Найактуальнішими питаннями для переселенців в Івано-Франківську залишаються пошук житла та роботи

 

 

Про це розповіла голова правління молодіжного громадського центру «Еталон» Леся Аронець.

 

За постановою Кабміну для всіх переселених осіб існує компенсація комунальних послуг, але для цього потрібно надати відповідні документи, повідомляє новинар Фіртки.

 

"Ми є першою областю в Україні, яка з цільового фонду обласного бюджету виділила кошти на підтримку життєдіяльності сімей переселенців. Кожен член сім’ї внутрішньо-переселеної особи отримував по 500 гривень. Це була одноразова допомога. Але цей цільовий фонд пізніше був перенаправлений на потреби і підтримку родин учасників АТО, тому коштів для переселенців не вистачало. До грудня ми мали можливість поселення, коли держава компенсувала комунальні витрати, на проживання осіб у місцях локального перебування, це був готель «Бандерштадт», де переселенці могли перебувати протягом певного часу", - повідомила Леся Аронець.

 

За словами Аронець, якщо людина стає на облік в Центр зайнятості, то компенсація за комунальні послуги зменшується вдвічі. А перші півроку їм виплачують її в розмірі 884 гривні на особу. Тому люди частіше шукають неофіційну роботу.

 

Найактуальнішим питанням для переселенців є питання житла і зайнятості. Але, на сьогодні Департамент будівництва не має вільних житлових приміщень, які можна передати в постійне користування переселенцям.

 

"Піднімалось також питання щодо будівництва невеликих котеджів для перебування там переселенців. Але досвід Дніпропетровської та Харківської областей, де було збудовано окреме містечко для переселенців, показує свою нераціональність. Люди почувають себе ізольованими, це перше. А друге, щоб українська влада могла прийняти на баланс той заклад, їх зареєстрували як юридичну особу. А це означає, що всі комунальні послуги нараховувались як для юридичної особи, і це виявилось в три рази дорожчим, ніж коли платить фізична особа. Також ті приміщення надаються в експлуатацію на півроку, і коли людина лише пустить коріння, то їй потрібно знову зриватися і шукати щось нове, а це виснажує", - пояснює певні проблемні нюанси Леся Аронець.

 

Наразі на території Івано-Франківської області проживає 39 внутрішньо-переселених осіб, які вели підприємницьку діяльність на території зони АТО. Вони успішно перевели її в нашу область.

 

Також Аронець відмітила, що Івано-Франківський міськвиконком сприяє розвитку підприємницької діяльності переселенців.

 

"Це є можливість безоплатного робочого місця на базі бізнес-інкубатора, це безоплатні навчання і тренінги по започаткуванню власної справи. Також міськвиконком створив сайт для людей, які займаються хенд-мейдом, де вони мають змогу продавати свою продукцію", - резюмувала голова МГЦ "Еталон".


29.07.2015 451 1
Коментарі (1)

Панас Мирний 2015.07.29, 16:31
А хіба для місцевих звичайних молодих людей своє житло і робота (не за копійки) у нас не є проблемою ?
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

964
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

779
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1897
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3245
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2554
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2544

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

237

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

734

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

688

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1605
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

357
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

696
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

616
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

336
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

382
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27037
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

842
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19675
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

426
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

399
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

732
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1329 3