Відсьогодні, 8 жовтня, на дороги Прикарпаття повертаються "радари".
Патрульна поліція Івано-Франківської області починає використовувати прилад «TRUCAM». Як працює прилад журналістам показали наочно у селі Старі Кривотули, Тисменицього району.
Як повідомляють правоохоронці, перший тиждень вони працюватимуть у тестовому режимі, без притягнення водіїв до відповідальності, пише Фіртка.
"Наше завдання - не покарати, а запобігти правопорушенням та зберегти життя громадян. Через тиждень порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності, яка передбачена чинним законодавством", - пояснюють у поліції.
Призначення пристрою - це вимірювання швидкості. Поліцейські вимірюватимуть швидкість, з якою рухаються автомобілі. Пристрій пройшов сертифікацію, є всі документи. Цей тиждень тестовий, проводять профілактику, зупиняють водіїв, попереджають. Поки що не притягують до відповідальності. Надалі будуть штрафувати.
"В області поки що тільки один такий пристрій. Працюємо на трасі Н10", - розповів керівник патрульної поліції Івано-Франківської області Олег Костенко.
З 1 січня на Прикарпатті вже загинуло близько 90 людей у дорожньо-транспортних пригодах.
"Це попередить водіїв, що не потрібно їхати швидко. Це потрібна річ", - вважає водій Дмитро.
Максимальна швидкість, яку вимірює прилад - 320 км/год.
Щодо роботи вимірювачів «TruCAM» відомо, що вони мають лазерне наведення, що дозволяє вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів. Вони здатні працювати без підзарядки до 15 годин. Інформація записується на карту пам'яті, що вміщає 16 000 відеороликів або 40 000 фотографій. Пристрій робить до 3 фотокадрів на секунду і має два режими роботи – автоматичний і ручний. Крім того, "ТруКами" обладнані GPS-датчиками, що дозволяє уникнути неточностей.
Але під час фіксації порушення на фото повинен бути тільки автомобіль-порушник. Якщо у кадр потрапила хоч частка іншої машини – це вже привід оскаржити "вердикт" поліції. Ще один очевидний недолік вимірювачів швидкості, який випливає з характеристик – вони працюють за температури від -10 до +60. Тобто залишається під запитанням, як вони будуть працювати взимку.
Нагадуємо: відповідно до статті 122 КУпАП, а саме за перевищення швидкості більш як на 20 км/год - санкція статті передбачає штраф у розмірі 255 гривень (ч.1), перевищення швидкості більш як на 50 км/год - штраф 510 гривень (ч.3).