агенція новин

Недостатність мозкового кровобігу: його причини і наслідки

 

/data/blog/128877/18628fb16e8e8b8834a71d0b1bd925e6.jpg

 

Захворювання судин головного мозку становлять біля 15% серед усіх інших причин смертності, також вони займають третє місце після захворювань серця і онкопатології.

 

Мозковий кровообіг забезпечується рефлекторними механізмами, регуляторні центри яких розташовані на різних рівнях нервової системи. Головний мозок постачається кровю з системи внутрішніх сонних і хребетних артерій. Хребетні артерії проходять в поперечних відростках шийних хребців, тому при остеохондрозі шийного відділу хребта часто порушується кровообіг в хребетних артеріях. Тому при дослідженні мозкового кровообігу важливо оцінювати не тільки внутрішньочерепні судини, а й судини шиї.

 

  Найчастіше до неврологічних порушень приводять такі захворювання головного мозку:

- гострі порушення мозкового кровообігу (транзиторні ішемічні атаки, інсульти, гостра гіпертонічна енцефалопатія),

- повільно прогресуючі порушення мозкового кровообігу (початкові прояви недостатності мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія),

- ураження внутрішньочерепних вен і синусів.

 

Як вчасно виявити недостатність мозкового кровобігу?

При початкових проявах недостатності мозкового кровообігу хворі скаржаться на погіршення пам"яті, зниження розумової працездатності, біль голови, шум у голові. Часто перелічені симптоми посилюються в зачиненому приміщенні, без доступу свіжого повітря.

 

Розрізняють доклінічний і клінічний період. У доклінічному періоді хворі скарг не мають, проте під час обстеження у них виявляються зміни на ЕЕГ, ЕКГ, зміни при транскраніальному і екстракраніальному дуплексному скануванні судин, ознаки вегето-судинної дистонії. Переважно недостатність мозкового кровобігу є наслідком атеросклерозу або гіпертонічної хвороби. Тому таким хворим слід проводити додаткові лабораторні і інструментальні дослідження: коагулограму, ліпідограму, ЕКГ та обов’язково дослідження судин шиї та головного мозку.

 

В медичному центрі «Оксфорд Медікал» проводиться найсучасніше обстеження екстра- та інтракраніальних судин - триплексне сканування судин шиї  та дуплексне сканування інтракраніальних судин. Останні методи обстежень прийшли на зміну звичайній допплерографії, завдяки якій була можливість встановити тільки швидкість та напрямок кровотоку.

 

Переваги дуплексного та триплексного сканування:

- дозволяє виявити хід судин,

- товщину судинної стінки, її цілісність,збереженість диференціації на шари,

- наявність чи відсутність атеросклеротичних бляшок,

- висоту, щільність, стабільність,також швидкість і напрямок кровотоку,

- розміри судин,

- прохідність вен.

 

Важливо відмітити ,що в МЦ"Оксфорд Медікал", як і в закордонних клініках, дане обстеження виконується лікарем-неврологом, що дозволяє більш повно оцінити дані обстеження, співставити з клінічними проявами, і, відповідно, призначити необхідне лікування.

 

Неліковані і недіагностовані першопричини недостатності мозкового кровообігу приводять до дисциркуляторної енцефалопатії, при якій поступово наростає недостатність мозкового кровообігу та розвиваються дрібні некрози тканин головного мозку з відповідним порушенням фукції мозку.

 

Найбільш небезпечними серед судинних захворювань є інсульти, які нерідко призводять до паралічу хворого. При вчасному виявленні факторів ризику та їх корекції ймовірність виникнення інсультів значно знижується.

 

Тож варто памятати те, що будь-яке  захворювання краще попередити, ніж лікувати його. А в разі появи перших ознак судинних захворювань, як і будь-яких інших, звертайтеся за медичною допомогою до фахівця.

 

Наталія Вінтонів-Трушик
лікар-невропатолог МЦ «Оксфорд Медікал»

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
16.02.2019

Усе в домі мешканки прикарпатського селища Обертина Мирослави Погорєлової нагадує про сина Михайла, загиблого бійця батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Івано-Франківськ”...

305
15.02.2019
Юлія Ободянська

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%.

489
04.02.2019
Лілія Горковенко

Володимир Ільків та Назар Морозко – талановиті майстри по роботі з деревом з Івано-Франківська, які сьогодні займаються справді унікальним проектом «Середньовічна корабельня».

2727
01.02.2019

За три роки Івано-Франківська міська рада утворила сім нових комунальних підприємств, заклавши у їхні статутні фонди десятки мільйонів гривень.

902 1
30.01.2019
Віталій ДАНКЕВИЧ

Допоки 18-й рік поспіль в українському суспільстві триває дискусія про необхідність впровадження чи не впровадження ринку земель, він давно існує, діє і навіть розвивається...

640 1
29.01.2019

Ремонти шкіл, садочків, клубів та доріг підрядники виконували на лічені дні до Нового року.

1197 3

Дохідна частина бюджету Франківська 2-й рік поспіль становить 3 млрд.грн. без змін, без росту.

770

Роздати майно бідним. Церква знає, що для того, щоб врятувати світ, треба відійти від нього, бути ззовні, а не всередині.

179

Предки наші по дрова - до лісу йшли. А кабінетні "наші" - заготовляють просто в місті.

820

Якось на тренування не прийшов наш воротар, і він став у рамку воріт. З того часу фактично завжди займав місце у воротах.

1301
13.02.2019

Центральне Розвідувальне Управління розсекретило інформацію про таємничі пошуки. Дані були опубліковані в мережі. Співробітників ЦРУ зацікавили події, які відбувалися на території Непалу і Бутану (відомий як "королівство щастя") у 1968 році. Ці держави р

289
04.02.2019

Поховання було виявлено в провінції Ель-Мінья, що на півдні від Каїра.

520
24.01.2019

У США на річці в місті Вестбрук штату Мейн, утворився велетенський крижаний диск, що обертається.

593
22.01.2019

13 січня парафія Миколаєво-Успенського собору міста Коломиї вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви.

2359 2
14.01.2019

В Івано-Франківську завершився ювілейний фестиваль "Коляда на Майзлях".

1243
04.02.2019

Одного разу чоловік сидів в оазисі, біля входу в одне близькосхідне місто.

403
18.02.2019

Самозакоханий індик, романтичні лижники, Маленький Принц і Чугайстер. В "Буковелі" відбувся 7-ий фестиваль снігових скульптур. Його тема – "Буковель – серце Карпат". А присвятили дійство Дню Святого Валентина. Учасники фестивалю зображували в

280
16.02.2019

16 лютого на одній з вулиць міста Калуша, 25-річна дівчина намагалася вистрибнути з вікна.

3773
14.02.2019

Франківцям ідея припала до душі. Напередодні свята вони охоче фотографуються на фоні червоного серця.

2026
14.02.2019

Всім відомо, що день Валентина — це свято закоханих. В цей день сфера послуг та реклами заточена виключно на людей в парі.

2512