Між електро та бензином: тест-драйв плагін-гібриду від салону "Volt"

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

Тому після тест-драйву Chevrolet Volt II генерації, Фіртка разом із Volt салон електромобілів вирішили проїхатися на авто, яке було першим плагін-гібридом концерну "General Motors" - Chevrolet Volt, розробка якого почалася ще у 2007 році, а вже перші автомобілі з конвеєра зійшли у 2010.

Плагін-гібриди сьогодні є оптимальною альтернативою для українських водіїв, котрі цінують екологію та хочуть заощадити.

Chevrolet Volt – так званий «підзарядний гібрид», тобто, електромобіль, який відмінно влаштує тих, у кого гостро стоїть питання «що робити, якщо заряд вичерпаний, а до найближчої розетки ще мільйон кілометрів». 

Що цікаво, виробник уникає терміну «гібрид», називаючи Chevrolet Volt «електрокаром з подовженим запасом ходу». Такий автомобіль підзаряджається від мережі 220Вт, як електромобіль. Однак, після того, як «сяде» електрична батарея, він просто перетворюється на бензинове авто, причому звуку роботи двигуна практично не чути й немає жодних змін у «поведінці» транспортного засобу.


Характеристики:

І-ша генерація

2014 рік випуску

Плагін-гібрид (проїзд в межах 70 км на електриці, далі автоматично перемикається на бензиновий двигун)

Батарея: 11 кВт⋅год

Електродвигун 75 кВт

Габарити: 4582 x 1808 x 1432

Вага: 1607 кг

Єдиний силовий агрегат Chevrolet Volt складається з двох частин. Першою складовою є чотирициліндровий 1.4-літровий двигун. Другою складовою стали два електромотори. Разом вони гарантують 151 кінську силу. Витрата пального на рівні 5.6 л/100 км у змішаному циклі.

Головною особливістю, яка відрізняє першого Volt від його молодшого брата, є менший запас ходу на чистій електриці - до 70 км, у порівнянні зі 120 км Volt ІІ генерації.


Сіли та поїхали:

Зовнішній вигляд Chevrolet Volt першої генерації дещо простіший, ніж у його наступника. Однак, авто доволі стильно дивиться та вирізняється у транспортному потоці.

Всередині кардинально не відрізняється від сучасних моделей автомобілів із бензиновим двигуном – тут все на своїх місцях. Тому, сівши за кермо цього плагін-гібрида, вам не доведеться переналаштовуватися на управління чимось незвичайним і дуже складним. Звикаєш з перших хвилин водіння.

Інженери добре пропрацювали салон автомобіля для водія: простір, зручні крісла, багато поличок і ніш, які розумно розташовані, два дисплеї, хороший огляд, два великих дзеркала з боків. Дисплей зліва інформує водія про витрату електричної батареї і стан паливного бака. Під час поїздки табло перед кермом показує водієві рух енергії, інформацію про заряд, скільки ми проїхали на електротязі, скільки на бензині, в якому режимі ми рухаємося і хочу відзначити ще одну функцію, яку можна побачити на екрані, це тиск в колесах.

За параметрами управління і їзди хетчбек не поступається своїм бензиновим родичам, і не пасе задніх серед чистих електромобілів, про що свідчать старт без ривків і відчутного перемикання передач та швидкий розгін - до сотні за 10 секунд.

Немала вага автомобіля – понад 1600 кг - дає відмінну плавність ходу, а низький центр ваги та розміщені посередині батареї - хорошу стійкість і керованість – авто добре тримається траси та легко входить у повороти. Якщо до цього додати ще й хорошу звукоізоляцію, то м’який хід та тиша під час поїздки – вам гарантовані. Але разом із цим через низьку підвіску високі бордюри для нашого Volt протипоказані.

Максимальна швидкість, яку розвиває наш плагін-гібрид - 161 км/год. І, повірте, цього цілком достатньо в реальному житті.

У рух приводиться кнопкою, розміщеною там, де й у бензинових родичів ключ запалювання.

Попри чималі розміри, в авто можуть сісти лише 4 особи: два задніх крісла розділяє високий тунель, під яким схована тягова батарея. Через занижений дах задньої частини в багажнику Volt не вдасться розмістити габаритні вантажі, проте його загальний об’єм все ж чималий: 1005 л при складених задніх кріслах.

За рейтингом EuroNCAP  Volt першого покоління має 5 зірок з безпеки. В базову комплектацію входять вісім подушок безпеки, трекшн-контроль, ABS і Brake Assist, контроль стабільності, датчики тиску в шинах. Є система звукового попередження пішоходів під час руху на малих швидкостях, яка вмикається вручну.


Порахуємо:

Пробіг Chevrolet Volt  на одній зарядці може здатися занадто маленьким, якщо його порівнювати з «чистими» електромобілями, але більшість щоденних поїздок, насправді, вписуються в дистанцію до 100 км. Плюс – невеликий час для поповнення запасу електрики: близько 4 годин від звичайної побутової розетки. І їдемо далі. 

Заряджаємо автомобіль у звичайних домашніх умовах. По тарифу виходить так:

24 кВт по 1,6 грн = 38 грн на 150 км. Тому 1 км це приблизно 26 коп.

Вартість такого автомобіля у Салоні електромобілів VOLT, що на вулиці Галицька, 80а в Івано-Франківську становить близько 14 тис у.о.


Наша думка:

Volt - цікавий, динамічний, зручний в управлінні, у міру економний і не прив'язаний до «точки неповернення» 65 км запасу ходу, які дає нам виробник, все-таки немало у масштабах Івано-Франківська.

На цьому авто спокійно можна їхати на роботу, завести дитину у садок чи школу, робити покупки, вирішувати інші поточні питання. І все це вам обійдеться доволі дешево.

«Відкатали» денну програму– і на зарядку.

Це також і повноцінне єдине авто у сім’ї, яке підійде як для короткотермінових поїздок по місту, так і на далекі відстані.

Фотогалерея


04.12.2019 Марія Лутчин 8206
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19539
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739