Не підлягають призову. З якими хворобами не беруть до армії?

В Україні вже 129-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

Відповідно до норм українського законодавства, мобілізація відбувається у чотири хвилі, проте є певні винятки. Зокрема, не підлягають призову чоловіки, що визнані військово-лікарською комісією непридатними, передає Фіртка.

Так, у воєнний час відстрочка від призову за станом здоров'я може надаватися призовникам на строк до двох місяців. За медичними показаннями вона може бути продовжена на два місяці та втретє — на такий самий термін.

Після завершення відстрочки має бути проведений повторний медогляд для розв'язання питання придатності до військової служби.


Які захворювання надають призовнику право ухилитися від військової служби?


Хвороби ока та придаткового апарату

Придатними до служби вважаються громадяни, які мають виражені анатомічні зміни чи недоліки стану повік, орбіти ока, кон'юнктиви зі значними порушеннями зорових чи рухових функцій обох очах. Якщо у людини відсутнє порушення зорових чи рухових функцій очей - вона придатна і в мирний, і у воєнний час.

Не будуть призивати до армії людей:

  • з різко вираженим зниженням зорових функцій або частими загостреннями на обох очах,

  • відшаруванням та розривом сітківки на обох очах,

  • глаукомою обох очей,

  • стійким паралічем рухових м'язів очного яблука за наявності диплопії,

  • пацієнтів з короткозорістю чи далекозорістю будь-якого з меридіанів понад 12,0 діоптрій

  • астигматизмом будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах понад 6,0 діоптрій.

Крім цього, від призову звільняються ті, у кого гострота зору одного ока нижче 0,1 або очей не бачить зовсім, і люди, у яких відсутнє очне яблуко при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 та нижче.

Хвороби органів травлення

Якщо у військовозобов'язаної людини відсутні 10 і більше зубів на одній щелепі або вони замінені знімним протезом, відсутні 8 кутових зубів на одній щелепі або відсутні 4 кутові зуби на верхній щелепі з одного боку і 4 кутові зуби на нижній щелепі з іншого боку, на службу до армії у воєнний час.

Перешкодою для служби у ЗСУ комісія може розцінити щелепно-лицьові аномалії, включаючи аномалії прикусу зі значними порушеннями дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної та мовної функцій.

«Білий квиток» надають людям з наступними діагнозами: виразкова хвороба шлунка та/або дванадцятипалої кишки, езофагіт, гастрит, гастродуоденіт, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, апендикс, хвороба Крона, виразковий коліт, кишківника, синдром подразненого кишківника, спайкова хвороба, різні захворювання печінки, які викликають значні порушення в роботі організму.

Хвороби ендокринної системи

Розлади харчування та порушення обміну речовин. У цьому випадку все залежить від того, як саме захворювання впливають на загальний стан здоров'я. За рішенням комісії, призовники можуть бути визнані обмежено придатними для служби.

ВІЛ

Хвороба супроводжується інфекційними, паразитарними захворюваннями, злоякісними пухлинами – людина визнається непридатною для служби. Носії безсимптомного ВІЛ обмежено придатні для військової служби.

Вроджені аномалії, недостатній фізичний розвиток та травми

Придатність травмованих людей, які значно порушено роботу внутрішніх органів, в армії часто обмежена. Вроджені вади та аномалії дозволяють не служити в армії у воєнний час за умови, якщо вони особливо сильно виражені та всіляко заважають нормальній життєдіяльності.

Геморой

Військовозобов'язані громадяни при загальній мобілізації обмежено придатні до військової служби, або придатні до неї.

Гепатити

Непридатні лише пацієнти з тяжкими формами вірусних гепатитів, які важко піддаються лікуванню та значно порушують функції органів та систем.

Комісія за наявності вірусних гепатитів зі стійкими та помірними порушеннями може визнати людину придатною. Якщо ж хвороба не впливає на функції важливих органів, громадянина буде мобілізовано у воєнний час.

Захворювання шкіри

Повністю звільнені від служби люди, у яких нейродерміт (атопічний дерматит) із поширеною ліхеніфікацією шкірного покриву, звичайна пухирчатка, герпетиформний дерматит.

Захворювання кісток

Від загальної мобілізації звільнені люди з наступними діагнозами: важкі форми артиритів та артрозів, синдром Фелті, ревматоїдний васкуліт, хвороба Стілла, ревматоїдний бурсит, псоріатичні та ентеропатичні артропатії, ювенільний артрит, подагра, подагра, подагра Шегрена, хвороба Бехчета, дифузний еозинофільний фасцит, що спричиняють значні порушення функцій пошкоджених органів. Також не призоватимуть до армії громадян, у яких важка форма набутих деформацій та дефектів пальців, стопи, кінцівок, важка плоскостопість, фібробластичні порушення, що спричиняють тяжкі порушення рухових функцій.

На службу до армії також не потраплять громадяни з ампутованими кінцівками до певного рівня, а також важкими формами хвороб хребта (кіфоз та лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта, спондилоліз, спондилолістез, поразка міжхребцевих дисків, інші дорсопатії).

Захворювання крові

Не призивають до служби людей зі швидко прогресуючими та зі значними порушеннями функцій захворюваннями крові. Інші обмежено придатні до служби у воєнний час, за умови, якщо не проходять лікування.

Захворювання сечостатевої системи

Від служби громадян з діагнозами: тяжкий нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатія, ниркова недостатність, гідронефроз, піонефок, піонефок, хвороби сечового міхура; невенеричний уретрит; наслідки, які заважають нормальному функціонуванню сечостатевої системи.

Якщо хвороби не порушують роботу органів дуже сильно – пацієнти можуть бути визнані обмежено придатними до служби у воєнний час.

Захворювання нервової системи

Звільняються від призову пацієнти з гострими менінгітами, енцефалітами, мієлітами, енцефаломієлітами, внутрішньочерепними, внутрішньохребцевими абсцесами, системними атрофіями, дегенеративними хворобами, церебральним паралічем, паралітичними синдромами, хворобою Паркінсона, радикулопатією, цервікалгією, ішіасом, люмбаго.

Епілепсія та епілептичні синдроми, епілептичний статус, мігрень, розлади сну при частих нападах також роблять людину непридатною для мобілізації.

Захворювання органів дихання

Не можуть служити в армії люди з хронічним бронхітом, емфіземою, хронічною обструктивною хворобою легень, бронхоектатичною хворобою, пневмоконіозом, хронічними пневмонітами, ідіопатичним фіброзуючим альвеолітом, легеневим альвеолярним протеїнозом, тяжкою бронхіальною астмою, внаслідок яких спостерігаються значні порушення дихальної функції

Захворювання системи кровообігу

Непридатні до військової служби люди з діагнозами: серцева недостатність ІІ-Б-ІІІ стадії, гіпертонічна хвороба ІІІ стадії, ішемічна хвороба серця з серцевою недостатністю ІІ-Б-ІІІ стадії, інфаркт головного мозку, інсульт, стеноз, емболія, тромбоз, аневризму прецеребральної, базилярної, сонної, хребетної артерій чи аорти, церебральний атеросклероз зі значним порушенням функцій.

Від армії звільняються також ті, хто має стійкі порушення роботи системи кровообігу внаслідок перенесених флебітів, тромбофлебітів, тромбозу ворітної вени, емболії та тромбозу інших вен; варикозне розширення вен нижніх кінцівок; варикозного розширення вен стравоходу, мошонки, яєчка, тазу, післяфлебітичного синдрому; неспецифічний лімфаденіт; наслідки хірургічних втручань.

Інфекційні хвороби органів травлення та шкіри

У мирний час непридатні ті громадяни, які мають кишкові інфекційні хвороби, бактеріальні зоонози, вірусні інфекційні хвороби центральної нервової системи, вірусні інфекційні хвороби з пошкодженням шкіри та слизових, гельмінтози, педикульоз та їх наслідки.

У воєнний час громадяни з подібними діагнозами мають статус обмежено придатних.

Інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом

Пацієнти з вродженим або набутим сифілісом у мирний час до служби не допускають. При військовому становищі та мобілізації їхня придатність визначається медичною комісією в індивідуальному порядку.

До служби не допускатимуть призовників з гонококовою, трихомонадною та іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом, але доти, доки пацієнт не вилікується.

Новоутворення та їх наслідки

Онкохворі з невиліковними діагнозами не підлягають службі, а люди з онкодіагнозами у минулому, станами ремісії та повільно прогресуючими хворобами у воєнний час обмежено придатні. Пацієнти з доброякісними новоутвореннями зі значними порушеннями функцій організму не придатні для служби у ЗСУ.

Розлади психіки та поведінки

Особи з різко вираженими стійкими психічними розладами не допускаються до мобілізації, проте інші обмежено придатні у час. У людей, у яких відбулися розлади психіки в результаті прийому психотропних препаратів або у кого є стійка компенсація наслідків гострого захворювання, до служби придатні.

Людей з шизофренією, шизотипічними та маревними розладами, афективними розладами з фазами, що часто повторюються, і глибокою розумовою відсталістю, не мобілізують.

Туберкульоз

З таким діагнозом у службу у ЗСУ чоловіки не допускаються ні у мирний, ні у воєнний час. Якщо захворювання вилікували, то комісія розглядає кожного громадянина в індивідуальному порядку.


Що було раніше?
21 лютого російський президент володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Право володіти вогнепальною зброєю підтримують 62% мешканців західних областей

Рекордні цифри: майже 95% мешканців західних областей погано ставляться до росіян

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

879
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11464 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2004
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1887
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2879
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4807

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

540

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1174

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1684

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1429
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1824
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1654
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8885
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

725
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

802
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1990
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

981
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

471
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

437 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

816 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

854