. Мандруючи площами Філармонії та Турецькою, оглядаючи собор Святої Параскеви, ви обов’язково натрапите на «плоский» будинок. Ця унікальна будівля заховалася на затишній стрій вуличці під красивою назвою Трояндова.

 

Джерело фото: foto.ua, автор – Алексей.

 

Чортків

Хто б міг подумати, що до когорти великих міст, де можна побачити «плоскі» будинки, увійде і невеличке Чортків. У місті на Тернопільщині, на берегах ріки Серет, мешкає всього 30 тисяч містян. Тож не слід нехтувати Чортковом, коли складаєте маршрут «плоскими» будинками України. Тим більше, що свою дивовижу на вулиці Залізничній містяни виділили як могли – пофарбували у яскравий зелений колір. 

 

Джерело фото: tcb.vn.ua.

 

Ось такі незвичайні будинки можна побачити в українських містах. У кожного з них є своя історія. Її найкраще розкажуть місцеві мешканці, які все життя живуть поруч дивовиж чи навіть мешкають у їх «стінах». Варто  спробувати розпитати, як їм живеться у «плоских» будинках. А може, вдасться натрапити на гостинного господаря, який запросить вас навідатися до його оселі. Все можливо, головне – бажання побачити та якомога більше дізнатися про ці дивовижі!

 

ua.igotoworld.com


04.06.2016 5656 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1845
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5439 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1497

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

977

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7699
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

162
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

240
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

369
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

864