агенція новин

Недостатність мозкового кровобігу: його причини і наслідки

 

/data/blog/128877/18628fb16e8e8b8834a71d0b1bd925e6.jpg

 

Захворювання судин головного мозку становлять біля 15% серед усіх інших причин смертності, також вони займають третє місце після захворювань серця і онкопатології.

 

Мозковий кровообіг забезпечується рефлекторними механізмами, регуляторні центри яких розташовані на різних рівнях нервової системи. Головний мозок постачається кровю з системи внутрішніх сонних і хребетних артерій. Хребетні артерії проходять в поперечних відростках шийних хребців, тому при остеохондрозі шийного відділу хребта часто порушується кровообіг в хребетних артеріях. Тому при дослідженні мозкового кровообігу важливо оцінювати не тільки внутрішньочерепні судини, а й судини шиї.

 

  Найчастіше до неврологічних порушень приводять такі захворювання головного мозку:

- гострі порушення мозкового кровообігу (транзиторні ішемічні атаки, інсульти, гостра гіпертонічна енцефалопатія),

- повільно прогресуючі порушення мозкового кровообігу (початкові прояви недостатності мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія),

- ураження внутрішньочерепних вен і синусів.

 

Як вчасно виявити недостатність мозкового кровобігу?

При початкових проявах недостатності мозкового кровообігу хворі скаржаться на погіршення пам"яті, зниження розумової працездатності, біль голови, шум у голові. Часто перелічені симптоми посилюються в зачиненому приміщенні, без доступу свіжого повітря.

 

Розрізняють доклінічний і клінічний період. У доклінічному періоді хворі скарг не мають, проте під час обстеження у них виявляються зміни на ЕЕГ, ЕКГ, зміни при транскраніальному і екстракраніальному дуплексному скануванні судин, ознаки вегето-судинної дистонії. Переважно недостатність мозкового кровобігу є наслідком атеросклерозу або гіпертонічної хвороби. Тому таким хворим слід проводити додаткові лабораторні і інструментальні дослідження: коагулограму, ліпідограму, ЕКГ та обов’язково дослідження судин шиї та головного мозку.

 

В медичному центрі «Оксфорд Медікал» проводиться найсучасніше обстеження екстра- та інтракраніальних судин - триплексне сканування судин шиї  та дуплексне сканування інтракраніальних судин. Останні методи обстежень прийшли на зміну звичайній допплерографії, завдяки якій була можливість встановити тільки швидкість та напрямок кровотоку.

 

Переваги дуплексного та триплексного сканування:

- дозволяє виявити хід судин,

- товщину судинної стінки, її цілісність,збереженість диференціації на шари,

- наявність чи відсутність атеросклеротичних бляшок,

- висоту, щільність, стабільність,також швидкість і напрямок кровотоку,

- розміри судин,

- прохідність вен.

 

Важливо відмітити ,що в МЦ"Оксфорд Медікал", як і в закордонних клініках, дане обстеження виконується лікарем-неврологом, що дозволяє більш повно оцінити дані обстеження, співставити з клінічними проявами, і, відповідно, призначити необхідне лікування.

 

Неліковані і недіагностовані першопричини недостатності мозкового кровообігу приводять до дисциркуляторної енцефалопатії, при якій поступово наростає недостатність мозкового кровообігу та розвиваються дрібні некрози тканин головного мозку з відповідним порушенням фукції мозку.

 

Найбільш небезпечними серед судинних захворювань є інсульти, які нерідко призводять до паралічу хворого. При вчасному виявленні факторів ризику та їх корекції ймовірність виникнення інсультів значно знижується.

 

Тож варто памятати те, що будь-яке  захворювання краще попередити, ніж лікувати його. А в разі появи перших ознак судинних захворювань, як і будь-яких інших, звертайтеся за медичною допомогою до фахівця.

 

Наталія Вінтонів-Трушик
лікар-невропатолог МЦ «Оксфорд Медікал»

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
16.05.2019
Наталія Храбатин

Чи правлять масони світом? В якій мірі вони контролюють українську економіку та політику? Масони не дуже поспішають розповідати про свою діяльність та ділитися планами.

3445
13.05.2019
Марія Лутчин

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

1610 1
10.05.2019
Володимир Омом

Андрій Ділай, колишній гравець  футбольної команди Івано-франківська, що брала участь у чемпіонаті  СРСР серед команд Першої ліги.

1078
10.05.2019

На Прикарпатті, як завжди, не обходиться без парадоксів. Що більше місто – то бідніший міський голова. Натомість мери невеликих містечок купаються у розкошах.

1625
07.05.2019
Лілія Маршалко

Упродовж трьох днів Івано-Франківськ став столицею  живопису, скульптури, літератури, кіно, театру, музики та народних мистецтв.

1145 1
02.05.2019

Щороку для покращення соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області Кабмін виділяє грошову допомогу у вигляді субвенцій.

947

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

934

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

1202 2

Політика розкриває себе повноцінно в дихотомії — свій чи чужий: свій зі своїм метаболізмом; чужий — з іншородним.

698

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

1146
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

104
08.05.2019

Існує теорія, згідно з якою Гітлер створив загін мутантів, і вони можуть почати космічну війну.

578 1
15.04.2019

Нещодавно над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС було виявлено таємничий літаючий об'єкт.

1818 4
13.05.2019

12 травня, з нагоди Дня матері, Архієпархія УГКЦ організувала Молитовну ходу Вервиці вулицями Івано-Франківська.

1741
03.05.2019

Згідно з писаннями та переказами, точним відображенням яких є церковний календар...

525 1
20.05.2019

Вечоріло. Битим шляхом йшло двоє подорожніх — батько й семирічний син.

108
20.05.2019

Протягом тижня на території Івано-Франківської області через сильні зливи підтоплено будинки, пошкоджено мости та дороги.

5480
19.05.2019

Державний реєстратор Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області Орися Гринишин у своїй декларації про майновий стан за 2018 рік вказала, що володіє церковною спорудою.

2333
19.05.2019

У п'ятницю, 17 травня в Києві відбувся XXII Національний конкурс краси і таланту "Королева України-2019".

1015
18.05.2019

У селі Микуличин після проливної короткочасної грози підтопило приватні будинки та кілька доріг, десятки дворів зазнали колосальних збитків.

8046