На вулицях Івано-Франківська стало менше псевдоволонтерів

 

 

Відколи представники громадських організацій міста взялися за перевірку діяльності "волонтерів", відповідно і так званих благодійних фондів, сумнівних осіб, що збирали гроші на вулицях Івано-Франківська, стало значно менше.

 

У лютому члени "Самооборони" перевірили документи і виявили незаконну діяльність трьох "благодійних фондів". Як розповіли в організації, виявили чоловіка, який щодня приїжджав зі Львова і на перехресті центральних вулиць збирав до двох тисяч гривень за день. З сусідньої області на заробітки приїжджали представники ще однієї організації, які, як з'ясувалося, збирали кошти зовсім не для потреб хворої дитини, а для особистих цілей, пише Галицький кореспондент.

 

"Вони їдуть сюди зі Львова й інших сусідніх областей, адже там їм уже не вірять, – розповідає координатор "Самооборони" Юрій Лоп'янецький. – Ми продовжимо перевіряти такі організації, доки з вулиць міста не зникнуть всі шахраї, які збирають гроші на "благодійність".

 

Варто зауважити, після таких рейдів хлопців і дівчат із протягнутою рукою і прозорою скринькою для пожертв з благородними закликами про допомогу стало значно менше. Хоча необхідність перевіряти осіб, які збирають кошти, й досі залишається актуальною. Через деякий час після відносного затишшя "волонтери" знову вийдуть під егідою нового фонду збирати гроші на особисті потреби недобросовісних людей.


08.03.2015 374 1
Коментарі (1)

Radislav Mikolayovich 2015.03.24, 16:28
Нещодавно написла відгук про діяльність так званого благодійного фонду Небайдужі серДця (вони ж: Небайдужі серця та Оживи мрію) і у відповідь отримав цілу купу гнівних, подекуди агресивних відповідей. Хочу одразу ж сказати, що я не проти різного роду благодійництва, але я проти того, щоб під личиною псевдо- благодійництва шахраї отримували капітали за рахунок небайдужих українців. Особливо це стосується часу, коли весь народ згуртувався проти російської військової агресії. Добре розумію, що може виникнути справедливе запитання, чому у мене виникають сумніви у істинності роботи нещодавно створеного фонду Небайдужі серДця (вони ж: Небайдужі серця та Оживи мрію). Тому вирішив зробити аналіз їх роботи, використовуючи при цьому звітні матеріали, що розміщені на сайті цієї сумнозвісної організації. Перш за все відмічу, що від недавна працівники даної фундації, телефонуючи до потенційних благодійників називають себе представниками різного роду міністерств та органів державної і виконавчої влади. Наприклад, до медичних організацій дзвонять із Міністерства здоров’я, говорять жвавенько і переконливо – у найкращих традиціях психологічної техніки навіювання. При цьому використовують як аргумент, що зараз, переславши допомогу ви в майбутньому не будете мати проблем, наприклад, з ліцензуванням. Що це? Шантаж?... Та ж схема використовується і до організацій, підприємств, підприємців та установ інших галузей. Ще одним аргументом звучить вигадана історія про те, що сформована та завантажена у машину благодійна допомога очікує відправки, але у них немає коштів на заправку пальним чи на інші причини. Тому, в терміновому порядку просять надіслати кошти з неприхованою наполегливістю, що одразу насторожує. По-друге, уважно придивіться до звітних документів, що розташовані на сайтах фондів Небайдужі серДця (вони ж: Небайдужі серця та Оживи мрію). Особливу увагу приділіть печаткам тих, хто отримує допомогу. Наприклад, на одному із документів (акт передачі-прийняття благодійної допомоги) бачимо на печатці назву добровольчого батальйону «Луганськ-1», що, за даними цього документу, належить до ГУМВС Луганської області. А насправді, цей батальйон відноситься до ГУМВС Дніпропетровської області. Така ж ситуація з добровольчою ротою патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо», яка насправді створена у вересні 2014 р. року в структурі ГУ МВС України в Запорiзькiй області, а не в Луганській. Також, у тих же документах знаходимо ще ряд невідповідностей, зокрема прізвища чи ім’я командирів батальйонів та їх телефонів не співпадають з реальними даними. Робимо висновок: хочемо допомогти нашим воїнам, допомагаємо безпосередньо воїнам, а не шахраям.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1072
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

878
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2009
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3377
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2620
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2617

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

357

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

799

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

756

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1717
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

799
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

778
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

427
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

458
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27114
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

905
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19748
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

508
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

792
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1527 5