Найбільш надійні способи профілактики та лікування застуди

 

 

З жовтня по березень в Україні традиційно настає сезон застудних захворювань. Сухість та біль у горлі, кашель і температура – через подібність симптомів застуду часто плутають з грипом й іншими захворюваннями, тому лікарі радять не займатися самолікуванням – особливо якщо йдеться про здоров’я дитини.

 

Як відомо, краще лікування – це профілактика хвороби. Тому дуже бажано вже зараз подбати про зміцнення імунітету та захист організму від інфекцій. Найпопулярніші та дієві методи профілактики:

 

- Дотримуватися здорового харчування;

- Приділяти час спорту і фізичній активності, які збільшують опір організму до вірусів;

- Уникати близького контакту із хворими людьми, а також мити руки після відвідування громадських місць і намагатися не торкатися обличча;

- Вживати полівітаміни;

- Періодично промивати горло та ніс розчинами на основі морської солі.

 

Тим не менш, ми щодня контактуємо з десятками людей – на роботі, в дорозі, у школі або інституті. Тому застрахуватися від хвороби на 100% неможливо.

 

Якщо ви відчули, що вже починаєте занедужувати, то вибір правильних засобів від застуди полегшить симптоми, дозволить уникнути ускладнень й прискорить одужання. В якості першочергових заходів, рекомендованих спеціалістами:

 

Пити більше рідини

Багато теплого пиття допоможе організму справитися з інтоксикацією. На період лікування потрібно збільшити денну норму рідини в середньому на півлітра. Це може бути звичайний чай з лимоном та малиною, шипшина (запарена у співвідношенні три столові ложки на 0,5 літра води), журавлинний морс або молоко.

 

Регулярно полоскати горло

Полоскання допомагає очищати горло від вірусів, які провокують розвиток хвороби. Це один з найдієвіших засобів запобігання запалення. Для полоскання можна використовувати настій ромашки або, наприклад, теплу воду з лимонним соком.

 

Використовувати антисептичні спреї для горла

Слизова оболонка першою реагує на застуду. Сухість в роті – одна з ознак запальних процесів, що почалися. Тому, аби прискорити процес одужання, важливо не допустити поширення інфекції й підтримувати вологість слизової.

 

Найкраще для цього підходять антисептики, які містять протизапальні й антибактеріальні компоненти (екстракти шалфею і календули, хлоргексидину біглюконат та ін.). Наприклад, «Горлоспас» і «Горлоспас для дітей» – створені на основі перелічених компонентів, а також морської води та іонів срібла.

 

Ці засоби не містять спирту, який посилює подразнення горла при запальних процесах. Перевага «Горлоспасу» також у тому, що, на відміну віз звичайних настоїв або розчинів для ополіскування, це – гель у формі спрею.

 

Він не стікає з горла за декілька секунд, а довго залишається на слизовій. Тому його ефективність набагато вища, ніж у звичайних полоскань – і усього 2-3 зрошення на день значно покращать стан хворого горла.

 

Важливо пам’ятати, що до лікування застудних захворювань або грипу потрібно підходити комплексно, а при погіршанні загального стану – звертатися за допомогою до лікаря.

 

Наталія Мовчан


22.11.2017 Наталія Мовчан 4942 2
Коментарі (2)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1008
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2411
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2055
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2089
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6341 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2381 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

247

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1069

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1053

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1318
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

194
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

536
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1993
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26436
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

492
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10396 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7936
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

480
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

341
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

486
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

564
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1508