Місяць працівники ДАІ Прикарпаття стояли під кулями на блокпостах в зоні АТО (фото)

 

Місяць працівники ДАІ Прикарпаття вистояли на блокпостах в зоні АТО

 

Місяць під свистом куль працівники ДАІ Івано-Франківщини вистояли на блокпостах в зоні АТО. «Головне було вистояти,» - розповідає командир загону майор міліції Віталій Пасяка.

 

Звичайно, страх притаманний кожній людині, але показати свою слабкість перед підлеглими він не міг і не хотів. Важливо було виконати завдання, а вже коли минав день, думав про сім’ю і як пережити завтрашній день. Просив Бога, щоб повернутися додому живим і неушкодженим, хоча всі усвідомлювали, що це було випробування долі, а не їхня воля.

 

Місяць працівники ДАІ Прикарпаття вистояли на блокпостах в зоні АТО
 

Ці фото – свідчення днів, там пережитих. Привезти додому якісь інші речові докази, як мовиться «сувеніри війни» - кулі чи осколки від снарядів – погана прикмета. «Втім, їхати туди ніхто не заставляв, це було виключно добровільне рішення» – каже Віталій.


На службі Віталій Ярославович – керівник підрозділу роти дорожньо-патрульної служби, майор міліції з 20-річним стажем. Доволі часто приймає невідкладні, інколи і непрості рішення. Миттєво вирішувати йому доводилося і під час боїв. Бо він і там був командиром загону працівників ДАІ Прикарпаття. Відповідав за себе і ще за вісьмох.

 

Місяць працівники ДАІ Прикарпаття вистояли на блокпостах в зоні АТО
 

І тут, і там підлеглі позитивно характеризують його як керівника: спокійний, завжди врівноважений, не приймає поспішних рішень, виважено підходить до кожної окремої ситуації В ньому відчувається внутрішня сила, впевненість і далекоглядність, які допомагають у напружені моменти приймати термінові правильні рішення.



Обов’язком було патрулювати на дорогах, супроводжувати вантажі, перевіряти транспорт. Стояли на постах, де все як на долоні, не ховаючись ні в окопах, ні в машинах. Адже потрібно було і працювати, а не просто «стояти», не зважаючи на обстріл.



Вдома ним пишаються. Син Роман говорить, що вважає свого батька і всіх, хто був у зоні АТО, справжніми героями, а дочка Іринка сьогодні слізно промовляє, як жаль загиблих і всіх, хто залишився каліками та воює. Вона розуміє біль і сльози рідних, які чекають і моляться за них. На дружину Оксану в цей час, коли Віталій був на Сході, звалилися ще й домашні проблеми: її батько, перехвилювавшись, потрапив в лікарню через інсульт, у мами – хворе серце, а у неї від розпачу опускалися руки, особливо, коли чоловік не піднімав телефон. «Тривога була неймовірна, це лише тепер можна так переповідати, але тоді не ставало сил, розуму і витримки» - розповідає Оксана.



Щодня родина молилася, аби почути голос батька, чоловіка, сина, аби лише переконатися, що живий. Не допитували, розуміли, що не розповість правду, але вдовільнялися і тішилися, що живий. А він казав, що служить на Харківщині, де усе спокійно. Про те, що чоловік відчув, як кажуть обійми смерті, дружина дізналася згодом.



Поки закінчувався термін місячного перебування, їм на зміну готувалися інші. З допомогою колег, працівників підрозділів ДАІ закупляли бойове спорядження, продукти харчування і все необхідне для нової зміни. Поїхали і наступні не за винагородами, а тому, що це обов’язок, як працівника міліції, так і мужніх чоловіків – захищати Вітчизну.


03.08.2014 448 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1359
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2636
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2170
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2241
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6737 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2523 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

410

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1232

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1345

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1488
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

359
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

222
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

634
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

120
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26592
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

599
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10527 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

127
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

150
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

461
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

614
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

678