Надія не вмирає останньою

 

        У своїй попередній статті "Дороги, які за нас вибирають" я писав: ..."невідомо, що  принесе новий Закон про Державну службу?"... Зараз, коли Закон вступив у силу можна розмірковувати про його перспективу.

        Одна молода симпатична особа, як формальний ідеолог, зважаючи на вік і практичний стаж роботи у державній службі, презентуючи документ, заявила - нарешті ми приймаємо революційний Закон про Державну службу. Так, у окремих аспектах, дійсно революційний. Попробуємо нижче проаналізувати, зауваживши при цьому, що його ідеологи, як названа пані, міністр соцзахисту, а тепер віце, колись розстануться із комсомолом і не будуть вічно  молодими та відчують його переваги на собі.

         А може у них не така кров, що тече у сотень тисяч колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів, із практично мінімальною пенсією, в умовах гіперінфляції, відсутності індексації, цінами і тарифами, чітко прив"язаними до курсу долара і поставлених на коліна до ефімерних  субсидій.

        Унікальність теперішньої української політики реформ полягає у втіленні розрекламованих (куди не кинеш оком), прогресивних світових стандартів на фоні погіршення соціального захисту населення, застосуванні грабіжницьких схем використання державних коштів і майна, при відсутності яких у державі було б досить засобів для більш  менш  достатнього рівня життя, ліквідації принизливих субсидій, інших корумпованих схем, як джерела збагачення певних кланів, в умовах війни,  але для нас крім них, в душі і серці,  основне - збереження  Надії - не втрати національної держави.

        Тепер по суті. Стаття 22 Конституції  України забороняє звуження прав і свобод громадян.  Як у цій ситуації назвати "ринкові"  тарифи  на  енергоносії, розрахунки яких засекречені для суспільства, податки на пенсії, наявності так званих субсидій для більш як половини населення.

        Хіба формально можна назвати звуженням прав і свобод громадян те, що новий Закон про Державну службу ні зараз, ні у перспективі не передбачає при підвищенні заробітної плати названій категорії працівників відповідний ріст і перерахунки пенсій, хоч коли у свій час вони обирали цю роботу з умовою, не дай бог, займатись підприємницькою діяльністю, щоб забезпечити собі спокійну старість, така норма у Законі  про Державну службу діяла. Тепер Вас позбавили навіть мотивації захищати свої права у судових інстанціях.

        Зважаючи на найнижчий віковий ценз українців у Європі (слава Богу ще не у світі), може гуманніше дочекатись поки державні службовці - пенсіонери просто вимруть.

        Правда, щоб не було претензій і посилання на Конституцію  України, названий Закон передбачає теперішній рівень заробітної плати (не нижче) для тих хто випав із категорії державних службовців і став просто працівником бюджетної сфери.

        Ще одна цікава новація, коли не враховується при розробці законів звичайний здоровий глузд. Нібито захищаючи (об"єктивно) права і свободи громадян Закон передбачає попередній відсоток нарахування пенсій від доходів на які нараховуються страхові внески для  осіб, які мали 10 або 20 років стажу державної  служби на дату введення в дію Закону, тобто 01 травня 2016 року. Задаємо питання, а що робити державним службовцям, яким 10 або 20 років стажу виповнилось 02,03 чи 05 травня ... тощо. No coments!

        Нове законодавство  не може прийматись із негативними наслідками для тих хто вибирав роботу і  діючі на свій час умови і перспективу свого буття. Закон  не мав би мати зворотної сили.

        При цьому, сильні світу не забули про свою сорочку. У Законі є скромна норма (єдина), що передбачає перерахунок пенсій для першої та другої  категорії  державних службовців, що пішли у відставку. Парламентарі не забули про ближнього свого. Це категорія людей, які працюють у шкідливих умовах.

        Як тільки зверхньо, цинічно не називають державних службовців середньої і низової ланки - чиновниками, бюрократами, корупціонерами тощо, забуваючи, що усі дороги ведуть у Рим, а вони скромно стояли у витоків при утворенні держави, Майданах і забезпечували нормальне функціонування державних інституцій і тепер, не зважаючи ні на що та свою мізерну заплату. При цьому,  у День Конституції  усі  вищі теперішні і колишні себе привітали із святом, крім названих простих державних службовців. Істина каже: богу богове, а кесерю кесереве.

        Вертаючись  до  Статті  22  Конституції  України  у колишніх державних службовців - пенсіонерів є Надія.  Ви зможете заявляти про звуження прав і свобод та звертатись до судових інстанцій, коли теперішнім, через два роки почнуть призначати пенсію і вона, виходячи із нових умов оплати праці буде вища, хоч це "журавель у небі". Зараз Вас від цього делікатно, революційно відсікли.

        Владі не треба плакати, що в Україні менша кількість працюючих утримує пенсіонерів. Це не так, держава за 20-30-40 і більше років у вигляді страхових (пенсійних, тощо) внесків здерла з них набагато більше, тобто це власні кошти пенсіонерів, використані на інші заходи - одна з причин дефіциту  Пенсійного Фонду.

        На закінчення, як інформація для роздумів: стаття до прийняття Закону мала називатись: "Час іти і у кращому випадку писати "Капітал", чи страшно за наслідки? Може і одне і друге для декого? Слава Богу не для терплячого суспільства, а тільки тих  хто, на жаль,  пішов у тінь -  не тартари.  Людські сльози на землю не падають!

 

02  липня  2016 року


06.07.2016 Антон Костишин 2226 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

729
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2289
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2014
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2035
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6132 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2323 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

195

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1006

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1004

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1265
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

110
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

490
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1952
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26380
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

437
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10351 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

444
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

292
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

451
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

521
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1457