Не ввійдуть до програм підтримки: два райони Івано-Франківщини не відповідають стандартам Євросоюзу

Два райони Івано-Франківщини — Косівський та Верховинський — не відповідають стандартам.

Відтак, аби отримувати європейське фінансування після вступу України до ЄС, вони можуть потребувати укрупнення.

Про це у коментарі Суспільному розповів голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Верховної ради України Віталій Безгін, пише Фіртка.

За його словами, коли у 2020 році утворили нові райони, було зрозуміло, що деякі з них не відповідатимуть європейській системі NUTS, відповідно до якої вони повинні мати не менше 150 тисяч населення.

"Якщо ми кажемо про Івано-Франківську область, особливо про Верховинський район, розуміємо, що це було суто політично-компромісне рішення.

Гарні люди у гарних вишиванках із трембітами протестували під Верховною Радою і парламентська рука здригнулася, хоча всі розуміли, що це рішення в майбутньому може мати не зовсім позитивні наслідки.

Ми розуміли у 2020 році, що це — авантюра. Одна справа, коли ми фінансово залежні лише від українських платників податків, а коли ми залежимо від європейських — доведеться враховувати їхні правила", — зауважив Віталій Безгін.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою ВРУ каже: якщо Україна стане членом ЄС, райони, які не відповідають стандартам, не зможуть отримати європейське фінансування.

"Чи можемо ми зараз говорити, що ці райони ліквідовуватимуться? Я не вбачаю, що впродовж кількох років це можливо. Але коли Україна отримає повний доступ до фондів ЄС, як член, безумовно райони з такою конфігурацією не будуть допущені до відповідних програм підтримки.

Це — ризик, з яким у майбутньому доведеться розбиратися чи то аргументувати європейським партнерам, що це — гори, ускладнена логістика, а далі вже дивитися, наскільки вони будуть схильні йти на поступки.

Якщо це буде наріжним каменем спотикання щодо участі у європейській політиці згуртованості, а це, щоб розуміти, десятки мільярдів євро, тоді безумовно будуть укрупнення", — резюмує Віталій Безгін.

Віталій Безгін додає, що, на його думку, в майбутньому може змінюватися районування на Івано-Франківщині.

"Теоретично, напевно, це може бути один район з двох — Косівського та Верховинського, який буде відповідати параметрам, хоча і разом не факт, що він відповідатиме.

Можливо, в цій частині області, де зосереджений Надвірнянський район, теж буде зміна конфігурації. Ми можемо сказати, що точно без змін будуть лише Калуський та Івано-Франківський райони.

Якщо приєднання двох в один не призведе до бажаного результату і компромісної позиції з партнерами, то це має бути зміна конфігурації загалом усього нижнього куща області. Усе залежатиме від перемовин з європейськими партнерами", — наголосив Віталій Безгін.

На своїй сторінці у Facebook Віталій Безгін написав, що загалом в Україні шість районів, які поза зоною бойових дій і тимчасової окупації, "потребуватимуть окремих консультацій з ЄС через невідповідність стандартів".

Окрім двох районів Івано-Франківщини, до переліку увійшов Рахівський район із Закарпаття, Новгород-Сіверський та Корюківський — із Чернігівщини та Вижницький — із Буковини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

177
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

475
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1589
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2848
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2395
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2379

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

339

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

533

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1382

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1467
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

492
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

357
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

739
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

81
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

238
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26835
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

703
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

255
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

260
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

581
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

734
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

785