На Прикарпатті презентували друге видання поеми про Степана Бандеру (фото)

 

У понеділок, 17 вересня, у Центральній районній бібліотеці  Рожнятова відбулася презентація другого видання книги прикарпатського письменника Петра Коржа «Степан Бандера. Поема».

 

Видання побачило світ за сприяння відомого благодійника Володимира Грабовецького.

 

День 17-го вересня для презентації був обраний невипадково. Організатори акції, а це депутат обласної ради Микола Семенюк та голова районної організації «Народна самооборона» Володимир Ликтей, свідомо протиставили 73-й річниці окупації радянськими військами Західної України символічний акт патріотизму – перевидання книжки про Степана Бандеру, Героя України, якого вважають символом української нації і її героїчної боротьби за незалежність.

 

«Так склалося, що досі немає одностайності у ставленні до 17-го вересня 1939-го року, – констатував, відкриваючи презентацію, пан Семенюк. – Цю дату, коли радянська армія прибула «визволяти» Західну Україну, називають і «золотим вереснем», і вереснем трагічним. Саме з цього часу почався рух опору проти тих звірств, які чинилися на теренах нашого краю. І першою піднялася ОУН Степана Бандери…»

 

«Останнім часом ми призабули дату 17 вересня, – приєднався голова районного осередку КУН Мар’ян Бардяк. – Хоч знаємо, скільки сотень і тисяч людей загинуло в 1939-му тільки за те, що розмовляли українською і ходили у вишиванках. Маємо зробити все, щоби цього не повторилося. Тому ми повинні збиратися, згадувати «живу» історію разом зі свідками подій, чесно говорити про все, що відбувалося, випускати такі-от книжки. В цьому – наша місія».

 

Подією особливої ваги назвав перевидання книги про Степана Бандеру голова Рожнятова Василь Мацевко. «Це видання, яке ми тримаємо в руках, потрібне саме сьогодні, — наголосив пан Мацевко. – Воно сприятиме поширенню національної ідеї в усій державі». Присутні на презентації учасники Братства ОУН-УПА та Союзу Українок висловили думку, що сучасній українській владі з відомих причин невигідно поширювати правду про національний рух і, зокрема, про Бандеру. Тому такі та інші українські патріотичні твори не мають державної підтримки. Відтак важливо, що знаходяться люди, які допомагають їм відбутися. «Висловлюємо щиру вдячність автору цієї поеми панові Петру Коржу і меценату, патріоту нашого краю панові Володимиру Грабовецькому», – від імені усіх присутніх подякував Василь Мацевко.  

 

«Україна, без жодного пафосу, — моє життя, – виступив перед слухачами автор книги пан Корж. – Я – син каторжанина, воїна УПА, що помер за Україну. І думка написати цю річ була у мене ще зі школи, відколи я почав писати вірші. Це був біль моєї душі». Поема була створена у 2008-му. За словами письменника, писалася легко – всього 18 днів. Та видавати її не бралася жодна друкарня в області. «Мабуть, боялися», – гадає автор. Тому перше видання було надруковане в Києві.

 

«Книга «Степан Бандера» просто розлетілася, – каже пан Петро. – По Франківщині, Львівщині, Тернопільщині, пішла на Одещину, Миколаївщину. Люди продовжували писати і питати, де можна ще її знайти. Тому друге видання є дуже затребуваним і дуже вчасним. Дякую пану Грабовецькому, людині з українською душею! Він допоміг продовжити, я не встидаюся цього слова, священну справу повернення наших українських героїв із забуття».

 

Володимир Грабовецький тепло подякував автору героїчної поеми і висловив упевненість, що його праця зараз є дуже важливою для збереження українського слова, історії, духу, для зв’язку поколінь. «Книга потрібна нам і нашим дітям, – підсумував меценат. – Вони повинні знати, що ми є українці. Що ми є нація – той народ, який століттями боровся за незалежність і відстоював своє право називатися українцями. І Степан Бандера – яскравий тому приклад. Це людина, яка поклала життя у боротьбі за нас. Щоби ми сьогодні жили. І щоби ми навчали наших дітей, як любити Україну і як за неї боротися».

 

 

 


20.09.2012 2197 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

666
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1921 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

552
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1074

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1114

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

42
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

281
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

749
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

35
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

319
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662