На Прикарпатті створять Консорціум, щоб розвивати альтернативні джерела енергії і ефективно використовувати сировину (фото)

 

 

На Прикарпатті мають намір створити "Консорціум", який об'єднає представників компаній, що працюють у напрямках розвитку агропромислового, науково-виробничого секторів та альтернативних джерел енергії.

 

Для цього днями в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулася нарада, на якій обговорили головні напрямки співпраці підприємств області у даній сфері, пише Фіртка.

 

"Ми робимо це для того, щоб об'єднати зусилля представників різних сфер і зробити певні проекти. Якщо ми збиремося разом, то можемо зробити кожен свій внесок. Наприклад, якщо мова йде про агропромислвоий сектор, то фермер щось може посадити. Якщо ми говоримо про науково-виробничий сектор, то міркуватимемо як можна те, що посадив фермер, переробити і якщо мова йтиме про альтернативні джерела енергії, то як можна отримати енергію із відходів сировини. Тобто ми хочемо зробити так: що взяли із землі - те саме повернути у землю", - розповідає директор ПАТ "Індуктор" Ігор Волошинюк.

 

Зокрема, пропонується об'єднати роботу фахівців у трьох сферах: аграрній (переробка рослинної дикорослої і нетрадиційної сировини, переробка продукції фермерських господарств, агропромислвоого комплексу), науково-виробничій (кооперація у сфері виробництва ліній сушок та грануляції продукції агропромислового комплексу, виробництво сушок деревини, виробництво твердопаливних котлів, використання технологій ІФЧ в аграрному секторі), альтернативні джерела енергії (переробка відходів агропромислового комплексу, переробка відходів лісокористування, переробка сировини з полігону твердих побутових відходів).

 

При цьому фахівці говорять, що нічого нового вони не вигадують, а просто пропонують організувати процес на рівні області так, щоб усе працювало за найновітнішими світовими технологіями.

 

Як приклад, ПАТ "Індуктор" презентувало налагоджену фахівцями фірми в Росії лінію з випуску гранул з деревини, які, за словами керівництва, набагато енергоємкіші, ніж пропоновані сьогодні пелети. Таку ж лінію, кажуть, можна легко організувати і в Івано-Франківську. А ще є проект "Топінамбур" - своєрідна альтернатива "енергетичній вербі". Вирощування топінамбуру дає змогу не тільки отримати паливо, але й сировину для харчової промисловості.

 

Нещодавно "Інститут міста Новий Івано-Франківськ", організований народним депутатом Олександром Шевченком, запропонував підприємству долучитися до розробки проекту по енергоефективності, енергозбереженню і альтернативних видах палива.

 

"Ми можемо запронувати конкретні технології і механізми розрахунку. Мова йде про інфрачервоні технології. На Україні у секторі промисловості чи аграрному господарстві вони не використовуються. Це найсучасніші технології, які можна використовувати як для опалення житлових приміщень, так і для сільського господарства. Вони працюють у спектрі теплової хвилі від 7 до 15 мкМ., що відповідає тепловій хвилі сонця. Сонце не гріє повітря - воно гріє конкретний предмет", - говорить Ігор Волошинюк.

 

Щодо економічного обгрунутвання, то спеціалісти переконані, що новітні технології дадуть змогу втричі зекономити на джерелах палива.

 

Вже наприкінці березня представники підприємств зберуться ще раз на велику конференцію, щоб детально узгодити подальшу співпрацю, оформити сворення "Консорціуму" і окреслити головні напрямки розвитку області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» розпочинає розробку програми «Івано-Франківськ – енергетично незалежне місто» (відео)


25.02.2015 1050 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

502
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10986 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1837
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1733
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2738
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4594

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

331

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1037

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1449

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1321
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1700
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1507
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1222
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

593
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

669
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1863
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2084 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20362
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

338
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

693 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

725
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1073