На Івано-Франківщині планують створити реабілітаційний центр для дітей війни

В Івано-Франківській області планують створити реабілітаційний центр для дітей війни. У ньому пацієнтам надаватимуть психоемоційну допомогу, лікуватимуть опорно-руховий апарат та центральну нервову систему.

Про це Суспільному розповіла головна обласна педіатриня, регіональна координаторка всеукраїнської програми "Ти як?" Лариса Підвербецька, передає Фіртка.

"Ми акцентуємо на ментальному здоров'ї як дорослих, так і дітей, насамперед ВПО, людей з інвалідністю, наших захисників і захисниць.

Тому цей реабілітаційний центр дуже важливий для нашого Прикарпаття. Для цього сприяє все: і природа, і тиша, і фахівці, які можуть надати тут необхідну допомогу", — розповідає Лариса Підвербецька.

читайте також: Перший в Україні: на Прикарпатті створять реабілітаційний центр "Діти війни" (ФОТО)

Центр створять на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Головний лікар медзакладу Тарас Мельник каже, що ідея створити реабілітаційний центр виникла після того, як обласна рада передала лікарні один із санаторіїв, який перебував у стадії ліквідації. Зараз готують проєктно-кошторисну документацію.

"Там є півтора гектара землі, які можна використати для його створення. Територія розташована на такій висоті, що ідеально підходить для лікування бронхо-легеневих захворювань.

Бо інакше це пропаде: буде черговий готель або відпочинковий комплекс, а можливості цим дітям отримати безкоштовну реабілітацію або навіть санаторно-курортне лікування нема. Ми хочемо поєднати реабілітацію і санаторно-курортне лікування.

Такого в Україні немає", — розповів Тарас Мельник.

Медик додає, що у центрі зможуть лікуватися і військові. Адже є дослідження, що реабілітація батьків-військових у присутності дітей відбувається краще.

"Розглядаємо варіант, щоб могли реабілітуватися і батьки цих дітей. Природа там унікальна. Ми вивчали історичні, архівні документи, зокрема — з Кракова і Варшави: чому там будувався санаторій, чим там лікували. Ми хочемо це відновити", — говорить Тарас Мельник.

Центр повинен складатися з чотирьох корпусів. Один — для реабілітації дітей з онкологічними захворюваннями, другий — з бронхолегеневими, третій — для дітей війни й четвертий — для санаторно-курортного лікування.

"Зараз санаторно-курортне лікування не буде фінансуватися Міністерством охорони здоров’я, але треба його зберегти", — пояснює Тарас Мельник.

За словами медика, у планах — відновити лікувальні колодязі з ропою в Делятині, облаштувати сім басейнів. Також хочуть, щоб у центрі були вулики з бджолами, коні.

"Мають бути метелики, художнє лікування піском, сенсорні кімнати. Вартість сенсорної кімнати — 6 мільйонів гривень, це розвиває рухи дітей, особливо з неврологічними проблемами", — розповідає Тарас Мельник.

Облаштування центру потребує значних грошей. Тому організатори звернулися у різні фонди, співпрацюють з 12 країнами, шукають потенційних спонсорів.

"Але всі хочуть проєктно-кошторисну документацію, якої ще поки немає. Ми плануємо одночасно приймати 200 дітей. Сума проєкту — 10 мільйонів євро", — каже Тарас Мельник.

Регіональна координаторка всеукраїнської програми "Ти як?" Лариса Підвербецька говорить, що проєкт реабілітаційного центру розробляють фахівці. Зараз визначають кількість місць, площу, обсяг будівництва, їхню вартість.

"Ми будемо залучати субвенції на державному рівні, фінансування з обласного бюджету. Але основна частина — це буде співпраця з міжнародними організаціями й вливання саме таких грошей, тому що це — дуже дорогий проєкт", — розповіла Лариса Підвербецька.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)


24.08.2023 Іван Муканик 854
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

786
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11323 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1956
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1844
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2843
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4728

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

485

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1135

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1647

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1398
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1788
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1605
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8850
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

692
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

768
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1956
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

926
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

437
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

330 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

777 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

816