"Надіюсь новий закон про мобілізацію змінить систему", — боєць, який воював на передовій, а сьогодні служить в ТЦК

Сьогодні старший лейтенант Володимир служить командиром взводу охорони одного з районних територіальних центрів комплектування Івано-Франківщини.

Історію захисника розповіли на сторінці Івано-Франківського ТЦК та СП, пише Фіртка.

"З перших днів повномасштабного вторгнення чоловік добровольцем записався до лав добровольчого формування територіальної громади обласного центру Прикарпаття, після чого вирішив мобілізуватися.
Потрапив командиром взводу до складу 33 Окремої Механізованої Бригади й після двомісячної підготовки та бойового злагодження вже був на передовій у Запорізькому напрямку, де його підрозділ безпосередньо брав участь у штурмових діях.
У червні та жовтні 2023 року отримав два важких осколкових поранення та лікувався в госпіталях Запоріжжя, Дніпра, Коломиї та Івано-Франківська.
Після чого чоловіка перевели на службу до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання", — йдеться у повідомленні.
Боєць каже: після повернення з фронту відчуває, що вдома все дуже сильно змінилося.
"По суті тут війни, як такої нема. Той, хто там не був цього не зрозуміє про що взагалі мова. Тут всі собі живуть спокійно, ні за що не переживають, а хтось інший за них віддувається від початку війни.
Є надія, що новий закон про мобілізацію змінить систему, адже на фронті кожного дня зазнають поранень та гинуть люди, яких немає ким змінювати.
Не хочеться звичайно, щоб ворог знов наступав на столицю та інші українські міста. Але поки триває війна кожен громадянин має бути причетним, а не одні мають постійно сидіти в окопах, а інші — вдома пити каву.
Це навантаження має бути розподілено рівномірно, бо всі громадяни України мають спільно боротися з окупантами", — додав Володимир.


Коментарі (1)

Офігіти 2024.03.20, 23:36

Каву пють тільки тцкашники.

"Тут всі живуть собі спокійно, ні за що не переживають" - серйозно так думає???

Люди вдають спокій щоб з катушок не злетіти. Відкрити кордон - і побачать своє "спокійно" як мільйонами виїдуть чоловіки до жінок і дітей і чоловіки з жінками і дітьми, зметуть пункти пропуску як цунамі.

Рівномірно і всі воювати - це телевізійна мантра. Повторюсь це можливо лише при військовому комунізмі. І іншому випадку "рівномірність" закінчується на родичах, а там і на готових фінансово допомогти і т .п.

Людство придумало технічні засоби щоб не воювали всі, тактичні схеми організацію в команди, і командирів - знову ж таки щоб воювали не всі. І політиків щоб війна була подалі від своєї території.

Коли говорять сьогодні в еру ракет про "воювати мають всі" думаю очевидно як йдуть справи...

Україна зробила найдурнішу річ яку можна було - віддала ядерну зброю маючи сусіда Росію і оголосивши нейтральність. Це буде в підручниках історії ще 10 тис років.

У довготривалій війні на виснаження перемагає той хто виснажить супротивника.

Що робить тцк силовими затриманнями? Виснажує країну. Так само Гетьманцев виснажує економіку обмеженнями переказів і видів діяльності.

А мотиви які придумали для цього потім в підручниках опишуть як надурили. І той хто дав команду і похлопує по плечі на силові лови отримає від москви медаль і гроші на життя в ЄС. Авдіївка уже втрачена, Громадське пише про зростання "самоволок" - 4-и тисячі справ. То який ефект від силових ловів?

І не переживав би сильно що війни "тут немає". Ядерка у фіналі, коли москаль все одно не зможе захопити виснажену Україну, цілком ймовірна. І потім громадянська де всі всім пригадають - малоймовірно що політики якось "розрулять" накопичені нерви і претензії.

Не людей ловити зі шкіри пертись, а з шкіри пертись зброю виробляти діставати. Армія орків 600 тис, а українська 800тис. То чого не вистачає глобально насправді? Людей? Якщо так то чому? Всі воювати - це на один ривок якщо без воєнного комунізму і зречення на десятиліття комфорту сучасного життя.

Наслідки дій звіряти, а не вестись на телефрази.

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1427
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2691
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2207
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2279
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6845 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2561 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

448

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1282

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1379

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1557
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

399
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

667
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

156
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26627
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

632
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10561 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

166
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

187
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

500
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

643
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

708