Найчистіші пляжі Європи: карта екологічного відпочинку

 

 

Список, в якому зібрані найчистіші пляжі Європи, опублікували Європейське агентство з навколишнього середовища і Європейська комісія. Якщо ви роздумуєте, куди поїхати відпочивати без віз у Європу, цей рейтинг стане вам у пригоді.

 

Зазначимо, 11 червня 2017 року запрацював безвізовий режим з ЄС для України. За першу добу без віз перетнули кордон близько 2 тисяч українців.

 

Загалом на території ЄС – понад 21 тисяча офіційно зареєстрованих пляжів. Під час складання рейтингу експерти враховували моря, озера і річки.

 

Найпривабливішими з точки зору екології виявилися прибережні води Люксембургу, Кіпру, Мальти, Греції та Австрії. Тут рівень чистоти пляжів сягає 95-100%.

 

Одне з улюблених місць відпочинку українців, хоча й не з дешевих – Хорватія – теж може похизуватися чистими пляжами. Тут рівень чистоти сягає 94%.

 

Також екологічні узбережжя є в Італії, Німеччині, Португалії, Іспанії та Литві.

 

Цікаво, що Болгарія, куди також полюбляють їздити українці, опинилися в останній п’ятірці за чистотою пляжів. Поряд з нею в аутсайдерах розмістилися Великобританія, Словаччина та Швейцарія (рівень чистоти – 61-65%). А найбрудніші в Європі пляжі – в Албанії. На думку комісії, тільки 37% місцевих пляжів придатні для купання.

 

 

Огляд найчистіших пляжів Європи

Мальта

Мальта, як і Кіпр, розміщена посеред Середземного моря. Площа усієї країни займає усього 316 квадратних кілометрів. Але тут ви зможете знайти все: колоритних мальтійців, рицарську історію, стародавню архітектуру, нехарактерну культуру і, звісно, морські курорти. Якщо ви їдете на Мальту вперше, то зупиніться або у Буджіббі, або на острові Гозо, чи у столиці, місті Валетта.

Найчистіші пляжі Європи: Мальта, пляж Айн-Туффіха
Найчистіші пляжі Європи – на Мальті (на фото: пляж Айн-Туффіха)

Кіпр

Кіпр, як і Мальта – острівна держава. Це така собі родзинка посеред моря. І, відповідно, уся країна – це суцільний курорт. Тут ви можете обрати будь що, і це обов'язково буде вдалою поїздкою.

Зверніть увагу на непопулярний напрямок – Нікосію. Це столиця Кіпру, але тут співіснують два народи: етнічні греки та турки. Тому ви можете зануритись одразу у дві різні культури.

Пляжі Кіпру – одні з найчистіших у Європі
Пляж Ніссі на Кіпрі – золотий пісок і шумні тусовки

Якщо ж історія цікавить трішки менше, ніж морський відпочинок, то їдьте у Лімассол, Айя-Напу, Ларнаку – це найвідоміші курорти Кіпру. До речі, Айя-Напа вважається аналогом Ібіци, тут можна пізнати усі цікавинки клубного кіпріотського життя.

Греція

До речі, у Греції ви можете поєднати приємне з корисним: і на морі полежати, і з культурою ознайомитись. Зверніть увагу на острів Санторіні! Вас вразять ці біленькі будиночки на тлі глибоко-синього кольору моря. До речі, сюди часто їздять святкувати весілля. Адже фото білої сукні нареченої на тлі таких романтичних краєвидів – це пам'ятка на все життя.

Відпочинок у Греції – одні з найчистіших пляжів Європи
Пляжі Європи: острів Міконос в Егейському морі

Пляжі Хорватії

Як не дивно, у Хорватії великий вибір морських курортів. Всі вони розміщені на берегах Адріатичного моря, того самого, яке омиває Італію. Але сюди варто їхати не тільки заради корисного повітря та оздоровлення. Поціновувачі історії та культури просто зобов'язані ознайомитись із сплетінням готики та ренесансу в Хорватії.

Пляжі Європи: фото найчистіших пляжів
Хорватські пляжі – одні з найчистіших у Європі

Привабливими тут також є термальні джерела. Вони є корисними для здоров'я. Якщо вам терміново треба привести свій організм до ладу, їдьте саме сюди: тут близько 20 джерел, а до того ще й лікувальна нафта (Нафталан). Не забувайте і про відомі хорватські озера – Плітвіцькі. Але бажаного єднання з природою, ймовірніше за все, отримати не вдасться, адже не тільки ви знаєте про неймовірну красу цих місцин. Там натовпи туристів...

Окрім материкової зони, у Хорватії є власні острови, які бувалі туристи відносять до must see. Всього цій країні належить 1145 островів, але особливо рекомендують звернути увагу на Істрію, Брач, Віс, Корчула і Хвар.

 

24 Канал


12.06.2017 6098 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1991
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1874
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1873
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5557 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2165 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1524

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

759

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

825

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1024

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1015
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1789
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3696
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10273
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26164
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10201 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7725
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

243
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

398
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1297
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

899