Не став на лічильник, Дідусю Морозе! «В натурі!»

Я часто буваю у передноворічні та передріздвяні свята в закордонних відрядженнях і завжди дивуюся тій святковій, навіть, на мій погляд, надмірно пафосній і ейфоричній атмосфері, яка панує в цих країнах.

Якщо у нас і за місяць, і навіть за тиждень до свят частіше за все ще немає передчуття вселенських веселощів, то у них «пред-свято» б'є ключем. Базарчики, виряджені в маскарадні костюми, глінтвейн річкою, шопінг без упину і все таке, що починається практично з кінця листопада.

А у нас «пробки», суворі обличчя, і звична істерія на політичних телешоу.

З цього приводу у мене виникла гіпотеза, що ми, на відміну від багатьох і західних, і східних народів, переплутали будні з головним святом року. У «них» до цих пір існує віра в святкові дива.

На Сході вірять в мудрого Дракона, який виконує бажання і в Новий Рік за західним стилем, і в Новий Рік по іх стилях.

На Заході навіть офісний планктон свято вірить у диво різдвяної індички, у сакральність передноворічних побажань і в невтомного роздавальника чудес - Санта Клауса. Правда, в будні ніхто в чудеса вже не вірить, всі вірять тільки в важку працю, в дику напругу мізків і в правила дорожнього руху.

У нас все навпаки. Давно ніхто ні в що святкове не вірить. Ні в щедрого Діда Мороза, ні в добродушного передноворічного даішника, ні в чудовий секс під ялинкою з чарівною Снігуронькою.

Зате у будні наші люди вірять у все підряд. Всі поголовно вірять у можливе диво раптового збагачення, типу: випадково з сусідом щось дістали (вагон покрівельного заліза), тут же штовхнули - «навар» чудовий. Або взяли кредит, а банк лопнув, чи податкова все переплутала і повернула вам ПДВ без «відкату»; або кум влаштувався на митницю і відкрив вам маленьке віконце, куди влазить великий «контрабас»...

Так от, пора б нам ставати нормальними, типу західних або хоча б східних, людей. Пора б нам зрозуміти, що хорошого в будні, а тим більше чудесного, навряд чи що буде - на те вони і в будні. Зате Новий Рік справді чарівне свято. Хоча б тому, що в Новий Рік кожен пересічний «кролик» - тобто найпростіший громадянин - може відчути те, що відчуває сам нардеп в перший день свого «заходу під купол».

У нардепів вже є своя велика легенда, яка пояснює, що відбувається відразу після його присяги. А відбувається дійсно диво - обнуляються всі його кримінальні справи, всі юридичні позови, всі прокурорські нагляди. Бо жоден слідчий, або прокурор не буде у себе тримати папку на людину, яка цілих п'ять років буде перебувати під ковпаком недоторканності.

Але ж і у нас простих є хай не депутатська п'ятирічка, а нескінченно довга новорічна ніч. У цю ніч Дід Мороз «обнуляє» лічильник (як це робили колись таксисти для нового пасажира) і прощає нам всі образи, всі гріхи, всі негаразди, які ми нагородили за цілий рік.

Цілу новорічну ніч ми, як немовлята, маємо бездоганну кредитну історію і відкриті для нових надій, для нових проектів, для нової мрії. Якщо це не диво, то що це таке?!

Так що, Дідусь Мороз, «в натурі», зніми нас з лічильника, хоча б на одну ніч!



Дмитро Видрін

ForUm

11


01.01.2011 Дмитро Видрін 1600 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1260
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2184
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

150
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

68
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634