Наступного року в Івано-Франківську планують збільшити обсяги ремонтів доріг

 

/data/blog/66153/960a6139d652d16f85f71799544f08b9.jpg

 

Рік, що минає, був рекордним за обсягами ремонтів доріг. Роботи проводилися комплексно. За потреби, під дорожнім полотном спершу замінювали комунікації.

 

На відремонтованих вулицях наносили дорожню розмітку за європейським зразком, встановлювали нові дорожні знаки, перильні огородження та стовпчики, щоб водії не паркували свої авта на тротуарах, які вимощували плиткою, пише "Західний кур'єр".

 

Через складну ситуацію в державі, неоголошену війну та перебої з фінансуванням цьогорічний план ремонту доріг у Івано-Франківську опинився перед загрозою зриву. Влітку фінансування ремонтів доріг практично не здійснювалося і налагодилося лише восени. Лише погожі осінні дні дали змогу шляховикам надолужити згаяний час і до зими виконати більшість із запланованого. Із 26 об’єктів капремонтів доріг практично завершити роботи вдалося на 11. 13 вулиць, на яких роботи розпочали, стануть перехідними об’єктами на 2015 рік. З них на шести об’єктах уже влаштовано нижній шар покриття. Практично не взялись цього року лише до продовження ремонту вулиці Галицької. Та й то суто умовно, бо ще торік там поміняли бордюри, тож можна вважати, що роботи почалися й там.

 

Підсумувати зроблене і поділитися планами щодо ремонтів доріг у 2015 році ми попросили директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака.

 

«Більшість із запланованого у 2014 році ми виконали. Практично ми уже навчилися укладати асфальт на дорогах за одну ніч. Але в ідеалі це мало б виглядати так: дорожня фреза знімає старий асфальт, за нею асфальтоукладач укладає новий, потім розміточна машина наносить дорожню розмітку, а бригади робітників монтують нові дорожні знаки і перильні огородження. І рано чи пізно ми до цього дійдемо», – наголосив М. Смушак.

 

Чи зможуть підрядники забезпечити ремонт доріг за такою технологічною схемою уже наступного року, відверто кажучи, беруть сумніви. Натомість зрозуміло, що у 2015 році вони завершуватимуть роботи на перехідних об’єктах. Найперше це стосується стратегічно важливої для міста внутрішньої об’їзної дороги – вулиць Сагайдачного, Деповської, О.Кисілевської, Кардинала Йосипа Сліпого та Угорницької. Також наступного року планують відремонтувати й іншу частину цієї об’їзної – вулиці Микитинецьку, Ребета та Хриплинську. Дороблятимуть вулиці Дудаєва, Промислову, Манюха та Мазепи.

 

«У нас є проект на ремонт вул. Мазепи на ділянці від вул. Гординського до Червоного Хреста. Але ми пропонуватимемо відремонтувати її майже повністю – від вул. Січових стрільців до Крихівецького кільця, за винятком відремонтованої у 2012 році ділянки біля фізкультурного коледжу. Річ у тім, що це магістральна вулиця, яка перебуває у незадовільному стані, і на ямкові та поточні ремонти якої ми щороку витрачаємо по 250 тисяч гривень», – пояснює М.Смушак. Він також додав, що є необхідність капітально відремонтувати й магістральні вулиці Чорновола, Коновальця, Незалежності та Тисменицьку.

 

На продовження робіт у наступному році чекатимуть й вулиці Гарбарська, Хіміків та Целевича. Є проекти капремонтів вулиць Рєпіна, Марійки Підгірянки, Галицької та Тичини.

 

«Також ми пропонуватимемо передбачити у бюджеті наступного року кошти на з’єднання Південного і Північного бульварів в комплексі з капремонтами вулиць Тичини і Бельведерської, – каже М.Смушак. – А у зв’язку з завершенням ремонту Набережної для налагодження зручної транспортної розв’язки постає необхідність ремонту прилеглих вулиць Кармелюка, Ленкавського та Левицького». Крім цього, департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку, за словами його керівника, пропонуватиме передбачити у бюджеті кошти на капремонти вулиць Сухомлинського, Горбачевського, 24-Серпня та Шпитальної.

 

Однак все залежатиме від фінансових можливостей і передбачених у міському бюджеті сум видатків на ті чи інші потреби, а не від пропозицій і «апетитів» головних розпорядників коштів.

 

За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, до бюджету розвитку вони вже подали запитів на понад 400 мільйонів, а сам бюджет розвитку на наступний рік попередньо планується у сумі ста мільйонів.


26.12.2014 359 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

221
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

492
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1596
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2858
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2399
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2384

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

358

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

541

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1389

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1474
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

501
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

362
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

744
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

100
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

243
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26847
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

707
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

258
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

265
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

586
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

749
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

790