Містер Фікс – у вас є план?

 

Писатиму знову зло. Зло, бо боюсь, що вкотре змарнуємо черговий шанс, який послав нам Бог.

І причиною цього бачу незарадність наших лідерів.

Не є прихильником Тимошенко, але різниця просто вражає. Так само, як і не контрольованість процесу.

Розумію, що це пов’язане з триголовістю нашого лідерства.

Але одноголовий Порошенко, за результатами вчорашнього дня, видається зробив більше, ніж наш лідерський триголов. Принаймні проявив притомність. Особливо зупиняючи провокацію на Банковій, де триголова намарно чекали три-чотири години. Та він напевно «думу думав» - вкотре «складав план».

Однак все по порядку:

Для поводирів нації Революція вибухнула абсолютно несподівано. Очевидно поводирі самі не надто зрячі. Тому запитання – які вони поводирі.

Так само неочікуваними для них були й ті 100 000 людей, що прийшли підтримати євроінтеграцію ще до Вільнюського Позорища 24 грудня.

Хоча, звісно, сьогодні не признаються. Казатимуть, що все знали, все передбачали і у них був такий «секретний план».

Тому за день до Революції вони звично, як ягнята на заріз, полинули до Вільнюса, щоб черговий раз по розкладу отримати плювок у лице та копняка під зад від актуального «гаранта». Бо за останні роки вже не можуть не програвати. Така вже в них була роль останніми часами.

А тут така проблема. Революція взяла і вибухнула.

Хто був її батьком, тієї Революції, хто нацькував «Беркут» на вже завмираючий і покинутий реєстровою опозицією Майдан – це питання інше. І не рівня усвідомлення наших реєстрових опозиціонерів. Хоча й підозрюють :) Але це тема іншого опусу. В часи більш спокійні.

Нічого не підозрюючи в ніч з 29 на 30 листопада вони як чемні дітки дружно помили ноги та пішли спати, залишивши студентів на Майдані.

Та Революція, спричинена розгоном Майдану, таки виволокла їх з тепленьких ліжечок в ніч з п’ятниці на суботу. Історія невідворотна. Співчуваю. Так солодко бути його величності опозиціонером.

І не лише виволокла, а й поставила перед, здається, непосильними для них, як і для їх попередника Ющенка, завданням – очолити цю Революцію. Одним словом – поставила перед ними проблему. Бо ж Революції треба відповідати. Лідером треба бути. І не на словах, а на ділі.

І одразу почали проявлятися їхні індивідуальні вади. І вади тієї осоружної триголовості. Бо ж одна голова туди – друга сюди – це ще пів біди. Але ж вони ще й ревнують одна до одної, слідкують одна за одною. І т.д. Що чіткій організації хвилі народного обурення, яка насувалася, тільки заважало.

Революція винесла кожного з них, як ті три тріски, на сам вершечок хвилі – і все стало ще більш очевидним. Ба більше, чим вищою була хвиля – а вона набирала сили сама по собі – без їхньої керівної та спрямовуючої – то тим очевиднішою ставала їх незарадність та розгубленість.

Кожен з них одразу ж спробував заховатися за двох інших. Так і ходять нероздільною трійцею – ховаються один за одним від її величності Історії. А вона все припрошує та припрошує – ну ввійдіть в мене врешті-решт хто не будь, а то навік залишуся дівицею. А вони все – та ми якось не теє, та, може, не сьогодні, та, може, не я а віталій/арсеній/олежик.

         Як в українського класика «пані лягли і просють…». Пані Історія :)

Якийсь сміх тай годі. Революція, люди врешті-решт, таємничий «хтось» розстелили червону доріжку. А воно мнеться, гнеться і не входить.

Але відкиньмо жарти. Бо не до жартів.

Революція це перманентна дія, політичне діяння, театр, якщо хочете, двіжуха. Перед тисячами тисяч потрібно ставити завдання за завданням. Це дійсно називається планом. Не можна настільки упускати ситуацію, як це було в неділю 1 грудня, коли хвиля розбухла до 400000 людей.

Звісно, можна бундючно надуватися – мовляв, маємо «план», але він таємний. Цю таємність вже зберігають три роки. Боюсь, що його так ніхто і не узнає, бо він настільки таємний, що його просто немає. Жарт.

Отож - не можна в такий спосіб «мати план» в умовах революції тижнями поспіль. Тиждень за тижнем, день за днем нам помпатично обіцяють оголосити сакраментальний «план», співають гімн, тричі славлять Україну. І нічого. Перший раз повірять. А за пару днів здуються. Або й самі почнуть знічев’я та з морозу придумувати собі завдання – чіплятися до пам’ятників лєніну, будинків, дерев врешті решт.

Про провокаторів, які підкидуватимуть двіжуху, при такому організаційному безриб’ї, і говорити годі. По суті відсутність будь-яких ідей, що ж зробити з тими тисячами людей просто на блюдечку підносить опонентам, тому жахливому Мордору, який має бути подоланим, право ініціативи.

Люди повинні мати відчуття, що цей таємний план справді існує. Інакше все, як завжди, розсмокчеться.

Однин раз Бог привів нашому триголову 150 000 мітингувальників. Другого разу привів 400 000 мітигнувальників. Але виявилося, що воно їм майже не тра? Звично походили. Поносили прапори своїх партійок – неначе вони це організували. І що далі?

Гарант затаївся у своїй норі десь поміж гір. Вичікує, коли профітькають до кінця?

Але ми, українці народ богообраний. Ми знаємо, що Бог нас любить. Тому ми легко профукаємо навіть, коли він, неначе знущаючись над нашою безголовістю, збере 1 000 000 (мільйон) мітингувальників. Ми знову не знатимемо, що з ним зробити. Окрім як поводити козу та заспівати разів сорок  гімна чи славня.

Та якби регіонали могли отримати від Бозі безоплатно (! фактично даром!) хоча б ті 100 000 народу – та вони б за три години загнали б цю блаженну трійцю аж за Чоп!

Можливо я не правий. Можливо даремно кіпішую – писав вночі, коли люди вже розходились. Можливо наш триголов дійсно втаємничений в якісь неймовірні плани Держдепу та Кнесету. Але ж не можна залишати людей в такому невіданні. Не можна бути такими нікчемними організаторами.

Розумію, що не мають харизми. Розумію, що з освітою не у всіх теє… Розумію, що не «тимошенки», яка думає блискавично. Розумію, що їх троє, бідняток. На одне місце. Та подивіться хоча б на історичну хронічку Помаранчевої революції – повчіться. Повчіться блефувати – «ми маємо план! Перше… Друге… третє…» навіть, якщо це перше – помити руки, а друге – помити ноги і лягати спатки.

Робіть щось! Бо немає часу і змоги змінювати вас на когось притомнішого. Потім поміняємо.

Які цілі ви реально, реально, а не риторично, ставите? Зняти Януковича? Послати у відставку уряд напівмертвого Азарова? Підписати угоду про асоціацію, яку, здається вже забувають? Покарати двох сержантів з «Беркуту»?

Чи ви справді хочете вигравати вибори? Як – знову втрьох? Про це щось пролепетав Яценюк ще у Вільнюсі. І хто він після цього – слова не мої – позичив.

Вчора щось там почали лепетати, що аж у вівторок Верховна рада має послати уряд у відставку – знову чи не Яценюкового авторства. Щас, пошле. І ще одне – а чому б не зробити цього у середу чи четвер. Чи на наступному тижні :)

Це я про те, що час Історії швидкоплинний. Хто не встиг, той…

Ну просто біда якась з нашими лідерами…


02.12.2013 Тарас Возняк 1502 5
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

786
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

608
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1682
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3009
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2459
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2436

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

587

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

599

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1458

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1529
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

560
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

422
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

796
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

193
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

292
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26927
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

752
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

316
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

315
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

640
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1042 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

840