На Прикарпатті банда жебраків жорстоко вбивала заради мобільників і золотих коронок

 

 

Долинському районному суді за умисне вбивство та розбій засудили чоловіка і двох жінок. Своїх жертв ті позбавляли життя з особливою жорстокістю.

 

Пара, чоловік і жінка, заробляли на життя жебракуванням, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

Під час одного з "робочих" вояжів познайомилися з іще однією жінкою та запросили її до компанії. Втрьох їздили краєм та побиралися. Отримані в такий спосіб гроші витрачали переважно на їжу і випивку.

 

До одного із їхніх застіль і прибилася перша жертва. Чоловік помітив симпатичну жінку з мобільним телефоном і запропонував своїм подругам влаштувати "виставу", щоби вбити її і забрати мобільний. Ті, напідпитку, погодилися.

 

Жертву запросили на чарчину. А коли до неї почав залицятися єдиний у компанії чоловік, дві інші жінки розіграли домовлену сцену ревнощів.

 

Сварка переросла в бійку, жертву повалили на землю. Поки вона була без свідомості, компанія допила горілку. Як тільки жінка подала ознаки життя, чоловік вхопив її за горло. А потім пляшкою кілька разів вдарив по голові. Цього видалося мало, тож доправив складаним ножем по шиї. Те саме по черзі зробили й дві жінки. Насамкінець всі троє приклалися каменем по голові жертви. Пізніше експерти нарахують п’ять колото-різаних ран у ділянці шиї вбитої і констатують, що вона померла від забою головного мозку.

 

Вбивці обшукали кишені жертви, заволоділи її мобільним телефоном марки "Samsung GT-E 1202" вартістю 150 грн, приховали сліди злочину і забралися з містечка. Вбиту жінку через кілька днів знайшли місцеві мешканці. Поруч із нею лежали чотири порожні пляшки від горілки і шість – від пива.

 

Ще одне жорстоке вбивство банда скоїла у селі Гошів Долинського району, де також жебрала – в монастирі на Ясній горі. Власне, на схилі цієї гори і знайшли тіло чоловіка, якому вкоротили життя, щоби зняти золоті коронки.

 

Золоті зуби в роті другої жертви запримітили також під час якоїсь із спільних пиятик. Вожак групи запропонував запросити цього чоловіка на спільну "роботу" в Гошів. Компанія оселилася в наметі у лісі, поруч із монастирем. Якогось дня всі троє "накачали" золотозубого спиртним і коли той завалився спати в наметі, напали на нього.

 

В суді винуваті доводили, що вбили, захищаючи себе від підпилого. Однак експертиза проаналізувала характер і спосіб отримання ушкоджень і зробила висновок, що жертва не опиралася. Не могла.

 

Перші кілька ударів каменюкою по голові і ножем у спину сплячій жертві завдав чоловік. Потім жінки витягли пораненого з намета і почали по черзі бити його ножем у груди. А що той ще подавав ознаки життя, то його знову товкли по голові каменем. Коли вже все було скінчено, вирішили зняти коронки.

 

"З метою полегшення заволодіння коронками потерпілого, підсудний вирішив обпалити лицеву частину його черепа і з цією метою кинув тіло обличчям у вогонь. Однак усвідомивши, що ці дії можуть привернути увагу відвідувачів та працівників монастиря, спільно із пособницями витягнули тіло потерпілого з вогню та заховали його в лісі", – відтворює запис у суді події того дня.

 

Вбивці замаскували труп гілками. Знайшли його майже через тиждень. І знову поруч було з десяток порожніх пляшок від алкоголю.

 

Винуватих у злочині розшукали за свідченнями місцевих мешканців, які тривалий час бачили компанію жебраків у селі і знали, що ті живуть в лісі.

 

Одразу після затримання одна з жінок написала заяву і взяла всі вбивства на себе, щоби вигородити чоловіка. Проте досудове слідство допомогло під час слухання  справи відтворити справжню картину злочинів. Щоправда, слідчі не змогли довести ознак злочинного угруповання, тому у вироку суд не взяв цю обставину до уваги.

 

Трьох учасників убивства звинуватили одразу за п’ятьма статтями Кримінального кодексу. Чоловіка, вожака групи, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Одну з жінок покарали 14 роками тюрми з конфіскацією, іншій присудили 13 років за ґратами та конфіскацію всього майна, що є її власністю. В солідарному порядку на користь держави стягнули 31,8 тис. грн витрат на проведення експертиз.


12.08.2015 484 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1309
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2606
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2153
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2223
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6669 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2499 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

392

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1198

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1332

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1466
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

328
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

622
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

104
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26559
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

586
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10508 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

107
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

133
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

444
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

594
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

658