На Івано-Франківщині створили парк скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК»

 

День, 23 жовтня, назавжди вписано золотими літерами в історію Коломиї. Завершився восьмиденний симпозіум скульпторів «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК», в результаті якого місто отримало великий подарунок. Відтепер сім скульптур на тему писанки прикрашають сквер позаду Музею писанкового розпису.

 

Ще одна робота у камені залишилася на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу, де, власне, скульптори працювали.


Автор проекту – Оксана Островська, шеф-редактор тижневика «Коломийські вісти». Ще два роки тому активна журналістка подала заявку на отримання Президентського гранту. Підштовхнула її на таке сміливе рішення участь у круглому столі, присвяченого туристичній привабливості міста.

 

– Коломия позиціонує себе писанковим краєм. Це – бренд, який потрібно розвивати. Потрібно створювати нові проекти, які продовжили б ідею писанковості нашого міста та привернули увагу туристів з усього світу, – розповідає Оксана Островська.

 

В червні вона отримала 73,5 тисячі гривень для реалізації амбітного проекту. Цих коштів було замало, а тому Оксана Островська шукала меценатів. Каже, що ідея дуже сподобалася людям і всі, до кого зверталася, охоче відгукнулися.

 

Далі йшла важка, непомітна для сторонніх очей, організаційна робота, з якою п. Оксана за свідченням учасників симпозіуму впоралася на відмінно. Важливим етапом реалізації проекту був відбір каміння для скульптур. Для цього довелося поїхати на Львівщину у село Демня, де, за словами експертів, каміння добре піддається обробці і при цьому добре витримує різні кліматичні умови. Щоб вчасно отримати матеріал для роботи скульпторів, не обійшлося без допомоги краянина, а нині голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка.

 

15 жовтня відбулася офіційна церемонія відкриття симпозіуму. В ньому взяли участь 8 скульпторів, які представляли Львів, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ та Коломию. Вони погодилися працювати у надзвичайно тісних часових рамках. Вони всі захопилися ідеєю писанки і без відпочинку працювали зранку до вечора. З кожним днем скульптури набирали обрисів, мистецький задум ставав зрозумілим. «Результат перевершив всі очікування», – так оцінила роботу ініціаторка проекту.

 

22 жовтня всі роботи були завершені і близько півночі остання стилізована писанка зайняла своє почесне місце серед новоствореного парку скульптур. «Я дякую всім тим, хто допоміг мені у впровадженні проекту, – мовила задоволена журналістка. – В першу чергу, цей парк скульптур – це заслуга скульпторів, які зробили ці прекрасні роботи. Не обійшлося без допомоги Михайла Вишиванюка та Михайла Костюка – голів Івано-Франківської та Львівської обласних облдержадміністрацій. Саме під їх патронатом пройшов весь симпозіум».

 

Ранок видався дещо похмурим, проте настрій у містян був святковим. Відкриття та освячення скульптур розпочалося з подвір’я педагогічного коледжу. Автор роботи «Писанкові мої обереги» Богдан Гладкий, доцент кафедри образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника отримав від Валерія Ковтуна, директора Коломийського педколеджу, грошову премію, а також за рішенням викладацького колективу удостоєний звання почесного члену педагогічного коледжу. «Враження від симпозіуму в мене однозначно позитивні, тому що це місце, де збираються однодумці. З одного боку такі заходи є повчальними, тому що кожен володіє якимись особливими прийомами і ти ніби стаєш студентом на якусь мить. Крім того є проблема, що ти не знаєш каменю і тобі треба у короткі терміни дати з ним раду, щоб достойним був результат», – розповідає пан Богдан.

 

Подальші урочистості перемістилися до парку скульптур. Зі словами подяки Оксані Островській виступили Михайло Негрич – голова Коломийської РДА, Богдан Болюк – голова Коломийської районної ради, Ігор Слюзар – міський голова, Василь Тимків – заступник начальника управління культури Івано-Франківської ОДА, Миколай Сімкайло – Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, Віторія Плахта – голова обласної організації Національної спідки журналістів України та інші.

 

– Переконаний, що про цей парк скульптур буде знати не тільки Коломийщина та Івано-Франківщина, але й цілий світ, що в Коломиї є музей писанки та сім скульптур писанки світового рівня, – запевнив Михайло Негрич. До його слів доєднався мер міста: «Всі будуть йти через цей парк скульптур і дивуватися як за ці дні з брили каміння виростали справжні витвори мистецтва. Це – дуже гарна ідея, яка принесе лише позитив».

 

Від депутатів Коломийської районної ради виступив Богдан Болюк: «Цей проект став прикладом того, що люди і влада разом можуть багато зробити разом. Мені дуже приємно, що на цьому дійстві присутні майже всі голови сільських рад. Це означає, що місто і район разом».

 

Після промов та офіційного перерізання стрічки владика освятив сім скульптур, а учасники симпозіуму отримали пам’ятні подарунки. Насамкінець всі причетні до проекту «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» зробили спільне фото коло Музею писанкового розпису.

 

 


24.10.2012 984 1
Коментарі (1)

довгожитель 2012.10.27, 11:32
Такого типу скульптури зробили колись у Франику. Порозставляли по газонах. І де вони??? Більша частина позникали... Хочеться думати, що в Коломиї ці скульптури будуть довго у тому парку, а не десь у садибі якогось туза...
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1663
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

473

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

588

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1446

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

549
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

785
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

175
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830