На четвертій стадії раку прикарпатці зробили унікальну операцію (відео)

Україна – єдина країна Європи, де тестують унікальну систему лікування онкології, навіть на четвертій стадії захворювання. Операцію роблять безкровно в Інституті раку – лапароскопічно.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, пацієнти після проведення такої операції можуть прожити шість-сім років, пише Фіртка.

Спеціальна голка проходить через стінку печінки і дістається прямо середини метастазу. Висока температура на кінці унікального поки що інструмента буквально випалює злоякісну пухлину. Опік  звісно буде, але вже за місяць зарубцюється і ракові клітини не підуть далі. 

Найдивніше в цій операції - самі пацієнти, бо в їхніх діагнозах ідеться про четверту стадію раку. Унікальну процедуру зробили мешканці Коломиї Івано-Франківської області Любові. Їй видалили частину кишківника та пухлину печінки, однак рак устиг дати метастаз у печінку. Жінка погодилася на незвичну операцію. По-перше, йдеться про печінку. Часто під час втручання в цей орган - пацієнти помирають прямо на операційному столі. Та й повноцінне хірургічне втручання в печінку можуть провести лише п’ять клінік на всю Україну. По-друге, скальпель у цій операції майже не застосовується. Ідеться про лапароскопічне радіочастотне винищення метастазів і пацієнт уже на другий день може йти додому. По-третє, метод дозволяє лікувати людей із четвертою стадією раку.

Проте цю інноваційну японську технологію використовують тільки в Японії і Україні. "Імідж нашого закладу високо характеризує наукових співробітників, спеціалістів. Нас знають далеко. І в Японії також. Україна давно привертає увагу японців", - повідомила директор Інституту раку Олена Колесник. 

Під час унікальної операції завідувач відділення малоінвазивної та ендоскопічної хірургії, інтервенційної радіології Андрій Лукашенко не використовував скальпелів і ножів. Замість них - комп’ютери. Хірург візьме скальпель до рук один раз – із самого початку, щоби ввести в черевну порожнину порти, через які отримає доступ до потрібних органів. 

Хто б міг подумати, безглузда плямка і є тим страшним раком, який може коштувати життя. Лікарі вводять через порт спеціальну голку. Це саме через неї  метод називають інноваційним. Голка - найтонший такий інструмент у світі, а тому, за словами лікарів, більш прицільна і може видаляти менші за розміром пухлини. "На кінці цієї голки ми маємо ще такий зонтик, який розширює зону розрушення пухлини. Він вводиться в пухлину і подається на кінці зонтика дуже висока температура", - розповів спеціаліст.

У підсумку пухлина була зруйнована. "Якщо метастаз більше трьох сантиметрів уже такий метод не може бути застосований. Тоді вже - тільки видаляти частину печінки. Самостійно ця методика дає шанс вилікуватись в 30% випадків. Додавання хіміотерапії підвищує шанс вилікування до 50-60%", - додав хірург Лукашенко.

Цифри справді дивовижні. Те, що раніше звучало як смертний вирок, тепер більше ніж у половині випадків піддається лікуванню. І головне - цей апарат знаходиться у Києві. "Ми вже застосували його у більше тридцяти хворих. Ця технологія має переваги над тим, що були розроблені десять років тому", - переконує Андрій Лукашенко.

Одна з цих 30 – Любов із Коломиї. Лікарі дають жінці хороші прогнози. "Якщо так піде далі, вона завтра-післязавтра вона вже буде дома", - прогнозує Лукашенко. 

а на цьому радісні новини слід перервати. Коштує цей апарат близько 40 тисяч доларів, а ще ті надтонкі голки, які зруйнували пухлину - одноразові. Кожна коштує від 600 доларів. І нарешті, головне - дивотехніку Україні надали тимчасово. Безкоштовно Україна використовує його тільки на час тестування методу. За місяць контракт на використання приладу добігає кінця. І якщо подовжити його не вдасться, невідомо чи зможе клініка придбати такий апарат. Ефект від нового способу, кажуть лікарі, уже бачать.

Лише за минулий рік в Україні зареєстрували 169 тисяч нових звернень. Половина з цих пацієнтів до цього дня не дожили. 


11.02.2019 1396
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2018
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1882
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1881
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5589 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2175 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

774

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

845

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1050

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1024
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1797
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3703
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10294
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26184
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10215 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7742
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

268
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

292
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

407
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1307
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

909