На Прикарпатті оновили близько 20% генпланів

За участю заступника голови облдержадміністрації Ярослава Паранюка відбулася нарада із представниками у правління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківської області, на якій обговорено проблемні питання оновлення містобудівної документації на місцевому рівні, доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також видачі містобудівних умов та обмежень земельної ділянки та будівельних паспортів.

На нараді обговорили основні вимоги законодавства, які мають бути дотримані при ухваленні органами містобудування та архітектури рішень в сфері містобудівної діяльності.

За словами начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківської області Ігоря Мусіловського, містобудівна документація має важливу роль для розвитку територій. Несвоєчасне оновлення містобудівної документації на місцевому рівні негативно відображається на інвестиційному кліматі Прикарпаття.

Оскільки інвестори з інвестиційними проектами зазвичай стикаються із проблемами саме на місцевому рівні, зокрема при отриманні містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Завідувач сектору по роботі з дозвільними документами Павліна Бернадин зазначила, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки є основними складовими вихідних даних, як наслідок забудовник, отримавши містобудівні умови та обмеження, які видані з порушенням містобудівного законодавства, отримують відмову у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, що затягує в термінах будівництво.

Зокрема наголошено, що видача містобудівних умов та обмежень можлива виключно за наявності містобудівної документації на місцевому рівні, а саме генерального плану населеного пункту, який, у свою чергу призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

Окрім того звернено увагу на те, що характер забудови має відповідати цільовому призначенню земельної ділянки. В іншому випадку не можна допускати надання містобудівних умов та обмежень без зміни цільового призначення земельної ділянки.

Заступник начальника управління містобудування та архітектури департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Ігор Шевчук зазначив, що станом на сьогодні в області оновлено близько 20 % генеральних планів території.

Також під час проведення наради наголошено про прийняття Закону України "Про внесення зміни до пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт", який в свою чергу зніме проблемне питання "самовільної" забудови населених пунктів, яке в основному актуальна в сільській місцевості.

Йшлося і про дотримання нормативних вимог та проектних рішень при облаштуванні об’єктів соціальної інфраструктури і об’єктів  громадського призначення засобами доступності для маломобільних груп населення. 

Ярослав  Паранюк  дав доручення начальнику управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківської області взяти під особистий контроль та проаналізувати ситуації стосовно оновлення генеральних планів з урахуванням децентралізації та утворених об’єднаних територіальних громад в області. Доручено узагальнити те, що  вже зроблено та  що потрібно зробити для улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.


08.07.2018 646
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1027
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2419
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2060
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2095
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6373 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2388 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

261

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1079

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1117

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1327
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

203
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

540
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1999
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26441
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

497
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10400 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7941
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

485
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

345
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

491
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

570
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1513