Надія не вмирає останньою

 

        У своїй попередній статті "Дороги, які за нас вибирають" я писав: ..."невідомо, що  принесе новий Закон про Державну службу?"... Зараз, коли Закон вступив у силу можна розмірковувати про його перспективу.

        Одна молода симпатична особа, як формальний ідеолог, зважаючи на вік і практичний стаж роботи у державній службі, презентуючи документ, заявила - нарешті ми приймаємо революційний Закон про Державну службу. Так, у окремих аспектах, дійсно революційний. Попробуємо нижче проаналізувати, зауваживши при цьому, що його ідеологи, як названа пані, міністр соцзахисту, а тепер віце, колись розстануться із комсомолом і не будуть вічно  молодими та відчують його переваги на собі.

         А може у них не така кров, що тече у сотень тисяч колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів, із практично мінімальною пенсією, в умовах гіперінфляції, відсутності індексації, цінами і тарифами, чітко прив"язаними до курсу долара і поставлених на коліна до ефімерних  субсидій.

        Унікальність теперішньої української політики реформ полягає у втіленні розрекламованих (куди не кинеш оком), прогресивних світових стандартів на фоні погіршення соціального захисту населення, застосуванні грабіжницьких схем використання державних коштів і майна, при відсутності яких у державі було б досить засобів для більш  менш  достатнього рівня життя, ліквідації принизливих субсидій, інших корумпованих схем, як джерела збагачення певних кланів, в умовах війни,  але для нас крім них, в душі і серці,  основне - збереження  Надії - не втрати національної держави.

        Тепер по суті. Стаття 22 Конституції  України забороняє звуження прав і свобод громадян.  Як у цій ситуації назвати "ринкові"  тарифи  на  енергоносії, розрахунки яких засекречені для суспільства, податки на пенсії, наявності так званих субсидій для більш як половини населення.

        Хіба формально можна назвати звуженням прав і свобод громадян те, що новий Закон про Державну службу ні зараз, ні у перспективі не передбачає при підвищенні заробітної плати названій категорії працівників відповідний ріст і перерахунки пенсій, хоч коли у свій час вони обирали цю роботу з умовою, не дай бог, займатись підприємницькою діяльністю, щоб забезпечити собі спокійну старість, така норма у Законі  про Державну службу діяла. Тепер Вас позбавили навіть мотивації захищати свої права у судових інстанціях.

        Зважаючи на найнижчий віковий ценз українців у Європі (слава Богу ще не у світі), може гуманніше дочекатись поки державні службовці - пенсіонери просто вимруть.

        Правда, щоб не було претензій і посилання на Конституцію  України, названий Закон передбачає теперішній рівень заробітної плати (не нижче) для тих хто випав із категорії державних службовців і став просто працівником бюджетної сфери.

        Ще одна цікава новація, коли не враховується при розробці законів звичайний здоровий глузд. Нібито захищаючи (об"єктивно) права і свободи громадян Закон передбачає попередній відсоток нарахування пенсій від доходів на які нараховуються страхові внески для  осіб, які мали 10 або 20 років стажу державної  служби на дату введення в дію Закону, тобто 01 травня 2016 року. Задаємо питання, а що робити державним службовцям, яким 10 або 20 років стажу виповнилось 02,03 чи 05 травня ... тощо. No coments!

        Нове законодавство  не може прийматись із негативними наслідками для тих хто вибирав роботу і  діючі на свій час умови і перспективу свого буття. Закон  не мав би мати зворотної сили.

        При цьому, сильні світу не забули про свою сорочку. У Законі є скромна норма (єдина), що передбачає перерахунок пенсій для першої та другої  категорії  державних службовців, що пішли у відставку. Парламентарі не забули про ближнього свого. Це категорія людей, які працюють у шкідливих умовах.

        Як тільки зверхньо, цинічно не називають державних службовців середньої і низової ланки - чиновниками, бюрократами, корупціонерами тощо, забуваючи, що усі дороги ведуть у Рим, а вони скромно стояли у витоків при утворенні держави, Майданах і забезпечували нормальне функціонування державних інституцій і тепер, не зважаючи ні на що та свою мізерну заплату. При цьому,  у День Конституції  усі  вищі теперішні і колишні себе привітали із святом, крім названих простих державних службовців. Істина каже: богу богове, а кесерю кесереве.

        Вертаючись  до  Статті  22  Конституції  України  у колишніх державних службовців - пенсіонерів є Надія.  Ви зможете заявляти про звуження прав і свобод та звертатись до судових інстанцій, коли теперішнім, через два роки почнуть призначати пенсію і вона, виходячи із нових умов оплати праці буде вища, хоч це "журавель у небі". Зараз Вас від цього делікатно, революційно відсікли.

        Владі не треба плакати, що в Україні менша кількість працюючих утримує пенсіонерів. Це не так, держава за 20-30-40 і більше років у вигляді страхових (пенсійних, тощо) внесків здерла з них набагато більше, тобто це власні кошти пенсіонерів, використані на інші заходи - одна з причин дефіциту  Пенсійного Фонду.

        На закінчення, як інформація для роздумів: стаття до прийняття Закону мала називатись: "Час іти і у кращому випадку писати "Капітал", чи страшно за наслідки? Може і одне і друге для декого? Слава Богу не для терплячого суспільства, а тільки тих  хто, на жаль,  пішов у тінь -  не тартари.  Людські сльози на землю не падають!

 

02  липня  2016 року


06.07.2016 Антон Костишин 2625 0
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1725
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1401
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1059
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3569
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1350

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1705

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

508

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1147

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1315
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

449
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24260
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

508
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

457
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

629
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1516
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5663
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

615
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1556 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

621
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

533