Москва заспівала на біс “Журавлину долю” із Мартою Шпак

 

В знаменні дні української культури в Росії, присвячені 198-й річниці народження українського поета, письменника, кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, співачка, Заслужена артистка України Марта Шпак заспівала своїх милозвучних пісень та подарувала присутнім всім гостям – і українцям, і представникам інших національностей, що проживають в Москві, шанують українську культуру, мистецтво і пісню, неповторних захоплюючих вражень і залишила теплі спогади про Україну в серцях кожного.

 

Національний культурний центр України, що на Арбаті, був переповнений глядачами. Урочистий вечір з цієї нагоди розпочались вітанням від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка учасникам зібрання, які  зачитав радник-посланник посольства В`ячеслав Яцюк.

 

Після генеральний директор Центру, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко виступив із доповіддю "Про спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку і Михайлу Щепкіну в Москві”. Відтак прозвучали перші звуки української колоритної музики і на сцені з’явилась красуня у білосніжному стилізованому вбранні… Окрім авторських Марта Шпак заспівала і знані пісні на слова Шевченка – “Ой у горі роман цвіте”, “Якби ви знали паничі” та “Зоре моя вечірняя”, що під звуки роялі в тандемі із неповторним голосом співачки, і справді, наче повернула в часи “Шевченківської” України та сколихнула серця присутніх до підсвідомої радості за життя сучасне в порівнянні з життям минулим нашої країни..

 

Навіть ті, що вперше чули спів Марти Шпак в Москві – вигукували “браво” і висловлювали слова вдячності організаторам концерту за запрошення української талановитої дівчини, що не тільки вкотре представила на найвищому рівні культуру, мову і пісню України, але і надихнула людей до високих почуттів та звершень вже своєю тільки появою на сцені, співом, ніжними словами та й, взагалі, всім своїм творчим перебуванням там від першої до останньої хвилини.

 

Родзинкою концерту були веселі пісні з репертуару Марти Шпак, які вона виконала з талановитими дітьми з Франківщини – дитячим зразковим фольклорним ансамблем “Маленькі бойки”.

 

А найзахоплюючим моментом для співачки, окрім теплого прийому та бурних аплодисментів, був фінал концерту – весь зал підспівував двічі на біс авторську пісню Марти Шпак про Україну “Журавлина доля”. “В той момент я не вірила, що за кордоном і що в залі не тільки українці.. Я вдячна долі за свій дар співати, нести українську пісню у світ і писати таких пісень, як “Журавлина доля”»  – поділилась,  співачка.  “Зворушили нас також і відвідини славної “Красной площади”, Кремля,  музеїв, соборів і ще набережної ім. Тараса Шевченка в Москві, які ми вперше в житті мали честь бачити!”.

 

Марта Шпак висловлює щиру подяку Державному управлінню справами Президента України, Міністерству культури України та Національному культурному центру України в Москві за запрошення на таку важливу українську подію в Російській Федерації. А ще дякує від душі за теплий прийом пану Володимиру Мельниченку та його рукописи «Шевченківська Москва», «Гоголівська Москва», пані Ларисі Бондарчук та керівнику “Маленьких бойків” – пані Наталії Шпак за допомогу в організації концерту і створенні незабутніх вражень про Великі дні шанування Тараса Григоровича Шевченка в Москві.

 

 

Читайте також:

Прикарпатський колектив "Маленькі бойки" виступили у Москві


19.03.2012 2279 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

566
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1754 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1089 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11326 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

681
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2911
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4410
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18404
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

260
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736