агенція новин

Наркоманія і вагітність

 

 

Тривале вживання наркотиків викликає різноманітні зміни у фізичному і психічному здоров'ї людей.

 

Залежність від наркотиків може бути фізичною, психологічною чи фізико-психологічною.

 

Фізична залежність передбачає прийом наркотиків для зняття неприємних симптомів. Це ще не означає схильність до наркотиків і, тим більше, наркоманію. Наприклад, багато любителів кави відчувають неприємні симптоми, якщо на якийсь час відмовляються від цього напою, але це, звичайно, ще не наркотична залежність.

 

Психологічна залежність означає, що людина на емоційному рівні схильна до прийому наркотиків. Ця тяга до наркотиків може бути більш сильною, ніж при фізичній залежності, і може призвести до систематичного прийому наркотиків.

 

 

Чи можуть наркотики вплинути на вагітність? Звичайно! Наркотичні речовини мають малу молекулярну масу й легко проникають через плаценту.

 

Встановлено, що ряд наркотиків роблять дуже шкідливий вплив на плід. У більшості випадків жінок, що приймають наркотики, чекають ускладнення під час вагітності. Деякі препарати приводять до дефіциту поживних речовин, до анемії (недокрів'я) і сповільненому розвитку плода. Збільшується також схильність до токсемії (наявність токсинів у крові) і прееклампсії (пізній токсикоз вагітних).

 

Опіати (речовини, одержувані з опіуму безпосередньо або синтетичним шляхом) можуть викликати ейфорію, млявість або сонливість, а також зменшувати чутливість до болю. Регулярний їх прийом часто призводить до фізичної залежності. До цієї групи наркотиків відносяться морфін, героїн, демедрол і кодеїн. У вагітних ці препарати викликають різноманітні аномалії і ускладнення, які важко відрізнити, скажімо, від наслідків недостатнього харчування. У жінок, що приймають опіати під час вагітності, збільшується ризик передчасних пологів, уповільнення внутриматочного зростання, прееклампсії і т. п. Дитина, що народилася у такої матері, може бути розумово відсталою.

 

У плоду, при вживанні наркотиків матір'ю, може сформувати фізична залежність від наркотичної речовини. Дитина народжується із синдромом абстиненції, що виникає через припинення регулярного надходження наркотиків у його організм після народження.

 

Внутрішньовенне вживання наркотиків може привести до гепатиту, ендокардиту і, нарешті, до СНІДу. Будь-яке з цих захворювань є велику проблему для вагітної жінки.

 

Серед тих, хто вживає кокаїн (і крек), особливо багато жінок, і це, як правило, викликає ускладнення в період вагітності. Наркотики найчастіше вживаються протягом тривалого часу, іноді навіть кілька днів поспіль. При цьому людина дуже мало їсть і п'є. А це дуже небезпечно для плода. Інтоксикація кокаїном може викликати конвульсії, аритмію, гіпертонію і підвищену температуру у матері, а тривале вживання кокаїну - порушення циркуляції поживних речовин і температурного режиму, що згубно позначиться на дитині. Кокаїн може стати причиною викидня, передчасного відділення плаценти і вроджених вад у дитини.

 

Що ж робити? Перш за все, необхідно припинити прийом наркотиків ще до зачаття. Якщо ви вживаєте наркотики, будьте чесними зі своїм лікарем. Скажіть йому, які саме препарати ви вживаєте. Запитуйте його про все, що стосується наслідків наркоманії для майбутньої дитини. Жертва наркоманії - насамперед ваша дитина, і чим раніше лікар почне вирішувати цю проблему, тим легше будуть наслідки.

 

Підготувала

зав.відділенням денного стаціонару Івано-Франківського МПБ

Л.М.ФЕДОРОВИЧ

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


20.07.2015 2905 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

368 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

545
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

649
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

362
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

985
29.05.2019
Олена Британська

Ми розпитали, коли завершиться оновлення території міського озера, про капітальні ремонти вулиць, ОСББ, пішохідні фонтани, втрачені мільйони та доставку померлих.

2466

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

283

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

503

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

457

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

1723 2
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

584
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34244
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

945
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

770 1
01.06.2019

Її створили 47-річний столяр Дмитро Фаринович та 37-річний дизайнер Володимир Сандалович.

870 5
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

503 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2292
14.06.2019

Деякі слухали хіти ОЕ з дахів будинків. Як зазначив Вакарчук, концерт не є політичною агітацією.  

1862
14.06.2019

Металева стружка, скляні блоки та залишки труб. Думаєте, що все це сміття і непотрібні відходи?

584
14.06.2019

День на роверах: цієї п'ятниці чиновники міської ради Івано-Франківська пересіли на велосипеди.

1477