Мобільний додаток "Дія" запрацював офіційно

В Україні врешті запустили мобільний додаток "Дія". В перспективі, цей сервіс має об'єднати всі державні послуги в одному сервісі. Сервіс працює у вигляді мобільного додатку та сайту.

Додаток офіційно презентували у четвер, 6 лютого, президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Олексій Гончаренко та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Під час презентації президент наголосив, що держава має бути для людей простим сервісом, і додаток Дія є першим кроком до цієї мети.

Електронний паспорт до кінця року

Президент наголосив, що до кінця року громадяни отримають доступ до електронного паспорта. За допомогою цифрового документа українці зможуть: 

  • здійснювати подорожі країною залізничним та повітряним транспортом;
  • отримувати медичне обслуговування;
  • здійснювати банківські операції;
  • отримувати адміністративні та інші державні послуги;
  • підтверджувати особу на запит правоохоронців.

Протягом року оцифрують ще 50 послуг

Прем'єр-міністр зазначив, що метою команди є протягом наступних трьох років оцифрувати усі державні послуги. У 2020 році заплановано оцифрувати до 50 найпоширеніших державних послуг. 

Він також додав, що функціонал документів згодом буде розширений. Наприклад, за допомогою водійського посвідчення можна буде засвідчувати особу, тобто воно дозволить купувати, до прикладу, квитки на літак чи залізничний транспорт.

Над чим працюють зараз

Керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік розповів, що наступними послугами, які будуть оцифровані, стануть: 

  • автоцивілка; 
  • студентський квиток;
  • паспорт громадянина України (id-картка та закордонний паспорт).

Команда проєкту вже працює над реалізацією цих послуг і вони стануть доступними найближчим часом. За 3 роки уряд має намір навчити користуватися цифровими послугами понад 6 мільйонів людей. Для цього стартувала програма Дія – цифрова освіта.

Варто наголосити, що зовсім скоро додаток Дія не тарифікуватиметься мобільними операторами України, тому не потрібно буде сплачувати за інтернет-трафік, який використовуватиме додаток для роботи.

Коли запрацює Дія і де завантажити додаток

Додаток стартує вже з 6 лютого. Його можна безкоштовно завантажити у магазинах додатків для Android та Apple вже зараз. Кожного тижня планується надавати нові цифрові рішення для громадян.

Для ідентифікації та авторизації застосовується система Bank ID або ж додатки від monobank та "Приватбанку".

На що здатен додаток Дія зараз

Наразі додаток надає громадянам України доступ до кількох оцифрованих документів та сервісів.

Як діють цифрові документи:

  • Цифрове водійське посвідчення та техпаспорт діють замість оригіналів.

  • Цифрові документи дійсні лише у застосунку Дія.

  • Поки цифровим техпаспортом можуть користуватися лише власники авто.

  • Поліція перевіряє документ за його QR-кодом або номером в базі.

Не всі отримають доступ до водійських посвідчень

Наразі оцифровано 6 мільйонів з 9,5 мільйона посвідчень. Не потрапила частина документів, виданих до 2013 року. Чому так? Новий реєстр водійських посвідчень був створений у 2013 році. З 9,5 мільйона власників водійських посвідчень фото відображалися лише у 2,5 мільйона осіб.

Компанії розробнику вдалося отримати якісні дані із демографічного реєстру та надати можливість 6 мільйонам українцям отримати електронні документи. Компанія й надалі працюватиме над підвищенням і гарантуванням безпеки даних.

за матеріалами сайту 24


06.02.2020 7020
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739