На Прикарпатті розроблять туристичний маршрут "Стежка равлика"

У Тлумачі відбулося засідання круглого столу на тему «Все буде туризм».

На ньому підписали Меморандум про співробітництво та партнерство між райрадами та райдержадміністраціями Городенківського і Тлумацького районів, Тлумацькою та Олешанською ОТГ, Управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, Дністровським регіональним ландшафтним парком імені Сергія Дідича і Туристичною радою області, інформує Фіртка з посиланням на Голос України.

Народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради з питань туризму, курортів та рекреації Анна Романова, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА Віталій Передерко, голова Туристичної ради області Андрій Матійчик, помічник президента Івано-Франківської торгово-промислової палати Наталія Бартків запевнили у підтримці розвитку туризму в Дністровському каньйоні.

Директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун повідомив про брендування території — встановлення знаків із інформацією про історичні та археологічні пам’ятки. Розробляють нові піші та велосипедні маршрути. Із початком весни проводять експедиції у пошуках червонокнижних первоцвітів. Їх тут понад сімдесят.

Документують ділянки зростання, щоб опісля створити карту та нові туристичні стежки. Їдуть же деінде в Долину нарцисів чи на цвітіння тюльпанів, сакури. То чому б не милуватися білосніжними полянами підсніжників, вдихати аромат медунки темної, зачаровуватися печіночницею звичайною, блукати в пошуках рідкісного шафрану Гейфеля.

На території Луківської сільської ради є заповідні урочища. Там привабити може цвітіння ялівця, білих маків уздовж Дністра, цибулі ведмежої. Її більше знають як черемшу та зривають для салатів. Якщо масово збирати листя, можна не дочекатися чудових квітів цієї рослини.

Попереду — інші експедиції, адже протягом весни на Придністров’ї зацвітають десятки рідкісних квітів. У парку мають на меті видати кишеньковий довідник унікальних червонокнижних рослин, роздати їх у школах, громадах. Працівники парку ставлять геолокацію й опісля створять загальну електронну карту рідкісної флори.

А ще в Парку спільно із сільгосппідприємством «Покутський равлик» розробляють прогулянковий маршрут «Стежка равлика». Він сполучатиме берег Дністра з каскадом неповторних водоспадів та фермою. До речі, на травень запланована цікава атракція — вигін слимачків на пасовище, на кшталт виходу в гори овець.

Свою зацікавленість виявили й керівники та представники влади, бізнесу, громадських організацій, означивши засади комплексної співпраці у сферах туризму, гостинності, дозвілля та розваг, збереження культурної та історичної спадщини, розвитку і популяризації народних промислів.

Створити Агенцію розвитку Покуття запропонував депутат Івано-Франківської обласної ради Богдан Станіславський, який організував засідання круглого столу та зробив наголос на розвитку кооперативного руху в сфері туризму.

«Можна у кожному селі мати свій кооператив із виготовлення та переробки екологічно чистої сільгосппродукції та обслуговування туристів. На часі — підготовка фахівців, адже місцеві краще знають найцікавіші місця для екскурсій. Наше завдання — залучити якомога більше гостей до нашого краю, а ще витягти на берег тих, що масово сплавляються Дністром. А це — поштовх для розвитку територій», — підсумовує Богдан Станіславський.


14.03.2019 843
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

962
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2390
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2048
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2078
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6317 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2372 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

237

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1061

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1044

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1310
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

177
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

527
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1984
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26422
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

480
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10389 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7930
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

473
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

333
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

480
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

555
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1501