На Прикарпатті юнак відмовився від мами (відео)

 

Вона його народила, а він від неї відмовився. На Прикарпатті юнак добровільно став напівсиротою. У руках 16–літнього Євгена рішення Івано-Франківського суду.

 

Підліток вкотре перечитує офіційний документ, який позбавив його найдорожчої людини. Парубок надто цим не переймається : хто така «мама» - гадки не має. Більшу частину життя - понад 12 років - він постійно чекав її уваги. Утім, мати рідко телефонувала з-за кордону. І ще рідше передавала подарунки.

 

Людмила подалася на заробітки до Італії, коли синові заледве виповнилося три роки. Відтоді життя юнака перетворилося на постійне кочування. Від однієї бабусі - до іншої. А потім юнак взагалі опинився на вулиці. Офіційно Євген прописаний в квартирі бабусі по материній лінії. Після смерті старенької, зведена сестра, якій пенсіонерка заповіла квартиру, виставила парубка на вулицю.

 

Нині зведена сестра Ольга, парубка навіть на поріг не пускає. І про свого брата чути не хоче.

 

Через таку сімейну ворожнечу Євген ось уже понад рік не може отримати паспорта. Зведена сестра не дає будинкову книгу, де мають поставити відмітку, що він там прописаний. Між тим, мати Євгена стала на бік дочки. Саме тоді хлопець замислився відмовитися від неньки. Батько, який забрав хлопця до себе, перечити не став.

 

Аби Людмилу позбавили батьківський прав, Євген звернувся в службу у справах дітей. Тут кажуть, - справа приватна.

 

Не дочекавшись додай якоїсь відповіді від матері, висновок опікунської ради про позбавлення батьківських прав передали у суд. Про те, що для сина вона вже не мама, Людмила дізналася після рішення служителів Феміди. У телефонній розмові жінка запевняє, за сина боротися не буде. А от з батьком Євгена та своїм колишнім чоловіком поквитається у суді.

 

Залишися без матері, при живій матері. Це – не підліткове бунтарство, щоби звернути на себе увагу, - переконує напівсирота. І додає - про свій вчинок не шкодуватиме, інформує Вежа.

 

Психологи вчинкові підлітка не дивуються. І з прикрістю констатують : діти, котрі втрачають почуття до батьків - це вже норма. Схожих випадків, коли відвикають від найрідніших - сотні. А той тисячі по всій Україні. І особливо на Прикарпатті, де майже у кожній родині є так звані "соціальні" сиротами.

 

Дієвого рецепту, аби підлітки не забули про маму чи тата і, зрештою, не відмовлялися від них, як це зробив Євген - немає, - додають психологи. Єдина порада - якомога більше спілкуватися. І не шкодуючи грошей , при першій нагоді навідуватися додому. Адже Інтернет, скайп, соціальні мережі чи телефон - брак спілкування компенсують лише частково.

 


28.11.2012 2167 3
Коментарі (3)

Q 2012.11.28, 08:43
І чого він реально добився? Крім того, що тепер він не є спадкоємцем після своєї матері?
Ірина 2012.11.28, 09:59
Що ж це за "мама", яка каже, що не буде боротися за свого сина? просто жах!!!
Оксана 2012.11.28, 19:16
А де був тато протягом цих років? Я його маму не захищаю, оправдань їй нема, але чому в усіх подібних випадках всі засуджують і нарікають на Маму, а коли Батько кидає дитину (таких випадків мільйони), не спілкується і не допомагає матеріально, то це сприймається буденно і вважається нормою? І на Фіртці про таке не напишуть, і батьківських прав за це не позбавляють?
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739