агенція новин

Місія «послів доброї волі». Як угорці заробляють на українській біді

 

/data/blog/124439/30fd10822cd1ba88d519622402a37737.jpg

 

Рак – важка хвороба, що вражає мешканців усіх куточків планети. Багато років провідні медики звідусіль постійно працюють над винайденням ліків від неї, та, на жаль, навіть найбагатші люди Землі з необмеженими фінансовими можливостями поки що безсилі перед онкологією.

 

Рак забрав мільйони людей, перед ним не встояли навіть найвідоміші. Серед останніх – геній сучасності Стів Джобс, який підкорив весь світ своїм Apple, та не зміг підкорити онкологію. Цей діагноз сприймають як вирок, а усвідомлення людини, що в її організмі зародилася злоякісна пухлина, спонукає до мобілізації сил та постійної боротьби, до розуміння того, що за кожну свою клітину треба боротися.

 

Ця довготривала війна між здоровою частиною організму і ураженою раком має багато раундів. Серед них – діагностика, форми й варіанти лікування, шокові та непередбачувані рецидиви та досягнення мети. Часто людина зазнає фіаско: вона покидає цей світ, пройшовши крізь хіміотерапії, радіологічне опромінення, операції та найрізноманітніші методи лікування. Людське тіло поступово відмирає, відмовляють життєво важливі органи, приходить смерть. Комусь вдається розтягнути цей процес, вибороти собі кілька додаткових років життя, і тільки одиниці остаточно перемагають. На жаль, хвороба обирає собі жертву безпринципно, завше невчасно, безжально.

 

Шукати шляхів

Найважче змиритися з тим, що рак не минає дітей. Та вони по-іншому його сприймають: для них – це болячка, що потребує тривалого лікування, але малеча думає, що все можливо, бо вірить в лікарів та батьків. Кожна «хімія», яку проходить дитина, – це випробування на шляху до здійснення мрій. Хтось хоче побачити море, хтось – поїхати в Діснейленд, хтось потрапити на Формулу-1 чи відвідати футбольний матч. Діти просять батьків і вірять, що все здійсниться.

 

Буває, що і зневіра закрадається в дитячий розум, дитина відчуває, що щось не так, і на своєму ґаджеті хлопчик чи дівчинка ґуґлить свою хворобу, а тоді запитує у батьків: «Чи правда, що від раку помирають?» На жаль, у цю гірку правду вірити не хочуть навіть батьки.

 

Незважаючи на те, що рак – проблема для всього світу, для декого то ще й добрячий заробіток. Коли людина дізнається про хворобу, то, окрім усвідомлення, що вона не лікується і врятуватися дуже важко, зазвичай впадає у відчай та паніку. Адже лікування надзвичайно дороге, а коли йдеться про Україну, то хворі здебільшого просто приречені. Пострадянська система залишає українців сам на сам із онкологією. Відсутність страхової медицини змушує людей шукати шляхи лікування самотужки. Тому останні дні життя хворі часто проводять у державних медичних закладах, де лікування зводиться до примітивної і часто неправдивої діагностики, найдешевшої хіміотерапії та операції й далеко не найкращого сервісу. Знеболення – єдина функція, яку виконує українська медицина перед онкохворими громадянами. Та звісно, коли йдеться про дітей, батьки роблять все можливе й неможливе, щоб вибороти малюкові життя.

 

На тлі примітивної схеми лікування онкохворих в Україні на них ще й цинічно заробляють. І переважно на дітях. Як не дивно, та найбільш популярною країною, де лікують українських дітей із раком, є Угорщина. Ця країна-член Європейського Союзу економічно не надто успішна на тлі європейських держав, та, виявляється, має сприятливі умови лікування малюків.

 

Часто українські спеціалісти через убоге медичне забезпечення змушені відмовляти у лікуванні взагалі. Цим вони практично прирікають дитину на швидку смерть, тому не дивно, що батьки шукають нових шляхів виходу з ситуації. Так вони нерідко натрапляють на можливість лікування в Угорщині.

 

Посередник хоче грошей

Все починається з візи та вибору лікарні. І вже на першому етапі у пригоді стають компанії-посередники. Коли йдеться про лікування дітей, то говоримо не про приватні візові центри, а про спеціалізовані компанії, в основному представництва угорських. На основі діагнозу дитини вони готують усі документи для відкриття візи і дитині, й батькам.

 

Тут може йтися також і про діагностику. Часто як на етапі виявлення раку, так і в період боротьби з ним треба слідкувати, як розвивається пухлина, щоби правильно продовжити лікування. Тоді й рекомендують робити це за кордоном. От у пригоді і стає Угорщина. По-перше, близько, по-друге – діагностика й лікування тут одні з найдешевших у ЄС.

 

Компанія швидко оформляє документи і відправляє батьків із дитиною на лікування. Та по приїзду в Угорщину жодна лікарня не прийме хвору дитину просто так. Усе робиться знов-таки через посередників. Якщо йдеться про діагностику, то це нескладно. Платите гроші – маєте. Та коли потрібне лікування чи дуже важка операція, котру в Україні робити не беруться, – то вже інша справа.

 

Посередницькі компанії виконують місію «послів доброї волі». Про їхнє існування знають і українські лікарі, що рекомендують відповідні послуги, і консульства, що відкривають візи. Посередники, що все знають і вміють, готові допомогти, але просять за те чималі суми, і тільки в євро. Батькам оприлюднюють цифру, і ті, звичайно ж, починають шукати гроші. Зібравши потрібну суму, платять начебто за операцію, наприклад. Насправді ж вони вносять гроші на рахунок фірми-посередника і оплачують «медичні послуги». Жодної гарантії, договору чи інших документів не отримують. Та, незважаючи на юридичні деталі, лікарня береться за дитину і доглядає на належному рівні.

 

Заробіток на брехні

Важливо зазначити, що лікування раку для угорців безкоштовне, тобто входить у вартість страхового полісу. Єдина платна операція для них – це пересадка спинного мозку. Угорці дійсно мають добре медичне забезпечення, їхні лікарні оснащені передовим медичним обладнанням. Також, якщо говорити про дітей із країн-членів ЄС, що інколи лікуються в угорських лікарнях, то для них це в десятки разів дешевше, бо вони європейці. Україна – пострадянська держава, не член ЄС, і це в цьому разі вирок. Угорці на ньому навчилися заробляти, й не без підтримки «добрих» українців. Заробітки ділять.

 

Як розповів журналісту «Міста» батько онкохворого хлопчика Володимира, пан Роман з Івано-Франківська, він приїхав до Угорщини через посередника. Володі потрібна була важка операція. Шукаючи клініку, яка взялася б її зробити, батько натрапив на угорську компанію REOF NONPROFIT KFT. Там йому виставили рахунок за операцію, сума шокувала – 30 000 євро. Вся українська родина та друзі почали збирати кошти. Врешті Роман здійснив оплату на рахунок компанії, та жодного документального підтвердження цьому не отримав. Переживаючи за сина, чоловік не міг подумати, що хтось може на цій справі заробляти. Хлопчика прооперували, та, на жаль, це не допомогло і лікування треба було продовжити.

 

Перебуваючи в Угорщині, Роман познайомився з місцевими людьми, які допомогли сімї з житлом. Врешті нові знайомі настільки перейнялися життям хлопчика, що оформили Володі прописку, а потім страховий поліс, після чого він продовжив лікуватися в угорській лікарні, але вже на зовсім інших умовах: як і місцеві діти – безкоштовно. Щоправда, дива тоді угорським медикам зробити не вдалося, хлопчик помер.

 

Журналісти ТСН провели розслідування, в якому йдеться про те, що кілька років тому подібна та ще більш трагічна історія сталася з 4-річною Христинкою Баб'як із Херсона, якій встановили діагноз «вроджена апластична анемія». Дитина потребувала термінової пересадки кісткового мозку, а такі операції роблять лише за кордоном. Вартість на той час становила 143 тисячі євро, як не дивно, але оплату за операцію отримала та ж угорська компанія РЕОФ. Та Христину тоді відправили не до визначеної клініки Дебреценського медичного університету, до речі, однієї з найкращих у Східній Європі, а до маловідомої комунальної клініки міста Мішкольц. Через три дні після лікування дівчинка померла. Коли її мама зайшла в реанімацію, то побачила там тільки звичайне залізне ліжко-сітку, стійку під крапельницю і люстру на стелі. Ось і вся «реанімація»…

 

Схема була проста, насправді вартість операції становила 115 тисяч євро, а не 143, а різниця осіла на рахунках приватної компанії. На голому місці угорська REOF NONPROFIT KFT заробила 30 000 євро. Компанія працює з 2006 року, зареєстрована за адресою м. Debrecen (Дебрецен), головний виконавчий директор – Baranyainй Rбcz Judit, генеральний директор – Gonda Zoltán Tamás. Статутний капітал компанії – 3 000 000 Ft, а це приблизно 267120.50 грн. Загалом, обороти РЕОФ за минулий рік становлять 5 965 836 євро. Як бачимо, вони роками успішно заробляють на людській біді.

 

Модель посередницького бізнесу приблизно така: українська дитина хвора на рак, потребує лікування. Батькам рекомендують угорську фірму REOF, дуже відому і статусну, а далі розкручують на гроші, маніпулюють. Жодної відповідальності компанія не несе, бо це ж просто посередницькі послуги. Можна припустити, що в цій схемі заробляють не тільки угорці, але й українські медики, що часто рекомендують саме REOF. Тим більше, враховуючи угорське законодавство, гроші, які сплачують українці за операції, – це суми, що осідають виключно на рахунках компанії. Адже, прописавши дитину в Угорщині, їм виготовляють страховий поліс і лікують безкоштовно. Так, знаючи про біду українців та скориставшись слабкими сторонами законодавства, можна заробляти мільйони.

 

Такі трагічні історії відбуваються регулярно. Однак нікого досі не покарали, бо схема ідеально юридично оформлена. Отже, варто навіть у дуже важкі хвилини бути пильними й обережними. Слід шукати підтримки і допомоги у людей, що вже мають досвід і знають про підводні камені, наступивши на «угорські граблі». Завдяки соціальним мережам завжди можна знайти батьків, котрі лікували дітей за кордоном. Серед них є й ті, що втратили дітей, а вони точно скажуть правду. На відміну від компаній-посередників.

 

*Стаття присвячена дітям, хворим на рак. Зокрема, Володимиру з Івано-Франківська, котрого не стало 28 листопада 2015 року. Він мріяв побувати в Діснейленді, хотів стати футболістом, але помер після трьох років боротьби за життя.

 

Наталія Сербин, МІСТО

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


24.01.2017 Наталія Сербин 199 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
Nika LasVegas 2017.01.25, 03:33
Пострадянська система залишає українців сам на сам із онкологією. Тому останні дні життя хворі часто проводять у державних медичних закладах, де лікування зводиться до примітивної і часто неправдивої діагностики, найдешевшої хіміотерапії та операції й далеко не найкращого сервісу. Знеболення – єдина функція, яку виконує українська медицина перед онкохворими громадянами.Часто українські спеціалісти через убоге медичне забезпечення змушені відмовляти у лікуванні взагалі.------ От в чому проблема, а не в тому "ЯК УГОРЦІ ЗАРОБЛЯЮТЬ..."
20.08.2018

Вже 27 серпня у дитячих садочках Івано-Франківська розпочнеться звичний навчальний процес. Однак, не всі діти цьогоріч потраплять до них.

246
19.08.2018
Юрій Винничук

Коли помирають колоритні постаті літератури, завжди стає сумно через те, що вони несли в собі масу інформації, якою не встигли поділитися.

254
09.08.2018

Півзахисник Ярослав Конкольняк став автором першого голу "Прикарпаття" у Першій лізі сезону 2018/19. Хоча цей забитий м'яч потім у протоколі був записаний як автогол гравця "Інгульця".

403
31.07.2018
Любов Загоровська

Ми з Марією Козакевич гуляємо центром Івано-Франківська. Вона відчиняє різні брами, натискає кодові комбінації на тих чи інших дверях.

816
30.07.2018
Ірина ШУТКА

Низові урбаністичні ініціативи у Львові та Франківську, формування кластерів та нових моделей розвитку на перетині різних галузей — підсумовуємо ці два блоки зустрічі «Urban Talks Львів&Івано-Франківськ».

525
29.07.2018

У випуску говоримо про: "теорію забивання цвяхів скрипками", бандитизм у маршрутках, популізм Гройсмана, повені на Прикарпатті, найгуманніший франківський суд та першу перемогу "Прикарпаття".

630 1

Ми маємо вже зараз чимало претендентів на посаду президента, що стане, очевидно, ненадовго вакантною в році прийдешньому.

100

Чомусь побутує думка (ось і нині я її зустрів в інтернетрях), що першим нашим королем був Данило Галицький. Це не так.

960

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця.

573

"Бабусю, а можна ще?" - несміливо запитує білява восьмирічна дівчинка, біля якої уже тихенько плаче такий самий білявий чотирирічний хлопчик.

951
20.08.2018

Гігантський об'єкт правильної геометричної форми і незрозумілого призначення знаходиться на території Китаю, на кордоні з Монголією.

89
28.07.2018

Вчені ознайомилися з посланням ченця Паїсія Святогорця і підтвердили той факт, що невидима людьми планета Нібіру наближається до Землі і кінець світу неминучий.

11050 6
15.07.2018

Десятки повідомлень про політ над Землею гігантських НЛО жахливої форми щодня заповнюють інформаційний простір.

4233
20.07.2018

Чак Норріс виступив з промовою перед студентами Університету Свободи (штат Вірджинія, США). Замість моральних настанов розповів про те, як Бог увійшов у його життя «ударом ногою з півоберта». За словами самого Чака, Бог направляє його шлях пр

595
28.06.2018

Психосоматика. Це такий напрямок в медицині, який займається впливом наших емоцій, страхів і психологічних блоків на здоров’я.

4324 1
20.08.2018

За переказами, цар Соломон володів перстнем, на якому було вигравірувано вислів: “Все минає”.

137
19.08.2018

Хоч Станиславів початку ХХ ст. був невеликим провінційним містом, тутешня поліція доволі часто нападала на сліди російських шпигунів. У вересні 1910 р. сценою для «шпигунських пристрастей» став міський вокзал. Патрульний поліцейський звернув

112
18.08.2018

У мережі з'явилось відео, як прикарпатські ведмеді ласують смаколиками “від пуза” у Центрі реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку.

978
18.08.2018

З нового навчального року в Україні набуває чинності реформа освіти, яку Верховна Рада схвалила ще восени минулого року.

609
10.08.2018

Екс-очільник департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль та його заступниця Маріанна Продан одружилися.

3481