Наступного року ОДА буде підтримувати книговидання на Прикарпатті

 

 

З метою популяризації української книги наступного року в Івано-Франківській області планують зініціювати одразу кілька цікавих проектів.

 

Таку точку зору висловив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ігор Дебенко.

 

«Відсутність системного підходу в розвитку національного книговидання та переважно декларативні ініціативи призвели у підсумку до ситуації, коли українська книга поставлена на межу виживання. Наслідки цього, зокрема у ціннісному аспекті, красномовно спостерігаємо сьогодні в масштабах країни. Лише останнім часом прослідковуються окремі намагання змінити стан справ в галузі», – відзначив Ігор Дебенко.

 

Свідченням цього можна вважати зареєстрований у парламенті законопроект №1316 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки вітчизняної видавничої діяльності)», яким пропонується звільнити від оподаткування прибуток видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії, розповсюджувачів книжкової продукції, отриманий ними від діяльності з виготовлення на території України книжкової продукції, та розповсюдження книжкової продукції виробленої в Україні, крім продукції еротичного характеру. Крім того, 2 листопада набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про видавничу справу», яким серед іншого скасовано реєстраційний збір за внесення до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

 

«Безумовно, це лише перші кроки. За час діяльності робочої групи нами було напрацьовано та направлено у вищі органи державної влади цілий ряд пропозицій в напрямку розвитку вітчизняного книговидання. Подекуди досі очікуємо на відповідь... Куди більші можливості для реалізації маємо на регіональному рівні. Саме зараз розпочинаємо працювати над новою програмою розвитку книговидання в області, термін дії якої закінчується у 2015 році. Відтак, сподіваємось на діалог, активність та предметні пропозиції громадськості, видавців, книгорозповсюджувачів та письменників», - зауважив управлінець.

 

Яскравими прикладами такої співпраці вже стало проведення на тернах області ініційованої департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю благодійно-просвітницької акції «Книжкові мости єднають серця», за результатами якої було зібрано та відправлено в бібліотеки Луганської та Донецької областей понад 9 тис. українських книжок, а також презентації сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів «Сторінками української книги», що відбулася у фортечній галереї "Бастіон" з нагоди Дня української мови та писемності.

 

У 2015 році, як було відзначено під час засідання, облдержадміністрація планує зініціювати та сприяти проведенню нових акцій і заходів, спрямованих на підтримку книговидання, популяризацію сучасної української книги та читання в області.

 

Одним із прикладів таких акцій, за словами голови Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євгена Барана, могло б стати спільне проведення в області фестивалю української прози «Київська Русь».

 

Учасники засідання підтримали також ідею проведення видавничо-літературного свята в рамках відзначення Дня міста Івано-Франківська. Окрім того, з нагоди VІ сесії Патріаршого Собору УГКЦ в області планується проведення презентації сучасної духовної літератури. «Проведення заходів такого характеру, як сподіваємось, не лише стане хорошою промоцією сучасної української літератури, викличе чималий інтерес з-поміж громадськості, але й сприятиме розвитку місцевих видавництв та книгорозповсюджувачів», – зауважив Ігор Дебенко.


18.12.2014 384 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1310
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2606
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2153
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2223
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6673 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2500 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

393

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1198

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1332

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1467
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

328
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

622
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

104
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26560
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

587
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10508 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

107
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

133
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

444
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

594
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

658