Мікрорайон Пасічна наближається до інфраструктурної катастрофи (ФОТО)

Завершується термін придатності моста, який з’єднує мікрорайон Пасічна з Івано-Франківськом. Тисячі мешканців можуть залишитися, де-факто, «відрізаними від світу».

У 2021 році пішохідно-автомобільний міст будуть змушені закрити на капітальний ремонт.

За підрахунками фахівців, до 90% мостів, що розташовані на території Прикарпаття, потребують капітального ремонту. У цьому ж списку знаходиться й багатостраждальний міст, що з’єднує мікрорайон Пасічна й основну частину Івано-Франківська.

Інфраструктурна споруда була збудована ще у далекому 1969 році й пережила Хрущова, Брежнєва, Берлінську стіну й розвал СРСР. Однак, за цей час жодного разу капітального ремонту не відбувалось.

читайте також: У Франківську провалюється міст через Бистрицю (фото)

Все тому, що перекриття мосту на довгий час спричинить транспортний колапс та загрожуватиме життю жителів та гостей міста. Адже на Пасічній знаходиться обласна лікарня й відсутня пожежна частина.

Відповідно до технічної документації, у 2021 році завершиться експлуатація мосту. Після цього кожен перетин об’єкту стане ризикованою справою. І це стосується як автомобілістів, так й пішоходів. Вже зараз місцями крізь дірки в асфальтобетонному покритті видніється річка.

Міській владі, попри усі намагання латати ями і деформаційні шви, не вдається підтримувати міст в постійному притомному стані. Наприклад, останній поточний ремонт завершився у вересні. Але ці регулярні косметичні ремонтні роботи не впливають на загальний технічний стан.

«Розпочали поточний ремонт дорожнього покриття на мості на вулиці Галицька. Як і обіцяли в нічний час, щоб не створювати перешкод для руху транспорту. Роботи багато, бо дефекти тягнуться аж до вулиці Тролейбусної», – свого часу заявив керівник Муніципльної дорожньої компанії Віталій Бурко.

Чиновники визнають, що цього недостатньо й потрібно проводити капітальні ремонтні роботи.

«У 2021 закінчується термін експлуатації моста. Там бетон розходиться. Якщо ми не вживемо заходів, аби важка техніка не заїжджала на нього… Треба якісь дії вчиняти, поки новий міст не побудуємо», – повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Міський голова запропонував обмежити рух великогабаритного вантажного транспорту.

Ситуація виглядає патовою, бо зрозуміло, що без завершення нового моста не почнеться ремонт старого. Єдиним реальним вирішенням проблеми є швидке будівництво нового моста.

Це головний інфраструктурний виклик для Івано-Франківська, який потрібно вирішувати в найкоротші терміни.

Без перебільшення, від цього залежить здоров’я й життя усіх жителів Івано-Франківська.


Читайте також:

Марцінків каже, що новий міст на Пасічну відкриють вже цього року

Новий міст на Пасічну подорожчав до 180 мільйонів

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


07.11.2019 7636 2
Коментарі (2)

Андрій 2019.11.17, 15:59

Точно цей не встигнуть добудувати. Буде міст на калиновій слободі.

Віталік 2019.11.17, 16:01

Новий міст буде через пациків калинова слобода

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1149
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2487
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2090
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2141
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6468 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2424 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

297

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1121

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1153

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1365
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

249
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

566
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2038
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26483
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

531
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10435 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7976
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

512
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

374
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

524
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

598
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1548