агенція новин

Недостатність мозкового кровобігу: його причини і наслідки

 

/data/blog/128877/18628fb16e8e8b8834a71d0b1bd925e6.jpg

 

Захворювання судин головного мозку становлять біля 15% серед усіх інших причин смертності, також вони займають третє місце після захворювань серця і онкопатології.

 

Мозковий кровообіг забезпечується рефлекторними механізмами, регуляторні центри яких розташовані на різних рівнях нервової системи. Головний мозок постачається кровю з системи внутрішніх сонних і хребетних артерій. Хребетні артерії проходять в поперечних відростках шийних хребців, тому при остеохондрозі шийного відділу хребта часто порушується кровообіг в хребетних артеріях. Тому при дослідженні мозкового кровообігу важливо оцінювати не тільки внутрішньочерепні судини, а й судини шиї.

 

  Найчастіше до неврологічних порушень приводять такі захворювання головного мозку:

- гострі порушення мозкового кровообігу (транзиторні ішемічні атаки, інсульти, гостра гіпертонічна енцефалопатія),

- повільно прогресуючі порушення мозкового кровообігу (початкові прояви недостатності мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія),

- ураження внутрішньочерепних вен і синусів.

 

Як вчасно виявити недостатність мозкового кровобігу?

При початкових проявах недостатності мозкового кровообігу хворі скаржаться на погіршення пам"яті, зниження розумової працездатності, біль голови, шум у голові. Часто перелічені симптоми посилюються в зачиненому приміщенні, без доступу свіжого повітря.

 

Розрізняють доклінічний і клінічний період. У доклінічному періоді хворі скарг не мають, проте під час обстеження у них виявляються зміни на ЕЕГ, ЕКГ, зміни при транскраніальному і екстракраніальному дуплексному скануванні судин, ознаки вегето-судинної дистонії. Переважно недостатність мозкового кровобігу є наслідком атеросклерозу або гіпертонічної хвороби. Тому таким хворим слід проводити додаткові лабораторні і інструментальні дослідження: коагулограму, ліпідограму, ЕКГ та обов’язково дослідження судин шиї та головного мозку.

 

В медичному центрі «Оксфорд Медікал» проводиться найсучасніше обстеження екстра- та інтракраніальних судин - триплексне сканування судин шиї  та дуплексне сканування інтракраніальних судин. Останні методи обстежень прийшли на зміну звичайній допплерографії, завдяки якій була можливість встановити тільки швидкість та напрямок кровотоку.

 

Переваги дуплексного та триплексного сканування:

- дозволяє виявити хід судин,

- товщину судинної стінки, її цілісність,збереженість диференціації на шари,

- наявність чи відсутність атеросклеротичних бляшок,

- висоту, щільність, стабільність,також швидкість і напрямок кровотоку,

- розміри судин,

- прохідність вен.

 

Важливо відмітити ,що в МЦ"Оксфорд Медікал", як і в закордонних клініках, дане обстеження виконується лікарем-неврологом, що дозволяє більш повно оцінити дані обстеження, співставити з клінічними проявами, і, відповідно, призначити необхідне лікування.

 

Неліковані і недіагностовані першопричини недостатності мозкового кровообігу приводять до дисциркуляторної енцефалопатії, при якій поступово наростає недостатність мозкового кровообігу та розвиваються дрібні некрози тканин головного мозку з відповідним порушенням фукції мозку.

 

Найбільш небезпечними серед судинних захворювань є інсульти, які нерідко призводять до паралічу хворого. При вчасному виявленні факторів ризику та їх корекції ймовірність виникнення інсультів значно знижується.

 

Тож варто памятати те, що будь-яке  захворювання краще попередити, ніж лікувати його. А в разі появи перших ознак судинних захворювань, як і будь-яких інших, звертайтеся за медичною допомогою до фахівця.

 

Наталія Вінтонів-Трушик
лікар-невропатолог МЦ «Оксфорд Медікал»

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
05.12.2018

Народний депутат Олександр Шевченко поділився своїми думками з приводу введення воєнного стану в десяти областях України та акваторії Азовського моря.

526 1
03.12.2018
Ростислав Ковтун

Ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Ковалюком. Говорили про виступи у Першій лізі, новачків, плани на міжсезоння та Прем'єр-лігу.

1066 1
03.12.2018
Лідія БОЙКО

Прикарпатський боєць вцілів після тяжкого поранення. Коли його підстрелили і він стікав кров’ю у полі, то потрапив у полон.

457 1
28.11.2018
Володимир Єшкілєв

Нинішня влада сформована в ситуації переляку. В 2014-ому році, коли її обирали, всі думали про загрозу великої війни і гуртувалися навколо тих, кого вважали...

721
17.11.2018
Марія Лутчин

Про вакцинацію та міфи навколо неї Фіртка говорила з головним дитячим імунологом області Галиною Бенько.

4295 1
16.11.2018
Олена Британська

Від ефективності роботи ювенальної превенції залежать безпека, здоров'я, а часом й життя дітей. Працівники цього поліцейського підрозділу покликані попереджати та протидіяти випадкам вчинення правопорушень щодо дітей,  працювати з неповнолітніми, як

3392 2

Був вчора тут... І в продовження посту про все «сіріючий» Франківськ... Не всі патріоти і «патріоти» міста зрозуміли той пост... Так от.)

312

DEM  це не «євробляха».  І не металобрухт від корпорації «Богдан». Навіть не «Майбах» мажора під двісті по бульвару.  Ні. Це крутіше.

328

Біблія опирається всім спробам змалювати Бога, окреслити Його, вгадати Його, задати йому кордони...

513

1 листопада 1918 року в порту міста Пула – головній базі австро-угорських військово-морських сил – два італійських інженера-терориста потопили військовий корабель «Viribus Unitis» і ще одне менше судно під назвою «Wien».

506
03.12.2018

Один з користувачів Youtube заявив, що знайшов докази того, що на Місяці ведеться "секретна космічна програма". 

343
22.11.2018

Мешканка Швеції виклала на YouTube відео, на якому видно якийсь дивний об'єкт, знятий в небі над Гетеборгом.

822
16.11.2018

Схоже, що інопланетяни вже перестали ховатись від землян і не соромлячись, просто в небі спокійно собі прошвирюються перед літаками.

1039
16.10.2018

Україна як ніколи близька до створення Єдиної помісної церкви.

768 2
07.10.2018

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло?

1117
20.11.2018

Молодого, нещодавно призначеного менеджера крупної компанії, керівництво викликало на килим.

544
07.12.2018

Рятувальник та фотограф Василь Фіцак опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці світлини казкового зимового ранку у Карпатах.

1073
06.12.2018

Верховна Рада Україна підтримала проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією.

1439 1
06.12.2018

Христина – дев’ятнадцятирічна блогерка із села Пістинь, Косівського району, Івано-Франківської області.

812 1
05.12.2018

Прикарпатців просять допомогти впізнати чоловіка, якого водії просто викинули з автобуса, який курсував до Польщі.

33212 3