Міська влада («Свобода») «розвела» іванофранківців здешевленням вартості проїзду в автобусах

 

Днями у виконкомі Івано-Франківська відповіли на електронну петицію «Де 3 грн. за проїзд у маршрутках?». Петиція була опублікована 8 січня цього року та зібрала 298 підписів із 250 необхідних. На сайті франківських електронних петицій з’явилася відповідь від імені першого заступника міського голови Миколи Вітенка.

Суть полягає в тому, що виконкомом планується покращення надання послуг перевезення пасажирів в міському громадському транспорті зі збереженням вартості проїзду. Мотивація: зниження ціни квитка не буде, бо перевізники згідно з умовами нового договору мають виконати низку взятих на себе зобов’язань, які призведуть до додаткових витрат власників маршрутів. Цікаво, що у відповіді на петицію новими умовами називаються деякі з тих, які перевізники зобов’язувалися виконати до 10 червня 2015 року ще при останньому подорожчанні вартості проїзду в франківських маршрутках для встановлення ціни квитка 4 грн., наприклад, впровадження форменного одягу водіїв. Коли проїзд подорожчав, літні футболки ми періодично бачили на водіях (перший місяць –два), зимової ж форми так і не було розроблено та затверджено. В цьому вина профільного департаменту, тепер вже окремого управління транспорту. Тут власники маршрутів можуть кивати в бік міської влади.

Звичайно, новий конкурс передбачає набагато серйозніші витрати з кишень перевізників: встановлення електронних компостерів (валідаторів) із запровадженням системи електронного квитка, відео-реєстраторів, нарешті, дорожче обійдеться саме обслуговування великогабаритних автобусів.

Однак керуючись здоровою логікою користі для іванофранківців важко зрозуміти навіщо було виносити на громадські слухання на початку грудня минулого року проект рішення «Про коригування тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування», в якому йшлося про зниження тарифу на проїзд з 4 грн. до 3.50 грн. в зв’язку зі зменшенням вартості паливно-мастильних матеріалів. Тоді громадські слухання, які відвідали небайдужі містяни й активісти, затвердили цей проект рішення. Згідно з обіцянкою присутнього на слуханнях заступника керівника департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігоря Сенчука, невдовзі відповідне голосування мало відбутись у виконкомі.

Але якщо виконком невдовзі проголосував за передвиборчу обіцянку міського голови Руслана Марцінківа про безкоштовний проїзд учнів загальноосвітніх шкіл у міському пасажирському транспорті загального користування, то проект рішення про зниження вартості проїзду в автобусах на 50 коп., який пройшов громадські слухання, не був винесений на голосування.

Кілька днів тому під час ефіру на РАІ керівник новоствореного управління транспорту виконавчого комітету міської ради Олег Ганчак сказав, що для зниження тарифу потрібні ще якісь додаткові консультації з громадськістю (це після відповідних громадських слухань!). І ось вчора ми отримали таку відповідь на петицію.

Висновок досить простий:грудневі громадські слухання виявились просто ширмою для переговорів міської влади, зокрема, Руслана Марцінківа з перевізниками. А проект рішення про зниження вартості проїзду в громадському транспорті - додатковим інструментом тиску на перевізників, щоб дотиснути їх виконати передвиборчу обіцянку чинного міського голови про безкоштовний проїзд для учнів міста. На чому потім була побудована чудова інформаційна піар-кампанія. Не треба забувати, що під час передвиборчої кампанії Руслан Марцінків декларував про 50%-ву знижку на проїзд для студентів, що теж, певно, стало частиною торгів з перевізниками.

 Містян знову «розвели».


17.02.2016 Василь Кедик 1996 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1913
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1834
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

954

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1739
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10153 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7690
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

100
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

218
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1255
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850