Не купуй російське! Російські бренди, які прикидаються іноземними

 

В Україні шириться бойкот російських товарів.

 

Деякі компанії РФ, так би мовити, «косять» під іноземні: італійські, німецькі, французькі. Еспресо.TV з'ясувало походження фірм-підробок. Будьте пильними!

Президент компанії «Голдер Електронікс» і власник бренду Vitek Андрій Дерев'янченко на старті своєї кар'єри поєднував торгівлю технікою з роботою охоронцем. Кілька років тому він зареєстрував в Австрії торговельну марку Vitek. Назва походить від слів vita (по- латині - життя) і tech (у сенсі - техніка). Місце реєстрації дозволяє Vitek писати на коробках «Виробник: Австрія».

Євген Назаров, засновник марки побутової техніки Vigor (утворено від англійського vigorous - мужній, сильний). Вона зареєстрована в Угорщині. У Москві офіс Vigor розташовується в орендованій у заводу «Вимпел» кімнаті, де сидять 20 людей. Вся побутова техніка компанії купується в країнах Південно-Східної Азії, збирається на одних і тих же заводах і часто не просто схожа зовні, а однакова. «Ми приїжджаємо на фабрики, дивимося, що вони нам пропонують, вибираємо вподобані моделі і домовляємося про ціну, за яку вони проставлять на чайник назву нашої марки", - говорять в компанії.

Торгова марка Scarlett - виробник найбільш купованих в СНГ чайників, зареєстрована в Англії в 1996 році і названа на честь Скарлетт О'Хара Гамільтон Кеннеді Батлер. Тому що цільова аудиторія бачилася родоначальникам марки переважно жіночою, господарською, але не чужою класики літератури і романтики.

Rolsen - марка, яку придумав в 1995 році випускник МФТІ Сергій Білоусов. Використовується для телевізорів, домашніх кінотеатрів, моніторів, мобільних телефонів і пральних машин. Має завод у Фрязіно (деталі закуповують у Південно-Східній Азії).

Торгова марка Kaiser, працює на ринку як німецька компанія з середини 90-х. Придумана батьком-засновником Павлом Логиновим. Ця торгова марка успішно насичує ринок великогабаритної кухонною технікою. Її роблять на тому ж заводі в Польщі, який випускає і продукцію під маркою Hansa.

Компанія Milagro (по-іспанськи - чудо) працює на ринку з 1998 року і спеціалізується на розчинній каві. Як розповідає директор компанії з маркетингу Микита Морев, коли вони тільки починали працювати, довіри до західних виробникам підбадьорливого напою у покупця було більше, тому й довелося вдатися до іноземного імені. Роблять Milagro в Європі і Росії, головний офіс компанії розташовується в Німеччині.

Ще одна компанія - Kaffa Industries, відома в Росії своєю розчинною кавою, працює тут усього три роки. Її назва, як і назва виду кави Kaffa Elgresso (Kaffa - це назва провінції на сході Африки, де, за легендою, вперше з'явився напій кава, а elgresso - просто красиве придумане слово, нічого не означає). Kaffa виробляє каву на двох заводах в Підмосков'ї.

Чай Greenfield позиціонується в преміальному ціновому сегменті як вироблений на замовлення і під контролем компанії Greenfield Tea Ltd. Ця компанія була заснована в 2003 у Великобританії санкт-петербурзьким виробником чаю «Орімі Трейд». На упаковці позначені сайти з британськими доменами і лондонські адреси. Однак інформації про історію фірми на них не вказано.

Марка Faberlic починалася в 1997 році і називалася «Русская линия». До цього її засновники випускники МГУ Олексій Нечаєв і Олександр Даванков торгували на ринку цінних паперів. Потім пробували виробляти біодобавки та побутову хімію, але в підсумку вирішили зайнятися косметикою. Роблять косметику на двох заводах в Підмосков'ї.

Мережа магазинів одягу Sela, будучи російським брендом, принципово не перекладає російською мовою свій слоган Feel The Same, якому вже років 10, майже стільки ж, скільки і самій мережі.

Ніякого взуттєвого майстра Carlo Pazolini не існує і ніколи не існувало. Звучить, звичайно, прекрасно. Пестить слух всякої жінки, яка живе з твердим і справедливим переконанням, що найкраще у світі взуття - італійське. Carlo Pazolini Group - це назва російської компанії, у якої є власні взуттєві фабрики в Росії та Китаї та мережа фірмових магазинів.

TJ Collection, яка, як пишуть в рекламних проспектах, «була створена у Великобританії в 1992 році», випускає взуття під трьома торговими марками: TJ Collection, Chester і Carnaby. Виробляються вони всі на «сімейних взуттєвих виробництвах Італії та Іспанії з використанням ручної праці». Продумано було все до дрібниць. У кожної марки - своя цільова аудиторія. TJ Collection купують представниці середнього класу; Chester - любителі добротного класичного взуття; Carnaby - молодь. Дивувало покупців тільки одне - коли вони, відправившись у справах або у відпустку до Англії, намагалися знайти магазин улюбленої марки, нічого не виходило.

Ростовський бізнесмен Володимир Мельников шиє джинси, джинсовий одяг, дитячий і дорослий трикотаж в Ростові і більше ніде. Дві його марки називаються Gloria Jeans і Gee Jay.

Пітерська фірма «Август Плюс» виробляє і продає жіночий одяг під торговою маркою Oggi - дуже стриманий і простий. Тому його люблять купувати викладачі, фінансисти та інші суворі жінки, які не можуть дуже вже експериментувати зі стилем. Саме слово oggi - італійське (Сьогодні), так що жінки вважають марку італійською.

Взуття Ralf Ringer традиційно вважають чи то німецьким, чи то австрійським. Але, насправді воно виробляється на фабриках в Москві, Володимира і Зарайська.

Взуття мережі Tervolina шиють в Тольятті, на фабриці «Лідер».

Camelot - бренд ультрасучасного молодіжного взуття. Його шиють в Китаї під контролем російської компанії.

Мережа магазинів «Спортмастер» володіє цілою лінійкою найрізноманітніших брендів одягу і взуття sport-casual-стилю. Здебільшого, продукція під цими брендами продається в самих магазинах, але для O'STIN завжди відкривають окремі магазини.


24.03.2014 2225 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1107
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2130
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6443 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1140

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26471
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

522
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538