На Прикарпатті судять “тризубівця”, якому інкримінують підпал штабу Партії регіонів

У Галицькому районному суді Івано-Франківської області розпочали розгляд кримінальної справи про підпал Галицького районного виборчого штабу Партії регіонів, повідомляють Вікна.

 

У вчиненні злочину обвинувачують члена ВО "Тризуб" ім. С. Бандери Василя Абраміва, відомого у справі з відпиленням голови пам'ятника Сталіну в Запоріжжі.

 

За словами адвоката Володимира Бандури, Абраміва обвинувачують в умисному пошкодженні чужого майна, зокрема майна Галицького виборчого штабу Партії регіонів, яке він нібито вчинив у грудні 2009 року.

 

Стаття 194 ч.2 ККУ, за якою обвинувачують підзахисного, передбачає від трьох до десяти років позбавлення волі.

 

Адвокат також зазначив, що суд, який проходив над його підзахисним, не можна вважати таким, що відбувався у звичному режимі, адже присутні в залі перебували фактично у кільці представників “Грифона”. Що робила міліція в залі судового засідання, для захисника обвинуваченого залишається таємницею, бо, як він наголосив, ніхто з присутніх не порушував громадського порядку.

 

Бандура вважає, що вини його підзахисного у скоєному немає взагалі, адже останній докладно поінформував суд про те, де він перебував у ніч скоєння злочину. Досудове слідство, на думку адвоката, не здобуло жодного доказу, який би засвідчував, що Абрамів підпалив виборчий штаб. Захисника дивує, що досудове слідство вважає речовим доказом газету “Бандерівець”, примірник якої знайшли на місці пригоди. Крім цього, адвокат зазначив, що його підзахисний за кілька днів до підпалу — 14 грудня - заходив до штабу ПР і залишив там газету “Бандерівець”, тоді ж розмовляв з працівниками штабу, про що вони підтвердили на судовому засіданні. І це, на думку адвоката, розвінчує аргументи досудового слідства.

 

Також для адвоката залишається незрозумілим те, що потерпілий —  Володимир Бродович (який, до речі, працює заступником голови Галицької РДА), у власності якого є приміщення колишнього штабу ПР, спочатку заявив, що йому завдано матеріальних збитків на понад 2 тисячі грн., згодом змінив їх на 10 тисяч. А відтак було проведено експертизу будівлі, за підсумками якої встановили, що вона коштує близько мільйона гривень, а сам Абрамів начебто зазіхав на всю будівлю.

 

Захисник стверджує, що у будинку насправді обгоріли вхідні двері, пошкоджено кілька метрів підлоги і задимлено стіни. У той же час потерпілий Бродович, за словами адвоката, заявив, що не має жодних матеріальних претензій до Абраміва і не хоче, щоб останній відшкодовував йому матеріальні збитки.

 

На судовому засіданні були присутні народний депутат України Зіновій Шкутяк, депутати обласної ради  Віктор Неміш і Василь Попович та інші, які прибули до Галича підтримати  “тризубівця”. Зокрема, Шкутяк, який разом з іншими парламентарями брав на поруки “тризубівця”, коли того обвинувачували у відпиленні голови пам’ятника Сталіну в Запоріжжі, вважає, що “обвинувачення проти Абраміва у підпалі колишнього штабу ПР є абсурдним”.

 

“Ми солідарні і будемо підтримувати хлопців, які спиляли в Запоріжжі голову пам’ятника Сталіну — катові українського народу, до чого був причетний Василь Абрамів. А справа про підпал офісу Партії регіонів, яку йому інкримінують, є фактом цинічного політичного переслідування інакодумців нинішнім владним режимом, який плекає ностальгію за совєтським минулим”, — наголосив Попович, виступаючи в суді.

 

Розгляд справи продовжать 9 вересня, коли додатково заслухають нових свідків


03.08.2011 2198 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1275
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2199
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6601 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

371

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1309

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

307
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

175
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

603
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

76
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26538
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

78
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

108
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

642