На Прикарпатті поліцейські "допитали" чоловіка до втрати свідомості, забою хребта і вибитих зубів

 

/data/blog/118977/1b09b5206eeda351fa788504923aaf59.jpg

 

Михайло Чипурда з Городенківщини звинувачує працівників місцевого відділення поліції у побитті. Попри те, що чоловік під час "допиту" втратив від побоїв свідомість і залишився без зуба, у поліції наполягають – "симулянт".

 

Як розповів Михайло Чипурда, у понеділок, 24 жовтня, троє працівників поліції увірвалися на його подвір’я у селі Корнів Городенківського району. При тому, зазначає чоловік, це вже не перший візит правоохоронців, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

"Вони приходили приблизно місяць тому, вибили ногами ворота, вдарили мою бабусю і переказали їй, щоб я забув про кримінальну справу щодо вимагання хабара працівниками Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича", – розповідає Михайло Чипурда.

 

Він стверджує, що у 2012 році посадовці університету вимагали у нього хабар у розмірі п’яти тисяч доларів за вступ до аспірантури.

 

"Заступник директора інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук університету Струк Ярослав Михайлович з Городенківського району, а саме з мого села Корнів, вимагав разом з директором інституту у мене 5 тисяч доларів за вступ в аспірантуру. Я їм дав 20 тисяч гривень, вони гроші забрали і сказали, що то замало. Я поскаржився в усі інстанції, які можна було, навіть у Київ писав, але справі руху не дали", – розповів Чипурда.

 

За його словами, поліцейські 24 жовтня приблизно об 11.00 прийшли з вимогою забути про цю справу. Спершу поліцейських було троє, двоє з них у формі, приїхали на службовій машині. Відтак під’їхало ще семеро.

 

"Вони мене били в голову, в нирки, приставили пістолет до скроні, вибили зуби, я втрачав свідомість. Потім взяли мене в наручники, поставили руку на землю і придавили ногою, засунули ручку в руки і змушували щось підписати. Коли я не підписав, кинули ручку на землю і – ногою по руці. Палець онімів повністю", – згадує чоловік катування поліцейських.

 

Потім, каже Михайло Чипурда, його забрали у відділення поліції і продовжили мучити. Коли чоловік втратив свідомість, поліцейські таки викликали швидку допомогу, яка його й забрала з відділення.

 

"Хворий поступив у приймальний покій центральної районної лікарні 24 жовтня о 15.00, його оглянули травматолог і невропатолог. Був поставлений діагноз: забій шийного та поперекового відділів хребта, забій м’яких тканин правого передпліччя. Був госпіталізований в неврологічне відділення, провели обстеження, зробили рентгенографію черепа, шийного і поперекового відділів хребта", – зазначив Ярослав Біланюк, завідуючий неврологічного відділення Городенківської центральної районної лікарні.

 

Як розповідає потерпілий, коли лікарі заповняли історію хвороби, над ними стояли працівники поліції. 26 жовтня його з районної лікарні відправили на консультацію в обласну лікарню. Звідти – назад в Городенківську районну лікарню за місцем проживання. Але там його вже не прийняли…

 

"Оскільки це була черепно-мозкова травма, направили на консультацію до нейрохірурга. У результаті він до стаціонару не повернувся, тому був виписаний", – пояснив Ярослав Біланюк.

 

Так, через те, що Михайло Чипурда фізично не встиг повернутися з обласного центру до 18.00, як наказали лікарі, мусить лікуватися вдома. При цьому він зазначає, що медики не вписали в історію хвороби, що в нього вибитий зуб та те, що великий палець на руці практично не працює.

 

Т.в.о. начальника Городенківського відділення поліції Володимир Романиця не заперечує, що його підлеглі застосували силу. Розповідає, що поліцейські начебто прийшли до Чипурди, тому що односельчанин написав на нього скаргу у поліцію.

 

"Чипурда його зустрів вечором, вдарив людину дошкою по голові, зламав йому ніс і втік додому. В подальшому потерпілий звернувся до нас із заявою, було порушене кримінальне провадження. Неодноразово слідчий відділ запрошував його у райвідділ для дачі показів. Слідчий відправляв йому декілька разів повістки. Він не приходив. У понеділок працівники виїхали додому здійснити обов’язковий привід до слідчого", – виклав свою версію Романиця.

 

За його словами, Михайло Чипурда чинив опір, а слідчо-оперативна група приїхала, бо бабуся взяла сокиру. Крім того, т. в. о. начальника Снятинського відділення поліції стверджує, що і його підлеглі постраждали, мовляв, затриманий спричинив їм тілесні ушкодження:

 

"Ну, не бозна-які, – визнає Романиця. – Одному покусав руки, одному на нозі спричинив ушкодження. Баба вдарила по голові палицею ще одного".

 

За такий опір городенківські поціейські відкрили проти Чепурди ще одне кримінальне провадження за ч. 2, ст. 342 ККУ (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків).

 

Має свою версію Володимир Романиця і щодо допиту Михайла Чипурди, під час якого той втратив свідомість:

 

"Під час проведення слідчих дій його було допитано, він відмовився від підписання протоколу допиту. Слідчий сказав: я вас запрошую на наступний день. Відповідно хотів йому вручити повістку. Чипурда категорично відмовився брати повістку, закрив руками вуха, почав симулювати, що йому погано, впав на землю, і, відповідно, була викликана карета швидкої допомоги", – каже Романиця.

 

Потерпілий від поліцейських кулаків зателефнував на урядову "гарячу лінію", звернувся у прокуратуру. Наразі справою зацікавилася поліцейський омбудсмен Івано-Франківщини Лілія Зеленко.

 

"Пан Михайло написав заяву на ім’я начальника Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Євгена Дзюби. Ця заява з моєю доповідною зараз буде направлена в Київ і вже буде чекати результатів від керівництва про ініціювання службового розслідування", – повідомила КУРСу Лілія Зеленко.


30.10.2016 1006 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6623 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646