На Івано-Франківщині відбулася XVI Міжнародна проща вервиці за єдність Церкви

 

1 - 2 жовтня невеличке село Погоня у Тисменицькому районі відвідали тисячі прочан. З різних куточків України (Закарпаття, Львівщина, Київщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина, Сумщина, Запоріжжя, Донеччина, Черкащина) та з-за кордону (Сполучені Штати Америки, Польща, Словенія, Італія) прибули сюди паломники на XVI Міжнародну прощу вервиці за єдність Церкви. Сприяння та суттєву підтримку і організаційну, і практичну у її проведенні надали обласна державна адміністрація та обласна рада, районна державна адміністрація та районна рада.

 

Протягом двох днів у Погоні, що вже стала духовно-паломницьким центром Прикарпаття, відбувалися богослужіння, Хресна дорога, звучали молитви, поміж ними були розважання, молодіжна програма, духовні пісні, а за північ – ватра та нічні чування. У величавому соборі, що будується на території Василіянського Свято-Успенського Погонянського монастиря, відкрито фотовиставку «Єрусалим в Погоні» члена національної спілки фотохудожників України Сергія Гуцана.

 

Апогеєм двох днів стала Архієрейська Свята Літургія та віднова посвяти Непорочному серцю Марії, яку очолив єпископ УГКЦ, владика Дмитро (Григорак), Правлячий єпископ Бучацької єпархії за участі отця Протоігумена Йоанікія Чверенчука ЧСВВ, яким співслужили 25 священиків, та у супроводі молодіжного хору «Осанна», що діє при церкві Царя Христа.

 

На величному богослужінні були присутні голови обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, обласної ради Олександр Сич, районної державної адміністрації Ігор Овчар, районної ради Володимир Семенів, заступники голів ОДА Роман Іваницький, райдержадміністрації Володимир Дутчак, районної ради Руслан Фармус, керівник виконавчого апарату районної ради Юрій Проценко, міський голова Тисмениці Богдан Дарчин інші посадові особи району.

 

Відправа відбувалася при вході в базиліку Погонянської Богородиці, на другому поверсі, її підвалини освячено у червні цього року. А внизу, на першому поверсі, розміщений храм Цариці Вервиці, де вже проходять богослужіння. Будівництво величавої споруди розпочато у 2008 році.

 

Настоятель монастиря Успення Матері Божої ЧСВВ у Погоні о. Никодим Гуралюк щиро подякував поважним духовним особам, які взяли участь у богослужінні, привітав і висловив велику подяку за допомогу та підтримку обласній, районній владі. «Наше село Погоня – маленьке, але давнє і багате своїми традиціями», - сказав він. За словами настоятеля, місце для будівництва собору обрано не випадкове. Тут за часів князя Данила Галицького була зведена церква на честь перемоги над татарами. А в 17 столітті відбулося чудодійне об’явлення ікони Богородиці. Прочанам Никодим Гуралюк захоплено сповіщає, що наступну Міжнародну прощу вервиці за єдність церкви буде проведено також у Погоні, і відбудеться вона у першу суботу та неділю жовтня.

 

Сприяла успішному проведенню відпустової прощі погода та добра організація. Тут розгорнулася виїзна торгівля, було гаряче харчування, чергували автомобілі швидкої допомоги, патронажні служби Товариства Червоного Хреста України, чергові райвідділів міністерств надзвичайних ситуацій та внутрішніх справ України в області, які при потребі, надавали паломникам необхідну допомогу чи підтримку.


04.10.2011 2257 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

561
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1743 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1088 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

523
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6870 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11323 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

299

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1030

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1076
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

237
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1045
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

811
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

674
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2907
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4407
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18403
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

257
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

324
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

633
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

735