На Прикарпатті вихователі одного із навчально-виховних комплексів роблять іграшки для дошкільнят із пластмасових пляшок.


У селищі Делятин Надвірнянського району вихователі навчально-виховного комплексу розробили цікаві новинки для малят. Не маючи доброго фінансування для того, аби купити іграшки, кмітливі жінки зробили іграшки та спортивні знаряддя для дошкільнят із... пластмасових пляшок, корків, гудзиків та природних матеріалів – повідомляє www.briz.if.ua.

 

... «Оксаночко, біжи-біжи, швидше! Іванку, доганяй, доганяй!». З десятеро малят перебігають через широкі кола. Таких у дитячих садках багато, але в Делятині вони особливі, бо зроблені з..пластикових пляшок з-під мінеральної та газованої солодкої води. Ручки коліс – з пластмасових корків від цих пляшок. Задоволена чепурна молодичка вихователь-методист Оксана Стефанюк задоволено усміхається та натішитися не може, які в неї жваві вихованці.

 

«У нас мало ігрового обладнання для занять фізкультурою, – бідкається жінка. – А діточки в нас дуже люблять бігти. Це й для здоров’я корисно. А як їм спортом займатися? Ось і вирішила я з колегами придумати, сконструювати та й зробити для них знаряддя з того, що під руками було. А під руками було багато пластмасових пляшок. Щоправда на велике коло не вистачало. Принесли з дому. Ще й батьки допомогли».

 

Знизу та зверху делятинські виховательки пляшки понадрізали, нанизали їх, як намисто на коло. Згодом нанизали корки з-під пляшок та прикріпили їх, як ручки. На одне коло треба сорок вісім пляшок.

 

Таке обладнання викликає у дітей велике зацікавлення. Івасики та Олечки не лише бігають через кола, а й обмацують, обдивляються їх, кидають в кола м’ячики. Це розвиває ще й зір, малята стають спритними. Є і спокуса пострибати на дивному колесі, але цього вже вихователі не дозволяють, бо колеса можуть погнутися і втратити форму. А вже від килимків з гудзиками та природними матеріалами: крупою, жолудями, квасолею діток не відірвати. Бігають босоніж. Сміються. Щасливі.

 

Щоправда виникає занепокоєння, що пластмаса шкідлива для дітей.

 

«Але ж вони не цілий день з цим граються, – заспокоює пані Стефанюк. – Та й, знаєте, скільки є у десятки разів шкідливіші китайські іграшки й одяг. І чомусь нічого про це не говорять?».

 

А гудзики взагалі нешкідливі. Вони мають гладеньку поверхню. Й такі килимки корисні. Ходіння босоніж по них є доброю профілактикою плоскостопості, має масажний ефект. Про природні матеріали й говорити нема що. Шкідливості жодної. А новинки цікаві. У планах вихователів застосування інших підручних матеріалів – шишок, трави, різноманітного посуду. Але це наразі творча таємниця.


31.08.2011 2691 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

696
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2275
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2003
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2026
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6087 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2310 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

184

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

997

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

996

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1255
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

72
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

478
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1939
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26368
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

428
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10342 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7887
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

436
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

279
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

444
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

515
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1449