На Прикарпатті керівники «Стриганецького кар’єру» провели зустріч з жителями сіл через протести (ФОТО/ВІДЕО)

Зустрічі співвласника та директора «Стриганецького кар’єру» з жителями сіл через протести з приводу початку будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна відбулися в селах Довге і Стриганці Тисменицького району, на території яких пролягає кар’єр.

Окрім керівництва та близько двох сотень жителів сіл в обговоренні взяли участь екологи та власник аналогічного підприємства з Італії., пише Фіртка з посиланням на Суспільне. Карпати.

На початку зустрічей в Довгому та Стриганцях представники керівників кар’єру розповіли жителям сіл про те, як працюватимуть печі та фільтри на підприємстві.

Житель села Стриганці Михайло Корженовський виступив із заявою, що селяни категорично проти будівництва печей на території сіл.

«Якщо якийсь населений пункт погоджується на таке будівництво, допоможіть їм, хай дадуть їм ділянку, хай вони там побудують, а звідси тільки вивозять. Витягніть 74 сваї, приберіть за собою, що ви отут наскладали, і тоді можемо нормально працювати. Ви вивезете, ми до вас не маємо жодних претензій», - каже місцевий житель Михайло Корженовський.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко каже, що при дотриманні жорстких екологічних вимог, робота кар’єру не буде наносити шкоди здоров’ю населенню.

«На підприємстві вже по проєкту ми побачили дуже потужну систему фільтрів, яка буде вловлювати пил. Це найбільша загроза саме від цього виробництва. І таким чином ми бачимо, що найголовніша загроза для довкілля — потрапляння цього пилу в навколишнє середовище буде мінімізоване і повністю все це залишиться на підприємстві», - розповідає Тетяна Тимочко.

На запрошення керівництва кар’єру з Італії приїхав власник аналогічного підприємства у своїй країні Карло Челла, який розповів про специфіку роботи сучасних фільтрів.

«Фільтр має 3 тисячі шарів-прошарків, які абсорбують усі викиди. Фільтр завжди працює. Проте, якщо сталася якась помилка і фільтр зупиняється, то піч теж зупиняється і не через те, що це заборонено законодавством, і не через те, що оператор вирішив зупинити піч, просто технологія збудована таким чином, що без роботи фільтра не працює піч», - повідомив Карло Челла.

Інвестор та співвласник ТОВ «Стриганецький кар’єр» Ілля Марчевський каже, що готовий інвестувати гроші не тільки в кар’єр, а й в інфраструктуру села: «Ми хочемо зробити закритий повний цикл виробництва на місці, тим самим збільшити і покращити культуру виробництва самого кар’єру, покращити і придбати нові дробарки, побудувати нову піч та всю систему распірації. Ми зробили повністю новий проєкт кар’єру. Ми готові інвестувати гроші в те, щоб зробити завершений цикл від А до Я виробництва тут, на місці».

Незважаючи на аргументи дирекції та співвласника кар’єру, жителі села Довге та Стриганці виступали категорично проти будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна на території кар’єру, зокрема, зауваживши, що немає на те відповідного дозволу, проте Ілля Марчевський сказав, що є дозвіл на підготовчі роботи і показав документ.

Наприкінці інформаційної зустрічі, яка загалом у двох селах тривала понад 3 години, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк запропонувала, щоб з позицією двох сторін ознайомилися юристи.

«Очевидним стало одне, що громада категорично проти будівництва печей. Я правильно розумію? Можливо, не знаю, чи ви підтримаєте таку думку: потрібно ініціативну групу, яка б могла в юридичному руслі правильно рухатися, що стосується саме печей, про те, щоб були підписи людей», - каже Тетяна Градюк.

Жителі села Стриганці кажуть, що продовжать перекриття дороги, поки питання з будівництвом на території кар’єру не вирішиться остаточно.

До слова, 27 січня жителі села Стриганці заблокували рух п'яти автомобілів-бетономішалок, які їхали з місцевого кар’єру. Тоді вони розпочали перекриття дороги і продовжують перекривати до сьогодні.


Довідка:

Стриганецький кар’єр розташований на межі сіл Довге та Стриганці Тисменицького району Івано-Франківської області. Початок видобутку вапна на кар’єрі розпочато у 2011 році. З 2017 року ТОВ «Стриганецький кар’єр» змінив власників, які у 2018 році запустили нову лінію з виробництва вапнякового меліоранту для сільського господарства.

Задля підвищення ефективності виробництва та якості продукції, наприкінці 2019 року на території кар’єру розпочато реалізацію інвестиційного проекту з будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна, обладнаного печами італійської компанії QualiCal, продуктивністю 800 тонн на добу. Загальна вартість проекту становить 22 млн євро, його реалізація розрахована на три роки і передбачає три етапи будівництва. За даними інвестора, новий комплекс значно підвищить рівень технологічності видобутку та переробки вапна відповідно до світових стандартів, а також розширить цикл виробництва, що дозволить створити понад 100 додаткових робочих місць.

ТОВ «Стриганецький кар’єр» є одним з найбільших платників податків у Тисменицькому районі. У 2019 році компанія сплатила 9 540 000 грн податків, в тому числі понад 7 млн грн у місцеві бюджети сіл Довге та Стриганці. За угодою про соціальне партнерство зі Стриганецької сільською радою від 7.04.2019 року, товариством виконано капітальний ремонт дороги Стриганці-Довге, відновлено свердловину для подачі води для загального користування, а також додатково виділено 120 тис грн допомоги на реалізацію соціально-економічних програм.


Читайте також:

На Прикарпатті мешканці села блокують дорогу до місцевого кар'єру (ФОТОФАКТ)


17.02.2020 2765
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1230
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2539
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2121
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2174
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6565 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2459 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

351

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1154

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1293

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1415
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

285
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

590
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2071
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26521
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

559
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10472 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8019
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

545
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

410
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

552
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

628
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1590