На Калущині відбувся збір воїнів-чорнобильців

 

Село Новиця Калуського району для багатьох ліквідаторів-прикарпатців назавжди стало початком нового відліку, який зупинив звичний плин життя і зробив їх героями, котрі виконання громадянського обов’язку поставили ви­ще за власне здоров’я, а то й життя. Адже саме тут у липні 1986 року  з військовозобов’язаних запасу було сформовано бата­льйон протипожежної служби на­шої області, що у складі 25-ої бригади хімзахисту Міністерства оборони із липня по вересень 1986-го брав участь у лікві­дації наслідків  Чорно­бильської катастрофи. Це була справжня війна проти атомного монстра, який здавався непереможним, і, як на будь-якій війні, не обійшлося без жертв – 63  члени батальйону за ці 26 років, що минули від вибуху на Чорнобильській АЕС, відійшли у вічність.

 

Щоб пом’янути пам’ять полеглих побратимів  та ще раз відчути подих тих непростих, обпалених радіацією та сповнених самопожертви днів,  івано-франківське громадське об’єднання  «Прикарпатбат Чорнобиль», головою якого є Ярослав Олійник,  цими днями організувало тут, на місці  колишнього полігону цивільної оборони,  звідки ліквідатори вирушили у безсмертя, свій другий  збір.  Відкриваючи урочистості, перший заступник начальника Територіального управління МНС в області  підполковник служби цивільного захисту Степан Войтків зазначив, що ліквідатори з честю виконали свій непростий обов’язок, продемонструвавши світові небачений героїзм та захистивши  його собою від атомного лиха. Пам’ять тих, хто поліг у цьому нерівному двобої  вшанували хвилиною мовчання.

 

В свою чергу, Ярослав Олійник у своєму виступі висловив щирі слова вдячності керівництву Територіального управління МНС в області, представникам влади  та  відповідних структур за сприяння та розуміння важливості даного заходу, адже людська пам’ять та вдячність не мають терміну давності.

 

Начальник Відділу пожежної охорони УВС Івано-Франківського облвиконкому  полковник внутрішньої служби у відставці Борис Федорович Більський, згадуючи ті часи, підкреслив, що Іва­но-Франківський батальйон протипожежної служби з честю виконав завдання уряду, здійснивши  великий об’єм відповідальних робіт  від дезактивації приміщень і об­лад­на­н­ня другого реакторного це­ху, 3-го та 4-го енергоблоків, забезпечення безперебійної роботи насо­сів і стр­ічкового транспортера, які пода­вали бетонний ро­зчин на спору­д­же­ння «са­р­кофагу» та стіни між тре­тім та четвертим енергоблоками до га­сі­­ння пожеж та загорянь на ЧАЕС, у населених пунктах і лі­сових масивах 30-кі­ломе­т­рової зони. Борис Федорович також вручив відзнаки Міністерства внутрішніх справ України членам батальону.

 

Начальник  Головного управління праці і соціального захисту населення Івано-Франківської ОДА Ярослав  Лаган  у своєму виступі передав присутнім ліквідаторам вітання від голови Івано-Франківської облдержадміністрації Михайла Вишиванюка та запевнив, що влада робить все можливе для того, щоб ліквідатори відчували себе соціально захищеними у непростих реаліях сьогодення, щоб мали гідне життя відповідно до свого статусу та  зробленого внеску у ліквідацію аварії планетарного масштабу.

 

Голова Калуської  райдержадміністрації Василь Петрів та голова Калуської районної ради Василь Дзундза підкреслили важливість даної події для Калущини, зазначивши, що подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС вічно житиме у серцях прийдешніх поколінь, бо надто дорогу ціну довелося заплатити за сьогоднішнє безхмарне небо та мирне життя.

 

 Після завершення офіційних виступів  вдови чорнобильців-ліквідаторів запалили свічки перед списком померлих та почалася панахида за шістдесятьма трьома завчасно померлими ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Потім відбувся солдатський поминальний обід, під час якого учасники збору наче повернулися у ті далекі, обпалені мужністю та самопожертвою часи.


20.07.2012 2073 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1900
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1830
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1827
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5383 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

698

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

945

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

981
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1730
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26098
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1371
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

354
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1250
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

847
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1051