На Прикарпатті селяни продовжують протестувати проти будівництва міні-ГЕС

 

/data/blog/60298/be0a96bca87ca517cd231d6593c2111e.jpg

 

Уже протягом трьох місяців в селі Голошино триває конфлікт щодо будівництва малих ГЕС.

 

Тому всеукраїнське об’єднання «Голос» вирішило провести громадські слухання, щоб вислухати думку громади та інвестора та допомогти знайти прийнятне вирішення проблеми.

 

ВО «Голос» виступає за енергетичні альтернативи: вітряки, сонячні батареї, малі ГЕС з метою підвищення енергетичної незалежності нашої держави.

 

На слухання були запрошені жителі села Голошино та Білої Річки, представники компанії-інвестора ТОВ «Гідропауер», журналісти, міліція, Народна Самооборона, Правий сектор, експерт з екології.

 

На жаль, засідання так і не відбулося, тому що місцеві жителі категорично налаштовані проти будівництва ГЕС, мотивуючи це тим, що нічого позитивного в роботі ГЕС не має. Тому замість засідання протягом 2-ох годин відбувалося громадське обговорення просто неба. Представниками громади виступили група мешканців села Біла Річка та декілька осіб з села Голошино, які були радикально та агресивно налаштовані.

 

Сергій Чирва, експерт з екології, пояснює, що «Івано-Франківська область завдяки Бурштину входить в четвірку найбільш забруднених з точки зору екології регіонів України. Бурштинська електростанція викидає сотні тисяч тонн бруду в довкілля, і бурштиняни дихають цією отрутою. Ми повинні використовувати будь-яку можливість заміщення брудної «енергетики» екологічно чистою. Ми повинні зменшити залежність від вугілля і газу, і тому Голошинська ГЕС – це та краплина в морі, яка внесе свій вклад в зміцнення нашої держави».

 

На останні слова еколога громада бурхливо обурилася, сказавши, що «для вас це, можливо, й крапля, а для нас – це все. В нас немає іншої води, тому ми категорично проти будь-яких ГЕС».

 

З самого початку, досліджуючи дану проблему, люди були проти ГЕС, мотивуючи це тим, що зникне риба, що труби, які стоять по дорозі у с. Голошино, будуть використовуватись ТОВ «Гідропауер» під час роботи ГЕС, а вони є радіаційними і забруднюють воду.

 

За короткий проміжок часу ВО «Голос» старалась локалізувати дані проблеми, намагалися донести до громади результати дослідження еколога Сергія Чирви, який дозиметром виміряв рівень радіації на території, де розміщені труби. Рівень радіаційного фону був значно нижчий норми. Тим більше, представники ТОВ «Гідропауер» наголосили на тому, що їхня мала ГЕС є пригребельною, і що під час її роботи вода ніяким чином не буде пропускатись через труби.

 

Питання щодо «риби» теж були розглянуті в рамках окремого дослідження, в результаті якого було змінено конструкцію рибоходу.

 

Всі ці аспекти планувалось обговорити в рамках конструктивного діалогу у спокійній атмосфері на слуханнях, які так і не відбулись.

 

В решті решт, група мешканців с. Біла Річка висловила свою позицію, що вони готові жити «при каганцях», якщо не буде електроенергії, але зроблять все для того, щоб будівництво не розпочиналося. Також, було зроблено наголос на тому, що мешканці не проти конкретної ГЕС ТОВ «Гідропауер», а проти будівництва ГЕС в Карпатах взагалі. Мешканці готові до радикальних дій: перекриття дороги та повного відгородження від України.

 

Потрібно всім мешканцям даних територій «включити тверезий розум», ясно продумати всі переваги альтернативних джерел електроенергії, які уже готові працювати на благо держави, спокійно вислухати спеціалістів, які стараються щось донести до населення і вже потім робити висновки. Не варто порівнювати роботу двох попередніх ГЕС із запланованою, не варто всю свою злість зганяти на тих людей, які прислуховуються до громади і йдуть на будь-які компроміси.

 

Сьогодні нам потрібно згуртуватися і використовувати ті ресурси, які дає сам Господь Бог. Треба проаналізувати всі події, що відбуваються у державі і не йти у ногу з ворогом. Адже кому потрібні наші внутрішні конфлікти, хто старається знищити енергетичний запас держави, ми повинні зберегти незалежність у всіх аспектах, а особливо у енергетичному.

 

«Якщо сьогодні кожна громада вдасться до такого категоричного «хуторянського» підходу, коли не сприймаються ніякі аргументи, а основною тезою є те, що «нас не обходять проблеми держави в цілому, а цікавить тільки власний город чи пилорама», а місцева влада в свою чергу потуратиме такі ініціативи громад, тоді мусимо визнати, що від сьогодні Україна не має абсолютно ніяких «європейських» перспектив», - заявив директор ТОВ «Гідропауер» Антон Сенюк.

 

Потрібно далекоглядно оцінювати перспективи від реалізації нової концепції енергетичної незалежності України.


02.10.2014 617 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

820
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

631
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2471
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

624

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1472
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

219
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

304
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1091 1