Мости своїми силами, електронний щоденник та якісна медицина для сіл: прикарпатські ОТГ розповіли про свої успіхи

15 серпня в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», в рамках «Презентації кращих практик та проєктів прикарпатських ОТГ» три громади розповіли про свої цікаві напрацювання.

Про це повідомили в Центрі, пише Фіртка.

Будують і ремонтують інфраструктуру усі ОТГ. Активним цей процес є завдяки коштам інфраструктурної субвенції. А у Ланчинській громаді, наприклад, до цього процесу прямо залучені зацікавлені мешканці. Тут своїми силами за два роки збудували два мости через річку Прут, які вирішили проблему доступності.

«Вирішити всі проблеми, які накопичувались роками, одразу неможливо. Коштів завжди бракуватиме. Але якщо це потрібно людям і з ними говорити, то вони також долучаються до спільної роботи», - говорить голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.

Він же додає, що минулого року у Ланчині фактично збудували 12 метровий міст через річку Слобушницю, який відрізав частину селища і люди змушені були робити багатокілометровий об’їзд, щоб дістатись до центру селища. Громада закупила матеріали та організувала технічний нагляд, експертизу, а люди власноруч долучились до будівництва. Зекономили при цьому кількасот тисяч гривень. Мільйонний проєкт, за словами Володимира Поповича, обійшовся громаді у 87 тисяч гривень.

А вже цього року, тут перебудували старий дерев’яний пішохідний підвісний міст довжиною майже у 100 метрів через річку Прут в іншому районі селища. Тут вже люди закупили матеріал для укріплення, а комунальне підприємство виконало усі роботи. В результаті – мешканці понад 400 будинків у кілька разів швидше можуть дістатись центру селища.

Тлумацька ОТГ презентувала кращу практику впровадження медичної реформи. Створений у 2017 році з нуля Центр первинної медичної допомоги за два роки показав таку якість надання послуг, що залучив на обслуговування 8 сіл, які не входять у громаду, і не закрив жодного сільського ФАПу.

«Зараз наш Центр обслуговує 19400 пацієнтів за укладеними деклараціями, з них трохи більше 10% - з-за меж громади. 18 лікарів мають достатнє навантаження, і в середньому заробітну плату близько 15600 грн. Завдяки співпраці з НСЗУ ми отримали досить великі кошти. Лише за 2019 рік – це 5,9 мільйона гривень. Тож закуповуємо необхідне обладнання та медикаменти. Вже маємо свій автомобіль Але все це завдяки командній роботі», - розповідає керівник Тлумацького Центру ПМД Оксана Мельник.

У планах, за її словами, закупка ще одного автомобіля, розширення денного стаціонару та створення відкритої рецепції, впровадження телемедицини.

А представниця Рожнівської громади Валентина Розвадовська презентувала цікаву освітню практику - впровадження «Електронного щоденника» у Хімчинському ліцеї.

«До цієї думки нас підштовхнула необхідність якось комунікувати з батьками наших учнів, великий відсоток яких багато часу не бачить своїх дітей, відповідно не контролює їх успішність, - зазначила директорка Хімчинського ліцею Валентина Розвадовська, - Ми спробували запровадити електронний щоденник у двох класах в якості експерименту. Батькам і дітям сподобалось. Минулого року ще у чотирьох. А з 1 вересня цього року – система запрацює в усіх класах Хімчинського ліцею».

Для цього поступово закупили в усі класи по одному ноутбуку, щоб вчитель міг виставити оцінки одразу після уроку. Він, до речі, використовується і для роботи з проектором на уроках. А сама програма для ведення щоденника і журналу, за словами Валентини Розвадовської, у мінімальному обсязі є безкоштовною.


15.08.2019 735
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1216
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2531
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2116
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2171
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6554 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2455 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

338

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1151

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1285

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1404
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

282
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

587
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2064
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26515
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

556
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10469 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8014
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

538
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

406
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

548
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

625
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1586