Назар Павлів: За півтора року мене навіть не впустили в мій кабінет

 

/data/blog/101718/bac6c2bde42da53cb4971165df74f4aa.jpg

 

В Івано-Франківській ОДА ліквідовують управління молоді та спорту. Якими були для обласного спорту останні півтора року та чого очікувати від реформи підрозділу, розповідає заступник начальника управління, відомий прикарпатський богатир Назар Павлів.

 

– Назаре, до якого числа ви ще залишаєтесь на посаді?

– 22 січня вийшло розпоряд­ження голови ОДА, а наступного дня нам з начальником управління Ростиславом Микитюком оголосили про звільнення у двомісячний термін. І нехай спортивна громадськість не думає, що це вказівка Мінмолодьспорту – це рішення виникло тут, у нашій області. Більше того, днями з міністерства надійшов лист, де в.о. міністра Ігор Гоцул просить голову ОДА Олега Гончарука розглянути можливість зберегти підрозділ. У Києві нами задоволені, ми там були у січні, здавали річний звіт і посіли третє місце в Україні за результатами спортивної роботи.

 

– Що вдалось зробити за півтора року?

– Підняли стипендію спортсменам. Висунули пропозицію, щоб частина податку з продажу тютюну та алкоголю йшла на спорт, хоча це поки що на рівні бажань. Розробили проект легкоатлетичного стадіону. Хочемо, щоб нас згадували з позитивом, а не як наших попередників – ледь не з прокльонами за те, що продали "Олімп".

Хоча за всі ці півтора року мене навіть не впустили в мій кабінет, де я мав працювати як заступник начальника управління. Більше того, 10 місяців мене тримали в одному приміщенні з начальником, а потім виділили приймальню, де мав би сидіти секретар. Кабінет, який мав належати мені, чомусь віддали громадській організації "Офіс реформ" та ще зробили для них дорогу табличку. А я мусив заклеїти напис "Приймальня" звичайним аркушем паперу. Мені це було дивно.

 

– Як просувається питання з легкоатлетичним стадіоном?

– Наша область єдина не має легкоатлетичного стадіону з відповідними біговими доріжками. Через це прикарпатським атлетам складно конкурувати з іншими. Частково це пояснює, чому від нас їдуть перспективні спортсмени. Тож ми зайнялись цією проблемою, взялися шукати, де й як можна облаштувати таку арену, бо хотіли вже робити все за стандартами. Єдиний стадіон, який нам підійшов, – в університеті нафти і газу. Ми з ними домовились, і вони вже сформували проект, зробили кошторис. Вийшло, що з демонтажем старого покриття, облаштуванням бігових доріжок, секторів для метань та інших видів, освітленням та звуком це коштуватиме 5 млн грн. Півмільйона оплатить університет, а решта – за обласним бюджетом. Хоч я ще хотів би переговорити з мером і залучити міські гроші. Сподіваюсь, що бюджетна комісія 11 березня погодить наш проект і його розглянуть на сесії 18 березня.

 

– Повертаючись до стипендій, скільки насправді зараз отримують спортсмени?

– Ми виплачуємо стипендії спортсменам згідно з рейтингом, беремо до уваги вік та здобутки на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Таким чином юнаки, які були чемпіонами України, отримують 550 грн, а чемпіони та призери Європи та світу – 1000 грн. У старшій віковій категорії (до 23 років) медалісти чемпіонатів України, кандидати до збірної отримують 1050 грн, "основа" національної команди – 1250 грн, а переможці та призери континентальних і світових першостей – 1450 грн. Але я мушу сказати, що з цих стипендій ще виплачується податок, тож по факту спортсмени отримують на 13% менше. Минулого року у нас було 63 стипендіати, цьогоріч – 66.

 

– Чим ще управління забезпечує спортсменів?

– Коштами на проїзд, проживання, харчування (64 грн на добу) на змаганнях та добові в дорозі (30 грн). Гроші невеликі, але бюджет не дозволяє видавати більше. Минулого року ми мали близько 3,6 млн грн на ці потреби, а з них ще оплачували суддівство на турнірах у нашій області.

Також для найкращих спортсменів перед змаганнями проводимо двотижневий навчально-тренувальний збір, де теж платимо за харчування. Крім того, минулого року нам вдалось отримати з обласного бюджету додаткових півмільйона, які ми розподілили між федераціями – згідно з рейтингом і потребами кожного виду спорту. Ці кошти вони могли витратити на інвентар чи спортивну форму. У попередніх роках управління таких додаткових грошей не мало.

 

– Ви говорите про рейтинг, як він формується?

– Рейтинг за федераціями та спортсменами ми отримуємо від Міністерства молоді та спорту. Усе залежить від успіхів атлетів на змаганнях, чи є вони членами збірної, кандидатами до неї або резервістами. Але ми, коли виділяємо фінансування, зважаємо і на те, що командним видам спорту потрібно більше коштів, щоб виїхати на змагання. А в тій же легкій атлетиці – десятки підвидів, що теж вимагає додаткових грошей.

 

– Куди ще управління виділяло кошти минулого року?

– Завершили будівництво п’яти майданчиків зі штучного покриття в області, виділили кошти на придбання житла двом тренерам і спортсменці. Також фінансуємо роботу центрів "Спорт для всіх" та "Інваспорт". До речі, поки що наша область завоювала лише одну ліцензію в Ріо-де-Жанейро, на Паралімпійські ігри – зусиллями Ірини Волинець, яка стріляє з лука. Окрім того, на нашому балансі 13 спортшкіл, чотири фізкультурно-спортивні товариства, льодова арена в Калуші, Школа вищої спортивної майстерності. Але цього року коштів буде менше, бо в січні з нашої області вирахували 112 млн грн екологічного податку в держбюджет, що відіб’ється і на спорті.

 

– Хто буде займатися молоддю та спортом після ліквідації управління?

– Для спорту створять окремий підрозділ, а молодь приєднають до освіти і науки. Уже оголосили конкурс на посаду нового начальника управління спорту. Я ще не знаю, чи подаватиму документи – враження, що мене більше не хочуть бачити в управлінні.

 

– Якщо не будете висуватись на посаду начальника управління спорту, чим займетесь далі?

– Зможу, нарешті, повернутись до регулярних тренувань, які я майже закинув через роботу в управлінні. Також зможу більше часу проводити з сім’єю. Але і продовжу ходити на всі комісії обласної ради, пов’язані з питаннями спорту, слідкуватиму за роботою і розподілом коштів, щоб нічого не лишалось непоміченим.

 

Марія Чала, "Репортер"


14.03.2016 669 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

779
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

600
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1677
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2995
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2454
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2433

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

584

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

597

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1456

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1525
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

557
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

420
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

792
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

186
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

289
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26925
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

749
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

313
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

312
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

636
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1027 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

837