На Прикарпаття з'їхалися науковці з усієї України аби дослідити Давній Галич

 

/data/blog/62486/39629051c64e2cf4076fc2f260808b49.jpg

 

У Галичі відбулася Міжнародна наукова конференція «Галич і Галицька земля».

 

Підготували і провели захід співробітники Національного заповідника «Давній Галич».Присвятили його 20-річчю створення установи, повідомляє прес-служба Галицької Районної державної адміністрації.

 

На запрошення галичан відгукнулись науковці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Кам’янця-Подільського.

 

Відкрив наукову конференцію заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький. З привітаннями до присутніх звернулись генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, регіональний представник Міністерства культури України Людмила Гладка, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації з гуманітарних питань Сергій Адамович, начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, голова Галицької районної державної адміністрації Володимир Чуйко, голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький. Промовці наголошували, що Галич є перлиною Прикарпаття, це потужний центр української культури, тут відбувались важливі події в історичному минулому нашого краю.

 

У пленарному засіданні цікаві доповіді виголосили Леонтій Войтович, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністики Львівського національного університету ім. І.Франка, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України («Останній злет Галицького князівства»), Олександр Головко, доктор історичних наук, академік Академії наук вищої школи України («Новгород і Галич в другій половині другого десятиліття ХІІІ ст.: про хронологію і обставини набуття влади в Прикарпатті князем Мстиславом Мстиславичем Удатним»), Олександр Ситник, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу археології Інституту українознавства ім.І.Крип'якевича НАН України («Палеотичні стоянки в Галичі – питання хронології та методики дослідження»), Юрій Лукомський, кандидат архітектури, науковий співробітник Інституту українознавства ім.І.Крип'якевича НАН України («Літописна церква Пресвятої Богородиці в Холмі: результати українсько-польських досліджень 2013–2014рр.»).

 

На секційному засіданні виступили В’ячеслав Корнієнко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН України («Ранні датовані пам’ятні графіті церкви Св.Пантелеймона в Галичі: нові дослідження»), Михайло Філіпчук, директор Львівського інституту археології («До питання про початки Пліснеського городища поліського типу»), Василь Петрик, дійсний член УК ICOMOS, кандидат архітектури, доцент Національного університету «Львівська Політехніка», головний архітектор Державного історико-культурного заповідника в м.Белзі. («Архітектура резиденцій володарів Галицько-Волинської держави»), Віталій Калініченко, магістр кафедри етнології, античної та середньовічної історії факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича («Нові знахідки середньовічного озброєння з Чорнівського городища першої половини ХІІІ ст. Дослідження 2012–2013рр.») та інші.

 

За результатами роботи конференції прийнято резолюцію, у якій наголошується на важливості досліджень давнього Галича, залученні якнайширшого кола науковців з різних галузей науки.

 

Напередодні побачив світ збірник матеріалів наукової конференції, який підготували до друку працівники інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич».


03.11.2014 543 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1402
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2674
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2194
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2267
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6815 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2547 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

438

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1263

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1368

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1531
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

382
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

249
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

652
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

144
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26611
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

622
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10546 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

153
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

173
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

490
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

635
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

698