"Могли б закритися, якби місто не взяло під свою опіку", — керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю про фінансову кризу

Перший добровольчий хірургічний шпиталь в Івано-Франківську функціонує вже два роки. За цей час медичний центр стикнувся й з неабиякими труднощами, зокрема й браком фінансування.

Про це під час етеру програми "Новий погляд" розповів керівник першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук, пише Фіртка.

Чоловік ділиться, що коли медичний центр втратив фінансування — він писав листи міжнародним організаціям про допомогу.

читайте також: "Кінець 2023 року здавався найтемнішим часом", - Станіслав Онищук про роботу першого добровольчого хірургічного шпиталю

"Ми хочемо залишити собі напрям лікування військових, тому що розуміємо у ньому велику соціальну потребу. Потрібна наша згуртованість і сфокусованість на вирішення саме лікування військової травми. Ми це робимо досить ефективним способом і при невеликих затратах.

Але для цього нам потрібне фінансуванням, ми готові звітувати, готові запрошувати до себе, щоб вони дивилися, як ці речі відбуваються, що вони прозорі, чіткі і з дуже вимірними показниками.

Такі листи я й писав, причому кожен індивідуально, враховуючи специфіку тих чи інших організацій. Я навіть писав листи на Міністерство охорони здоров'я, Міністрество оборони, Міністерство внутрішніх справ. Але жодної відповіді не було.

Я розумію, що ми для них маленькі, ми й не заперечуємо, але ми цю справу робимо і хочемо рухатися далі не кожен з нас окремо, а разом — як складова, умовно кажучи, Збройних сил", — розповідає Станіслав Онищук.

Директор медичного центру каже, що зробив ще одну спробу — перед Новим роком звернувся до міського голови Руслана Марцінківа.

"Я розповів нашу історію. Сказав, що ми лікуємо військових і за місяць до нас приблизно 15 приходить. Вони всі з різними пораненнями. Більшість — з Івано-Франківська. Думаю, це через територіальну зручність і тому, що інші лікарні їх направляють до нас.

Але ми під загрозою того, що вже не зможемо продовжувати працювати у 2024 році. І в мене є пропозиція. Місто ж не має свого реабілітаційного центру. Звісно, має лікарні комунальні, але спеціалізованого реабілітаційного центру немає.

Ми готові ним стати, хай це буде комунальний чи напівкомунальний заклад, я тоді не знав цього механізму. Але ми готові робити операції і не просимо на них гроші. На них ми якось фінансування знайдемо, можливо, приватні люди дадуть.

І ми готові надавати бійцям Івано-Франківської громади психологічну, фізичну та соціальну реабілітації. Тоді міський голова сказав, що наразі не може прийняти рішення, йому потрібно подумати і порадитися зі своїми заступниками.

Для мене це був один із найважчих моментів року, коли мені треба було дочекатися відповіді і не закрити лікарню.

Напередодні Нового року ми зібралися з колективом нашого шпиталю, а це близько 20 людей було на той момент, і домовилися попрацювати на волонтерських засадах. Власне, ми так і починали працювати у нашому госпіталі.

Перші п'ять місяців ми працювали повністю на волонтерських засадах. І знову домовилися так попрацювати два тижні. Якщо ж знайдуться якісь кошти - ми між собою поділимо, якщо ж ні - значить так судилося. Починали як волонтерський госпіталь - так і закінчимо.

Але про нашу домовленість я не говорив міському голові. І саме 15 січня під час брифінгу Руслан Марцінків каже, що місто бере під опіку перший добровольчий хірургічний шпиталь. Мені в той день це не могло вкластися у голові.

Причому я цю новину побачив в інтерненті. Я тоді думав - це ж треба, як думки можуть матеріалізуватися. Людина мріє, хоче щось зробити і задля цього багато віддає - то й потім отримує багато.

Існують речі, які працюють на вищому рівні. Ми зрозуміли, що важливо продовжувати те, що вважаєш за цінне, які б обставини не були", — додав керівник шпиталю.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


29.03.2024 Тіна Любчик 339
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1426
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2690
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2207
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2279
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6842 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2559 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

447

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1281

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1378

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1556
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

398
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

667
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

156
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26627
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

632
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10561 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

166
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

187
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

500
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

643
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

708