агенція новин

На площі Героїв у Калуші власник кінотеатру пропонує збудувати будинок на 14 поверхів

Всередині лютого в Центрі громадських ініціатив «Вільний простір» відбулося публічне обговорення майбутнього кінотеатру «Відродження». Тоді на обговорення несподівано прийшов власник кінотеатру В’ячеслав Кредісов.

Він доводив, що відновлювати кінотеатр не вигідно і розповів, що розглядає варіант, щоб на місці колишнього кінотеатру «Відродження» збудувати «симпатичний» житловий будинок  з розважальним центром, інформують "Вікна".

Власник будівлі колишнього кінотеатру громадським активістам повідомив:

«Буду просити, щоб поміняли цільове призначення».

Нагадаємо, що В'ячеслав Кредісов з партнерами купив кінотеатр «Відродження» у 2010 році. А вже з 2011 року, згідно з умовами договору купівлі-продажу, новий власник зобов’язувався завершити реконструкцію і розпочати демонстрацію фільмів. Тож, коли власник не виконав умов договору, міська влада могла би у десятиденний термін повернути об’єкт. Але за вісім років так і не скористалася цією можливістю. Натомість, Калуш уже вісім років чекає, що ТзОВ “Відродження-2011” нарешті розпочне ремонт кінотеатру.

24 травня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутат Ольга Єланіна озвучила свій депутатський запит щодо будівлі кінотеатру.

Депутат озвучила пропозицію:

«Прошу підготувати проект рішення про розірвання договору купівлі-продажу кінотеатру «Відродження».

Сесія запит не підтримала. Однак міський голова Ігор Матвійчук пообіцяв звернутися до власника кінотеатру з тим, щоб він запропонував міській раді своє бачення виходу з патової ситуації.

В’ячеслав Кредісов прийшов до депутатів міської ради цього вівторка. Зустріч відбулася в залі засідань виконавчого комітету міської ради. На ній були присутні члени депутатських комісій з питань  власності, житлово-комунального господарства та екології, будівництва і землеустрою, а також громадські активісти.  Власник кінотеатру прийшов не сам, а у супроводі проектантів з обласного центру і не з порожніми руками – а з ескізним проектом майбутньої будівлі, в будівництво якої, на відміну від кінотеатру, він готовий інвестувати кошти.

В’ячеслав Кредісов був лаконічним:

«Зараз криза. Лише комерція не буде працювати. Прохання поміняти цільове використання».

Будівля, яку він хоче збудувати – житлово-комерційного призначення. Це «свічка» на 14 поверхів. Перші три поверхи – комерція, тут попередньо плануються і два-три невеликі кінозали, решту поверхів – житло.

Озвучив власник кінотеатру і часові рамки реалізації своєї ідеї: на виготовлення проекту потрібно пів року, стільки ж на його погодження і експертизи і два роки займе будівництво. За три роки будинок буде зданий в експлуатацію. Проте, у це вже мало хто вірить. Адже свого часу так само переконливо власник запевняв, що збудує кінотеатр і так само представляв ескіз його майбутнього вигляду, потім посилався на кризу, але ще донедавна запевняв, що зміни цільового призначення не буде.

Також на зустрічі йшлося про те, що в центрі Калуша будівлі на 14 поверхів не передбачені. Така споруда буде просто подавляти навколишню забудову, яка має максимально 4-5 поверхів. Втім В’ячеслав Кредісов, за його словами, готовий понизити поверховість, мінімально він назвав десять поверхів. А також заявив, що готовий до партнерства з місцевими забудовниками, хоча фінансово зданий впоратися з таким проектом і самостійно.

По суті, варіантів небагато. Перший: міська рада погоджується на пропозицію власника і надіється що він таки виконає зобов’язання. Другий: міська рада не погоджується на зміну цільового призначення земельної ділянки. У такому разі, як прозвучало на зустрічі є два шляхи: або консервація об’єкту на невизначений термін, або продаж кінотеатру. В’ячеслав Кредісов запевнив, що готовий продати об’єкт, який в принципі може викупити й місто, але ціна буде з урахуванням витрат власника у перерахунку на курс долара. Відбудовувати кінотеатр  теперішній власник точно не буде. Але якщо громада погодиться на житловий будинок з комерційними приміщеннями, то як бонус отримає благоустрій прилеглої території. Інші бонуси можна обговорювати.

Простору для маневру у міської влади практично не залишилося. В’ячеслав Кредісов запевнив, що одразу наступного дня подасть офіційне звернення про зміну цільового призначення земельної ділянки. Але, за словами начальника земельного відділу міськради Володимира Мельника, спочатку потрібно виготовити проект детального планування території, він має пройти процедуру громадського обговорення і лише у випадку затвердження проекту, можна буде виготовити землевпорядну документацію і змінити цільове використання землі. Такий шлях для міської ради є оптимальним. Адже депутатам не доведеться приймати жодних рішень без участі громади. Завдання міської влади зводиться до того, щоб залучити до громадського обговорення проекту максимальну кількість калушан (прозвучала навіть пропозиція провести опитування) і на основі вивчення позиції громади прийняти рішення. А у випадку затвердження розробленого власником кінотеатру проекту детального планування території, рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки буде суто технічним.

Якщо проект громаді не сподобається, а висотка в центрі міста – це справді шокуюче рішення, то у такому разі руїна на центральній площі скоріш за все надовго. Щоправда, В’ячеслав Кредісов пообіцяв за місяць привести будівельний майданчик до порядку, а саме обгородити не лише більшу частину площі, а й саму будівлю і таким чином унеможливити доступ на територію сторонніх осіб (для їх же безпеки). Можливо навіть покосять траву і винаймуть охорону. Але зрозуміло, що останні кроки будуть лише тимчасовими і порядок на території буде напряму залежати від того, чи дозволить міська рада будівництво багатоповерхового будинку. Бо, якщо руїну просто законсервують, то сумнівно, що власник буде утримувати охорону та слідкувати за порядком на території роками допоки щось не зміниться.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


21.06.2018 299
Коментарі ()

Çàãðóçêà...
15.04.2019

Розповіли, як змінилось їхнє життя та життя країни за останні п'ять років, виховання дітей та вибори.

1990 2
12.04.2019
Любомир Кузьмяк

Інтерв'ю Любомира Кузьмяка із Петром Русаком, знаменитим бомбардиром франківського Прикарпаття, якого запрошували у київське Динамо 90-х.

1021
08.04.2019
Володимир Павлів

Характерною ознакою українських виборів західні спостерігачі вже давно визнали їхню непередбачуваність: “Ніколи наперед невідомо, хто переможе”.

440 1
05.04.2019

Найбагатшому депутату з “Об’єднання “Самопоміч” банк пробачив 12 мільйонів гривень кредиту.

1761
27.03.2019
"Антикорупційна платформа"

Експерти "Антикорупційної платформи" неодноразово розповідали, як в останні дні року розпорядники коштів активно витрачають залишкові кошти на рахунках без проведення тендерів. 

791 1
23.03.2019

Працює фірма «ШБУ-77», яку пов’язують з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

14190 4

Політика розкриває себе повноцінно в дихотомії — свій чи чужий: свій зі своїм метаболізмом; чужий — з іншородним.

208

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

540

Поліцаї нарешті почали щось шукати… Гадаєте: знайдуть?

1441 3

Відчуття наближення певного зриву цивілізаційного відбулось доволі непомітно.

454 2
15.04.2019

Нещодавно над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС було виявлено таємничий літаючий об'єкт.

459 1
12.04.2019

Вперше в історії астрономам вдалося отримати чітке зображення чорної діри.

253
05.04.2019

У США користувачі соцмереж виклали кадри з відеореєстраторів, де видно, як величезна блакитна куля, пролітаючи, згорає в атмосфері.

435
02.04.2019

Для цього потрібно помолитися в певний час і бути щирим у своїх проханнях.

1225 1
18.03.2019

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

914
05.04.2019

Якось садівник звернувся до письменника...

463
23.04.2019

В Івано-Франківську під вантажним автомобілем провалилася бруківка. Інцидент трапився на вулиці Мельничука.

3128
22.04.2019

Франківець Назарій Фригович у неділю, 21 квітня викликав швидку для свого батька, якому стало погано на автостанції в Пасічній.

2038
22.04.2019

Перші весняні або самі ранні гриби, які збирають цінителі тихого полювання, з’являються на Прикарпатті ще в березні.

2791
21.04.2019

В Івано-Франківську триває процес обрання майбутнього Президента України.

3197